Otezano paljenje

Moderators: BokeYGTi, vaz_mashina

mickom
Automobil: kalina 1,6

Otezano paljenje

Post by mickom » Fri Jun 13, 2014 1:23 am

Poslednjih par meseci mi Kalina (1,6 8v 59kw 2007. 60000km) tesko pali tj. duze vergla odprilike po 3,4 sekunde. Upaljena je chack engine. Na svakih 10ak paljenja jednom i upali normalno, ugasi povremeno lampicu ali se problem brzo vrati. U voznji nema nikakvih simptoma. Sta bi mogao biti problem?

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Re: Otezano paljenje

Post by jeronimo » Fri Jun 13, 2014 3:28 pm

mogao biti veci problem ako ne odes na dijagnostiku... ;)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

mickom

Post by mickom » Fri Jun 13, 2014 5:09 pm

Mogao bi, a mogao bi biti i neki mali, beznacajan problem.
Verovao ili ne ali ja u Somboru nisam uspeo naci servis sa dijagnostikom za Ladu. Isao sam u nekoliko i kada prelistaju one programe na lap topu za dijagnostiku vide da jedino Ladu nemaju.
Kazu da su to kupovali jedino ovlasceni servisi.
Kupljena je i odrzavana u Zastava Sombor servisu, ali to je sada Fiat. Ispada da moram cak za Novi Sad, kao da vozim Lamborgini ili Ferrari pa ovde nema strucnih za njih.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Fri Jun 13, 2014 6:56 pm

Šta si pokušavao? Mislim ono čišćenje svećica, zazori, provera bobina (e) i sl. Po meni možda ima veze sa filterom goriva ili pritiskom pumpe goriva.
Kako pali kad malo pritisneš gas pri paljenju? (ja sam morao tako da palim , i simptom je nestao promenom senzora leptira gasa).

mickom

Post by mickom » Fri Jun 13, 2014 11:42 pm

Promenio sam svecice i tada se ugasila lampica. Pet puta sam ga zaredom upalio i ugasio u garazi bez problema i sve je delovalo kao da je problem resen, medjutim ujutro ista stvar.
Kada malo pritisnem gas prilikom paljenja nema nikakve razlike.
Problem ne zavisi ni od toga da li je motor vruc ili hladan.
Filter za gorivo je promenjen pre 20 hiljada km.

jeronimo

Post by jeronimo » Sat Jun 14, 2014 8:48 am

kad bi odmah znali u kojem si mestu, bilo bi malo lakse. u profilu postoji prazno mesto da se to upise. onda bi te mogli eventualno uputiti na nekog ko ima dijagnosticki interfejs,doduse sad znamo da si u soboru. ;) i ne treba da bude za ladu dijagnostika obavezno. moze za bilo kojeg evropskog proizvodjaca sa obd2 konektorom jer treba procitati gresku. na ladi ne mogu da menjaju parametre softverski, samo se posle zameni neispravan deo i teraj....
a probaj kod ovih...i oni servisiraju lade... ;)
REMONT KOMAZEC DOO
Sedište Sombor
Adresa Konjovićeva 78
Broj telefona 025 / 451 220
Broj faksa 025 / 451 260

mickom

Post by mickom » Sat Jun 14, 2014 1:15 pm

Hvala Jeronimo na svim savetima. Ne mogu da verujem da ovi u servisima to nisu znali.
U preporuceni ne bih isao jer samaraju cenama. Oni su do skora bili ovlasceni servis za Peugeot i dobro im poznajem cenovnik.
Otici cu do ovih gde sam bio pa cu im objasniti. Koliko sam procitao skoro svi automobili od 1998 imaju taj obd2 konektor. Do sada su odustajali kada na spisku vide da nema Lade i onda ne zele ni da povezu. Znaci poveze se na konektor i bira bilo koju evropsku marku?

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Sat Jun 14, 2014 1:21 pm

zameni ti i taj filter, stavi neki bolji, sipaj neki aditiv da isperes dizne, operi klapnu, mozda i neka dizna pusta pa zbog tnga nece.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Sat Jun 14, 2014 2:24 pm

Sumanjm na senzor radilice ili bregaste, ali dok se ne očitaju greške ništa nije sigurno
U suštini samo im kažeš da očitaju greške preko OBD vozilo nebitno jer je većina OBD greški standardizovana mada je najbolje da tačno zapišeš kod greške, znači ne ono što ti on kaže da greška označava već onu kombinacuju slova i brojeva pa onda na netu proveriš šta to znači za ladu i tvoj ti ECU-a.
Ako zatreba brisanje grešaka onda zavisi od tpa ECU-a u ladi ali se najsigurnije za brisanje pokazalo da se, ako nema Lada/VAZ, odabere opel

mickom

Post by mickom » Sat Jun 14, 2014 3:04 pm

Bruyoni hvala!
Znaci ne vredi nista vise pokusavati dok ne ocitaju gresku?
Ako su slucajno ti senzori radilice ili bregaste koliko je opasno tako voziti?

jeronimo

Post by jeronimo » Sat Jun 14, 2014 3:48 pm

mozes voziti nije problem ali ce ti tesko paliti i vise trositi i na kraju ces platiti cenu dijagnostike kroz vise utrosenog goriva ali i preko.
bryoni je lepo rekao znaci najslicniji je opel a moze se odabrati i atomatski rezim prepoznavanja ecu-a, a idelano je ako neko ima bosch dijagnosticki uredjaj jer je isti sistem u vozilu. i obavezno upisi broj greske. znaci slovo P i posle tri ili cetiri cifre naprimer P1234 itd. takodje moze biti i vise gresaka isto upisi ili trezi da ti otprintaju to, jer kad placas dijagnostiku duzni su da ti stampaju isecak sa parametrima rada motora i greskom....

mickom

Post by mickom » Mon Jun 16, 2014 4:46 pm

Bio sam danas u servisu.
Sve sam objasnio majstoru kako su rekli Bruyoni i Jeronimo.

Pogledao je jos jednom, ali nema ni Lade ni Vaz-a.
Probao se povezati preko Peugeot-a ali ga nije prepoznao.
Povezao se preko Opela ali je morao uneti i model i motor, pa je stavio Astru G.
Nasao je 4 greske:
013404 nepoznati kod greske
033504 nepoznati kod greske
032801 nepoznati kod greske
034301 nepoznati kod greske
Rekao mi je da potrazim na internetu sta znace ove greske, jer je bio u guzvi, pa da svratim. Rekoh da bi trebalo prvo da bude slovo pa 3, 4 cifre i na to on kaze da su i njemu cudni kodovi.
Pogledacu na netu ali se ne nadam da cu nesto otkriti.
Znace li ovi kodovi nesto ili je mrka kapa? :sad:

jeronimo

Post by jeronimo » Tue Jun 17, 2014 9:25 am

je li bar ocitao koji je softver u autu, nesto kao bosch pa broj? i nadam se da nije izabrao dizel motor trebao je da stavi benzinca 1.4 ili 1.6?
ukratko ovo bi bilo otprilike ovako...
1. lambda sonda neodgovarajuci signal/sagorevanje/smesa
2.davac položaja radilice nema signala
3. davac detonacije visok signal/neogovarajuce sagorevanje
4. davac bregaste visok signal/van opsega
ja bih licno zamenio davac radilice i od njega krenuo, a trebalo bi preoveritii ozicenje do njega i do ostalih senzora da nije nekim slucajem neko nesto ostetio ako si radio po nekim divljim servisima...
a ako stoji ovako jasno mi je da ga je neko opalio necim...
http://www.autoprospect.ru/vaz/2110-zhi ... 3_3_03.jpg
Last edited by jeronimo on Tue Jun 17, 2014 10:14 am, edited 1 time in total.

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Tue Jun 17, 2014 10:07 am

Fali P ispred oznake dok su ona dva poslednja broja verovatno neka interna oznaka dijagnostike.
Ja bih promenio i senzor bregaste, nisu skupi, kada već imaš toliko problema naći nekoga sa OBD2 skenerom pa da metodom eliminacije dođeš do toga koji senzor tačno ne radi.
Greška na O2 sondi i detonacije su verovatno posledica loših/kontradiktornih informacija koje je ECU primao od senzora radilice i bregaste.

jeronimo

Post by jeronimo » Tue Jun 17, 2014 10:17 am

kazem, ko zna sta je genije ukucao u skener pre ocitavanja... :D veoma moguce je i da ne moze da iskoriguje paljenje zbog locih kablova i svecica, pa nedostatak signala radilice jace utice nego sto bi trebalo a to se reprodukuje na sagorevanje. kao sto rekoh provera ozicenja i zamena doticnog, pa kontrola i onda dalje ako treba. ako ne treba gas u patos...

Post Reply