Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 10:31 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Audio priprema
PostPosted: Tue Mar 29, 2011 12:28 am 

Kupio sam kenwood 4X50W i LG zvucnike 16cm trosistemce, i cekam da mi stignu elipse isto LG 15X22. Plastiku sam skinuo i iza sam nasao dva dzeka u koja su povezani kablozi. Kad sam ih prikljucio na plejer, radio je. Tako da pretpostavljam da su u tim dzekovima dovedeni i antena i kablovi iz vrata gde treba da budu zvucnici.
Inace ja i dalje ne razumem kako ti mislis da se plastika ne sece, vec izvadi, nije mi jasno.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 29, 2011 1:44 am 

Automobil: Lada 2107
Samar-Guja wrote:
4x25w Je taman ono shto pishe 4X50w vam je cisto zamlacivanje ja imam Pioneer deh P7600 koji ima 4 x 27w a na njemu pishe 4x50w cak i u njegvojo knjizici lepo pishe da max izlazna snaga je 26.4 w to je neka maksimalna snaga na 12 volti koaj se postize bez chopper-sistem za napajanje (tj podizanje napona napajanja odnosno veci napon veca snaga)

Evo ovo pise za moj CD player, a godina proizvodnje mu je 1998 :mrgreen:
Maximum output power ................................................40 W x 4
Output power (DIN 45324, +B=14.4 V) ..........................27 W x 4

Profile  

PostPosted: Sun Aug 21, 2011 5:17 pm 

Kao sto sam i pisao, ugradio sam kenwooda i elipse pozadi i okrugle napred, ovi napred cim pojacam krce, i izgasio sam ih pozadi su dobri, medjutim malo malo kenwood prestanbe da radi i izbaci "PROTECT". pRITOM JAKO CESTO JE JAKO VRUC, ZNA LI KO ZASTO?

Profile  

PostPosted: Tue Aug 23, 2011 8:50 pm 

Automobil: lada 2106
sta ti se greje radio ili zvucnici? napred jer ti magnet dodiruje lim od vrata ili si ti nesto zeznuo ne sme tu nista da krci do pola snage radia kad pojacas ili su zalepljene jednostavno desava se kao farbicka greska...

Profile  

PostPosted: Tue Aug 23, 2011 11:37 pm 

Ako krce cim se pojaca malo,nije dobro povezana instalacija.

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 12:38 am 

Automobil: Lada Samara 1.3S
Struju za Player treba da dovedesh direkt sa akumulatora i nema shta da krci !

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 11:34 am 

Automobil: ford, lada
ne krci cd zbog struje odakle god ona dovedena... uostalom na takvim cd uredjajima se dovode dve struje, jedna direktno sa akumulatora kao sto si napisao (mada je po meni bolje da to bude direktna sa nekog osiguraca na kome ima napona stalno, bez kontakta, i druga struja sa osiguraca na kome se napon javlja davanjem kontakta. prva tj direktna struja sluzi za memoriju cd uredjaja (stanice, podesavanja i ostalo), dok player tj cd radi na onoj drugoj struji (napon na kontaktu).
najjednostavnija provera u ovom slucaju je skinuti prednje zvucnike i povezati za probu na mestu zadnjih, (moze i obrnuto) ako i dalje krce- nisu ispravni, ako ne krce tako povezani na mestu zadnjih, onda povezivanje (instalacija) prema prednjim nije dobra pozzz

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 12:06 pm 

Ne mora sa osiguraca imash osigurac na playeru i to redovno od 15 do 30 A (skoro na svim playerima) , to shto se memorije tice uvek imash dve zice koje se povezuju na + pol To su crvena i zuta , zuta je za memoriju a crvena napajanje , povezao sam i gomilu ,najbolje radi kad se dovede struja sa akumulatora jer cim ukljucish auto iako sada playeri imaju zastitu protiv šuma (krcanja zujanja) ponekad struja nije bash "ravna" ako razumesh shta hocu da ti kazem , shto od alternatora shto od ostale elektronike po autu ! Kenwoodi jesi poznati zagrevanju ali nisam cuo da se ikad ugasio !

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 12:21 pm 

takvo povezivanje na gomilu (zute i crvene) nije pravilno i nije dobro tako povezati cd... sto se tice dovodjenja struje sa akumulatora, prakticnije, sigurnije, i ekonomicnije je dovesti "stalnu" struju sa osiguraca, necu objasnjavati mislim da su razlozi jasni

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 12:25 pm 

Dobro !
Ako ti tako kazesh mudrice !
A zako ji ce mi onda k.... player u autu kad moze da radi samo kad dash kontakt prema tvom objasnjenju !

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 1:43 pm 

Samar-Guja wrote:
Dobro !
Ako ti tako kazesh mudrice !
A zako ji ce mi onda k.... player u autu kad moze da radi samo kad dash kontakt prema tvom objasnjenju !

:lol: :lol: :lol: ne razumes nista.... radice i bez kontakta

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 4:03 pm 

Stefan je rekao da se struja dovodi sa osiguraca koji ima stalni napon.
Tacno je da svi noviji plejeri imaju na sebi osigurac,ali je nezgodna stvar sto ako se dovodi struja sa akumulatora direktno,duzina kabla je predugacka,i moze se desiti da ako se osteti izolacija zeznes akumulator,jer osigurac treba biti sto blize izvoru struje.
Ja sam kod sebe primenjivao kombinaciju prve dve metode;znaci struja se uzima direktno sa akumulatora,ali odmah posle klemne ide osigurac,pa onda kabl dolazi do plejera koji takodje ima svoj osigurac,i tu greske nema.

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 5:01 pm 

bas tako pero... ti si me izgleda shvatio iz prve....moze i sa akumulatora, ali ako se oguli izolacija negde (a nije ugradjen osigurac), eto belaja, pored toga, predugacak kabal, naknadna ugradnja osiguraca... jednostavnije i sigurnije je uzeti struju sa osiguraca pod stalnim naponom, a onu "drugu" sa osiguraca koji je pod naponom u tzv ACC polozaju brave, i svirace cd i bez kontakta... nadam se da je sad jasnije guji sta pricam

Profile  

PostPosted: Wed Aug 24, 2011 7:58 pm 

:roll: ;)

Profile  

PostPosted: Mon Apr 15, 2013 10:03 pm 

Automobil: 118 Kalina 1.6
Cacanin wrote:
Pozdrav svima. Potreban mi je savet oko audio pripreme svih koji imaju kalinu. Sta podrazumeva audio ili radio priprema kako se vec zove? Ja jos nisam vadio onu plastiku ne znam sta ima od kablova iza, ima li "eurodzek", pokusao sam da skinem tu platiku tj ulozak al nesto mi ne ide plasim se polomicu je, takodje me zanima gde je predvidjeno da idu zvucnici, vide osam na ploci pozadi da je predvidjeno za secenje, i napred u vratima onaj krug mi deluje da je za to predvidjen, kuda su sprovedeni kablovi?

Za one koji će možda nekada ugrađivati zvučnike u Kalinu. Svi kablovi su sprovedeni do 4 mesta za zvučnike. Na krajevima kablova se nalaze ti "eurodžekovi". Za zvučnike sa zadnje strane (na polici gepeka) su već napravljeni i otvori. Samo se sa donje strane postavi zvučnik. Treba samo potražiti kablove jer ne vise već su zalepljeni negde gore selotejpom.
Za zvučnike u vratima su takođe dovedeni kablovi ali nisu prosečeni otvori. To se uradi skalpelom bez skidanja tapacirunga (jer je obeleženo mesto zvučnika). Kablovi su takođe zalepljeni sa unutrašnje strane selotejpom pa na prvi pogled izgleda kao da ih nema. Ja sam i napred i nazad montirao zvučnike od mislim 15 cm. Jedini problem je što nema fabričke antene. Ja sam stavio antenu sa pojačalom ispod kasete kod suvozača. Inače, to je antena koja se lepi na šoferšajbnu.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours