Moj prvi utisak o Kalini uzivo

Moderators: BokeYGTi, vaz_mashina

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Re: Moj prvi utisak o Kalini uzivo

Post by zlatkodesign » Sat Nov 27, 2010 12:37 am

Hvala cika Aleksa na ovom mini kalina testu. ovakvi kvarovi na 6000 sajla, na 35000 lamela... vec sam poceo da se dvoumim oko kaline... Ne mogu da verujem da im opet pucaju rucke u kolima, kocioni disk da se iskrivi?, pa to je van svake pameti, to samo znaci da je kontrola komponenti kod dobavljaca ocajna. Sad mi je jasno zasto nasi daju garanciju 2-godine ili 35000, taman dok ti ne crkne lamela. Jedva cekam ostatak price-sta je sve menjano?
Sledeci auto Priora coupe.

aleksa

Post by aleksa » Sat Nov 27, 2010 1:03 am

Ma realno (ja sam uvek realan :) ),to su stvarno "sitnice" ,ali koje ubijaju u pojam,al ko voli nek izvoli! ;)

Lamela je "potrosni materijal",sajla je sigurno imala neku fabricku falinku,taj disk ko zna kako se iskrivio,rucke su sugurno jeftine... :)

zlatkodesign

Post by zlatkodesign » Sat Nov 27, 2010 2:28 am

Realno gledano ako je Mercedes sebi dozvolio da se A klasa okrece na krov, C klasa vraca u fabriku zbog samootvaranja haube motora u VOZNJI, Audi sebi dozvolio u vise navrata masovno povlacenje zbog greske u air-begovima, kocionom sistemu, BMW pre par meseci takodje kocioni sistem, TOYOTA pre godinu dana ljudi su ginuli zbog njihovih gresaka u kocionom ili sistemu dodavanja gasa, jos ne mogu da utvrde da li nije valjalo jedno ili drugo ili i jedno i drugo... sta onda ostaje za AvtoVAZ, po koja sajla i koje kvacilo... Sto se rucki tice primetio sam jednu anomaliju kod svih ljudi mojih prijatelja koji imaju zapadni auto a vozili su se u mojoj samari, svi do jednog jace povlace rucicu za otvaranje vrata i mnooogo jace udaraju vrata kad ih zatvaraju nego kod svojih kola, verovatno misleci da to malo teze radi kod lade. Pa odatle mozda te slomljene rucke kod te na zalost sluzbene kaline.
I nisam mnogo iznenadjen kad Aleksa kaze da je osecaj otvaranja vrata i upravljanja servo volanom budjav, Rusi uopste nemaju osecaj za takve finese, za razlike od Nemaca koji su na bazi tog "filinga" sagradili celu auto industriju, mercedesova vrata nista nisu teza od ladinih ali je rukohvat masivan, sa velikim klik kada se vrata otvore i sa jakim oprugama na zglobovima koja drze vrata pa kada otvarate vrata imate utisak da se borite sa tezinom od sto kila, a to simuliraju mehanizmi koji drze vrata otvorenim. Takav osecaj kod Lade jos dugo nece biti.

altinjanin
Automobil: lada 112 16v

Post by altinjanin » Sat Nov 27, 2010 12:01 pm

zato mi ''ladomani'' imamo jake ruke,kad treba motati u mestu volan upalu misica dobijes,ali neka ;)
...a trojke su Djuro sta?-Osnovne jedinice diverzantskih grupa..

Cacanin

Post by Cacanin » Fri Mar 11, 2011 7:25 pm

Drugari sa pravom se pitate zasto je garancija 2 godine :) moja kalina ima 2.5 godina, presla je oko 12 000 km. Posle godinu dana u servisu menjan je alnaser, a 10 dana po isteku garancije vidim ja da se lonac auspuha otkacio sa jedne strane i visi, odem na kanal, kad ono trulo da trulije ne moze biti, zamena 6000 za nov...

Sto se tice ruckica iznutra, jako me nervira kada to cujem, nema sta da budes pazljiv ili ne, samo budes normalan, povuces rucku dok se ne otvori i onda pustis, upotrebis onoliko snage koliko je potrebno, ja uvek u bilo cijim kolima prvo povucem laganije pa malo jace ako treba i cim otvori pritisak povlacenja prestaje.
Hteo sam da prebijem neke drugare, povuku ruckicu vrata se otvore on i dalje vuce ko sivonja... ja otvaram sa dva prsta vrata. Inace dihtuju vrhunski, samo ih pustis i sama se zatvore, isteraju me iz takta kad zalupe vrata kao da su sisli sa planine. Stvarno ne razumem, ja tako nikad nisam radio na tudjim kolima.

zlatkodesign

Post by zlatkodesign » Sat Mar 12, 2011 11:00 pm

Sto se lupanja vrata tice tesko je ljudima da shvate da se i lade dobro zatvaraju. Sto se tice tvog auspuha to je sitnica, nov auto je nov auto, moj prijatelj kupi Audi A4 karavan 1.9 TDI 11400 evra 2006 godiste, nije preso 5000 kad poceo motor da trese, treba da se zamene nosaci motora kojih ima tri ili cetiri i svaki je oko 80 evra pa ti sad vidi. Ja bih kupio i kupicu zdravlje boze novu ladu ali ipak prioru, novo je novo.

Cacanin

Post by Cacanin » Sun Mar 13, 2011 12:03 am

Da Priora je ok sasvim, mada ja ne volim hatchback, to cale hteo, sedan mise vise svidja. Inace suludo je praviti nov automobil u 21 veku bez ABS-a, serva, tih naslona pozadi i slicnih stvari.

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet » Mon Jul 25, 2011 4:24 pm

Znači i dalje sado-mazo :)
http://www.palvet.webs.com/

gregork
Automobil: 3x Niva

Post by gregork » Tue Aug 02, 2011 1:15 pm

I ja sam imao priliko voziti novu Kalinu Kombi nekoliko kilometara.
Šta da kažem... pa prvo što sam pomislio je bilo "pa to nije lada" :-)
Zadaj dosta placa za noge, i gepek me impresionirao.
Testna je imala 1.4 16v sa 90ks.
2x airbag, elektroservo volan,
automatska klima, elektro paket(4x el. šipe, el. retrovizori, grijanje zicev), sport-fedre(spustena)
Vozi se za moje pojme jako dobro, i sa sportnim podvozjem je udobna. Znam sta je udobnost, vozim Citroen hidraulicara.

Cena takve u njemačkoj: cca 9500 eur
Attachments
kalina2.jpg
kalina2.jpg (57.48 KiB) Viewed 2717 times
kalina1.jpg
kalina1.jpg (74.58 KiB) Viewed 2717 times

bakivet
Automobil: l 110 8v

Post by bakivet » Sun Aug 14, 2011 11:39 pm

Jel joj rezervni točak ispod tapacirunga gepeka ,isto kao i kod 110-ke?
Razmišljam se da uzmem Kalinu karavan, ali bih ,ovaj put,verovatno , ubacio rezervoar za gas na mesto rezervnog točka. Kod 110-ke sam uzeo bocu koja ide izaz zadnjeg sedišta i nisam baš zadovoljan.
Kakva su vaša iskustva ?
http://www.palvet.webs.com/

zlatkodesign

Post by zlatkodesign » Tue Aug 16, 2011 9:50 pm

Jeste tocak u punoj velecini je ispod tapacirunga, tako da tu mozes da smestis bocu za gas.

Post Reply