Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Aug 16, 2018 5:31 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Otezano paljenje
PostPosted: Tue Jun 17, 2014 10:41 am 

Automobil: kalina 1,6
Pa vi ste jaci od servisera! :) Radio sam veliki servis, zimus u svastara servisu. Oni nemaju dijagnostiku. Ovaj majstor juce je prvo stavio 1.6, ali kada je zavrsio izbacio mu je iznad ovih gresaka Z22SE 2.2L i kada sam pitao sta je to, kaze da je to oznaka motora 2,2 litre, jer je stalno trazio motor pa je on bezveze ukucao. Koji je softver u autu nije izbacio samo ono sto sam vam napisao. Da li da trazim obd2 skener ili da menjam senzore radilice i bregaste? Medjutim, nije samo stvar u skeneru i dijagnostici vec treba to znati tumaciti i koristiti (koliko zakljucujem).

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 11:00 am 

Automobil: vaz21214-20
naravno kada ti se oko sklopacije angazovalo bar par inzinjera... ;)
za proceduru sam objasnio. a to za rad u svastara servisima ume lepo da se obije o glavu , proveri da li je uopste zasrafio senzor bregaste...inace sva moguca svetska aparatura je apsolutno beskorisna ako operater ne zna ili je pogresno koristi :) ...
imaj na umu da cicija uvek placa dva puta... ;)

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 12:04 pm 

Ja rekoh da u Somboru ne postoji Lada servis. Dok je radila Zastava Sombor, cicija je placala ali je sve funkcionisalo. Tako da su sada svi, gde mozes popravljati Ladu, svastare. Inace, posecivao ja i jedan od dva Ladina u NS-u, majstor ode da proba auto posle zamene delica koji nema veze sa ponasanjem auta u voznji i vraca se posle bukvalno 20min. Kako da znam da tada nije izvadjen neki senzor. U drugi Ladin u NS-u nisam ni smeo posle procitanih komentara na ovom i slicnim forumima. Moj jedini problem je sto je to Lada, marka cija se vozila vise ne uvoze (osim mozda Nive). Kaline je mozda uvezeno nekoliko stotina. Da je to cesca marka na putevima bilo bi odavno reseno. Dajte mi adresu pouzdanog servisa gde vi vozite pa da proverim i njih pre nego sto prodam Ladu.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 12:13 pm 

ja odrzavam kod mene ;) , ali mogu da preporucim jedan u opovu i jedan u ns i jedan u bg...a rekao si da ti je daleko ja sam recimo pre nego sto sam poceo da odrzavam terao na servis i po 100 km u jednom pravcu a imam 20 servisera u 500 metara okruzenja a ne vozim uopste redak auto... ;)

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 1:36 pm 

Ajde mi daj podatke ovog iz NS-a! Koliko sam shvatio i ti si, Jeronimo, majstor tako da mi daj i svoje pa mozda ja potegnem i do BG-a!
Senzor radilice (to je onaj na slici sto si mi poslao?) sam proverio i stoji normalno, nije iscupan, pomeren i sl. Gde se nalazi senzor bregaste da vizuelno proverim i njega?

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 2:13 pm 

nisam serviser (ali mozda otvorim servis ko to zna ;) ), mada bi bio skup radni sat :mrgreen: u ns imas DDM vlasnik je clan foruma i bio je na specijalizaciji u rusiji bas za kalinu. tako da ne moras osim ako ne zelis bas da se potrosis :D
imas i u odžacima servisera kojije radio u zastava lada prestavnistvu

viewtopic.php?f=18&t=5137

ali ne bi bilo lose kad bi se potrudio da vidis da li ima neko takav kod tebe od onih koji su radili u adri-a autu pre fiata, mozda rade privatno ljudi kuci...

Last edited by jeronimo on Tue Jun 17, 2014 2:50 pm, edited 3 times in total.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 2:30 pm 

Nista novo. Mislio sam da ces mi otkriti (pored objasnjena dva) neki Ladin servis u Novom Sadu za koji nisam znao.

Je li to sve od LADINIJEH servisa? Bruyoni, sta predlazes ti?

Proverio sam sve senzore i njihovo ozicenje oko motora!!! Sve stoji na svom mestu!

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 2:37 pm 

onda uzmes sam sezor odvijes jedan sraf i zamenis ga...skines klemu minus na 10 minuta i vratis i probas...ako i dalje gori check engine onda u servis gde si ocitao odes da ponistis gresku i pratis sta ce dalje da bude ako ne pokaze nista gas u patos...

Profile  

PostPosted: Tue Jun 17, 2014 2:44 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Ja ko i Jeronimo čačkam sam oko vozila. Pa DDM ti najsigurniji što se tiče dijagnostike pošto imaju baš VAZ-ovu, e sada jedino što su možda malo neozbiljni oko zakazivanja, obično kažu doteraj vozilo ujutru pa ti jave kada da ga pokupiš što obično biva pred kraj radnog im vremena, tj. oko 17h, što tebi predpostavljma da baš i ne odgovara. Zamene oni deo relativno brzo, ali im tvoje vozilo stoji na prakingu do 17 jer se igraju gluvih telefona pa nekako uvek zaborave da jave. Možda najbolje da im samo baneš oko 12-13 složiš priču da si bio tu u ns poslom/kod doktora/na sudu (pu pu daleko bilo) i da si teško upalio i da ti se upalila check engine lampica. Ako su senzori to se onda menja za 10 minuta i verujem da ih imaju na lageru, cene delova su im zaista korektne.

PS: Ili uradiš sam to što Jeronimo reče, postupak je krajnje jednostavan

Profile  

PostPosted: Sat Jul 12, 2014 1:27 pm 

Konacno sam danas bio u Ddm servisu. Njihova dijagnostika je pokazala samo davac bregaste. Zamenili su i sada pali k'o mina. Cena, 1300 davac + 1200 ruke i dijagnostika. Hvala svima na pomoci, narocito Bruyoniju i Jeronimu! ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours