Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Nov 21, 2018 4:27 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Moj prvi utisak o Kalini uzivo
PostPosted: Sat Nov 13, 2010 6:23 pm 

Automobil: LADA Samara 1.3
BokeYGTi ako moze neko da iskenira taj test pa da okaci, ne verujem da postoji u elektronskom formatu HTML ili PDF.
I onako Alvirovic i njegov SAT su prezauzeti testovima atomobila njihovih sponzora i dodvoravanjem i opravdavanjem svakog novog zakona o saobracaju, koliko god on bio ne primeren nasim uslovima, jer mu se emisija vrti na RTS-su, pa valjda ne voli da mnogo pisu protiv nase Vlade. Vise cenim kada kada procitam neki Nemacki test, jer je objektivniji, ovi nasi kada pisu o Ladi kao da su se rodili u Mercedesu, pa im sve zivo smeta, ne znaju jludi sta je prava stvar.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 13, 2010 6:40 pm 

Automobil: Lada Niva 1.7
Tu emisiju sam gledao na TV-u pre nekih godinu dve,ali cim je nadjem pustam link

Profile  

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:32 pm 

vladista wrote:
Tu emisiju sam gledao na TV-u pre nekih godinu dve,ali cim je nadjem pustam link

Na sajtu RTS-a imas (valjda) sve emisije SAT,ja sam na brzinu potrazio po onim kratkim sadrzajima svake emisije,i nigde nisam nasao da se spominje Kalina. :sad: Ja sam gledao tu emisiju,mislim pre godinu dana,po meni nista posebno i pametno nisu rekli,a i sta se moze ocekivati od "familije alvirovic"! :?

Nego da se vratimo na temu,sutra cu imati priliku da ceo dan vozim Kalinu! :xixi

Uvece vam javljam utiske,za sad znam da je Kalina sa cetvoro vrata (sedan varijanta) i crvenkaste (kao bordo) boje! :xixi

Profile  

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:46 pm 

Automobil: lada 112 16v
lepo,i... da... brzine ti se menjaju u ''H-a'',prva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gore levo.....

Profile  

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:52 pm 

altinjanin wrote:
lepo,i... da... brzine ti se menjaju u ''H-a'',prva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gore levo.....

Auto je "sluzbeni" tako da mogu da ih menjam i u G,sve je dozvoljeno! :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 10:06 pm 

Pa moze,samo nemoj misliti da je automatic :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 10:21 pm 

altinjanin wrote:
Pa moze,samo nemoj misliti da je automatic :mrgreen:

Pa mora se isprobati koliko moze u svakoj brzini! :D

Profile  

PostPosted: Thu Nov 25, 2010 12:05 am 

Cika Aleksa i ja jedva cekam tvoje utiske u voznji, ne bi bilo lose i po neka slika, sto se SAT emisije tice sve je to poso, meni nije samo jasno ko im je dozvolio da svoju privatnu auto skolu nazovu Nacionalna NAVAK ako se ne varam?
Sto se njihovih recenzija tice one pripadaju novom talasu vozaca koji vise vole navigaciju i raznorazne dugmice u kolima nego surovu pouzdanost i kvalitet izrade, jer danas kada kupis auto-zapadni prvo pitanje je kolko si ga platio a drugo ima li klimu. Moj otac je vozio celu porodicu nas cetvoro sa malom teretnom prikolicom, koja je imala aerodinamiku ko padobran, od Ohrida preko Leskovca do Dubrovnika, a bogami tako optereceni smo izlazili i na Lovcen, i sve to bez klime, elektro podizaca,navigacije, centralne brave i servo volana :) . Jednom recju prava macho voznja, samo za iskusne ;) .

Profile  

PostPosted: Thu Nov 25, 2010 1:06 am 

Jednom sam sam prolazio pokraj lada salona u Splitu i ugledam tamo bordo crvenu kalinu. Na prvi pogled mi se nekako ucinio jako krhko auto. Pogledam malo ispod haube (posto je bila otvorena) kad ugledah blok obojan u plavu. E to mi se dopalo.
Krenem dao otvorim vrata da uđem unutra ona zaključana. Kažem prodavačici da otvori vrata. Na sve jade je ona meni otvorila vrata. Jedan poznanik je kupovao nivu i zatrazio je probnu vožnju. Čovječe prije bi ferarija dobio na test nego nivu. Nedavno prolazim i vidim da je salon zatvoren.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 7:01 pm 

Evo mojih utisaka!

Nazalost zbog frke i trke,imao sam auto kod sebe samo 2 sata. Ali dovoljno da se provozam od Indjije preko Rume do Vrdnika i nazad,znaci i ravnica,i brda i gradska voznja,ma pravi test.

E ovako,ova Kalina je 2008 godiste,u "full opremi" i presla je oko 65.000 km,motor je 1.4 sa 85 konja i u sasvim pristojnom stanju imajuci u vidu da se koristi kao sluzbeni auti,i to u poljoprivredi.

Prvi kontakt sa autom je naravno rucka od vrata,i naravno vec sam se smorio. Pa brate da su po otpadima skupljali i montirali rucke sa "stodvaestrojki" (merecedes w123),siguran sam da bi lepse i bolje funkcionisale. Ovo bre vuces prema sebi i nemas nikakav osecaj na njoj ni da je kliknula ni skljocnula,kao da vrata nisu ni bila zatvorena,a posle kad pustis rucku ona se bedno vrati u "normalan" polozaj.

Ulazim u auto,sedam i prvi utisak je da bas ima mesta u njoj,da je bas prostrana,sedista su mnooogo bolja nego u 110-ki,kontrolna tabla,volan (on je mogao biti i bolji),centrlani stub i deo ispred suvozaca,su stvarno (mora se priznati) i dobro zamisljeni i odradjeni,ali (uvek ima ali) sve je to moglo da se uradi od malo bolje plastike,ova se mnogo guli,ostaju ogrebotine...
Bacim pogled na suvozaceva vrata,gornji deo je od stofa (isti kao na sedistima),donji deo plastikaner najzesci na kojem ostaju (i vec su ostale) ogrebotine od svega i svacega,a onda se sokiram,polomljena rucka i "nesto" nabudzeno. Pogledam i zadnja desna vrata,ono ista situacija,polomljene obe rucke,i ubudzeno sa nekog drugog auta. Reko sta je bre ovo,pogledam moju rucku ona citava,reko daj da vidim sta je tu problem,povucem i... jad i beda!!! Znaci rucka sa yuga,ona bedna zakrivljena je 101% bolja od ove! Zakljucak je da je vozaceva rucka prezivela samo zato sto je vozac stvarno pazljiv,i sto samo on vozi ovaj auto,dok su ove dve rucke koje se "malo vise" koriste naravno pukle,zadnja leva rucka je isto citava zato jer se sigurno najmanje koristi.

Reko dosta sam gledao,kljuc u bravu i palim masinu. Motor lepo radi,nije bas da sapuce i zuji,ali je tih. Kvacilo (o njemu kasnije jos malo) je mekano,menjac sasvim sasvim ok,nista posebno,al opet nista ne krcka,ne zapinje,servo volan je hmmm... pa obican volan sa servom,nekako mi je cudan,a jos je cudniji osecaj da vozim Ladu sa servom (i to docekasmo)!
Palim svetla na "modernom" prekidacu,namestam ventilaciju koja lepo radi,jedino mi je cudno da na ventilatoru bukvalno nema razlike izmedju prve,druge i trece brzine,skoro sve podjednako duvaju. Npr. duva na prvoj brzini stavis glavu odma ispred otvora za ventilaciju,prebacis na trecu briznu,i mozda ti se jedna trepavica mrdne,znaci isto ti je dal duva na prvoj ili trecoj brzini,al kad se setim klapni,senzora,motorica... sa 110-ke,ovo je nikakav problem.

I krecem,u voznji je bolja,i (mnogo) laksa od 110-ke. Po gradu se bas lako vozi i manevrise,preglednost je sasvim ok,malo je bucnija kad ode u malo vise obrtaje,kocnice sa ABS-om su (samo) ok, Van grada je isto dobra,lepo ubrzava,i lepo ide,120 km/h lepo podnosi,preko toga vec to nije to. Ja sam je navlacio do 150 km/h,naravno mogla je jos (malo). Lose puteve dobro podnosi. Jedino me je na otvorenom putu smarao servo volan,ima bre neki cudan,bolje reci "budjav" osecaj,i malo veca buka.

Na kraju sam malo pricao sa covekom koji vozi ovaj auto o njegovim utiscima,takodje ima svu evidenciju o autu,to cu videti za koji dan,pa cu ovde okaciti sta je sve radjeno,menjano... nazalost spisak je podugacak!
Evo najzanimljivije ukratko:
-set kvacila je menjan na oko 35.000 km
-motor od brisaca,crko prosle zime
-neke cevcice od klime su popucale
- jedan prednji disk se skroz iskrivio
-podizaci i centralna brava (naravno) brljavili
-zamenjen protokomer
-zamenjeni zadnji amortizeri
- i za kraj,na 6.000 km (sest hiljada) PUKLA SAJLA KVACILA,auto ostao na putu!!!

Sto se tice njiegovih utisaka,kaze da sve u svemu auto nije los,ALI da ga "sitnice" ubise,mada su oni imali i ozbiljnijih "sitnica". Kaze kad su kupovali ovaj auto,da je plan bio da ga voze tri godine,i posle sto se tice njih mogao je i da se raspadne,oni su svejedno posle tri godine planirali da ga prodaju,zbog troskova koji ce doci,a njima su ti troskovi stigli vec u prve dve godine. Koliko se auto "pokazao" u firmi,govori da su pre mesec dana kupili Skodu fabiu (bednog trocilindrasa).

I eto presao sam oko nekih 100km,i ne znam ni ja sta da mislim,u svakom slucaju Kalina (bez obzira na opremu) je dooosta bolji auto od 110-ke. Prioru nisam vozio,ali sam sedeo u njoj i dosta razgledao,i isto mi se cini da je Kalina bolji auto.
Iskreno sam se razmisljao o kupovini bas ove Kaline znao sam kako je vozena,odrzavana,da cu je dobiti ispod svake cene... ALI ne hvala! ;)

Last edited by aleksa on Fri Nov 26, 2010 8:31 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 8:23 pm 

aleksa wrote:
Pa brate da su po otpadima skupljali i montirali rucke sa "stodvaestrojki" (merecedes w123),siguran sam da bi lepse i bolje funkcionisale.

Ne znam sta si htio reci s ovom recenicom.
Da su napravili to sto kazes onda bi bili sigurni da se rucka nikada nece pokvariti niti slomiti.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 9:37 pm 

hvala na ovako obimnom izvestaju,lepo je cuti i imati predstavu sta i kako..naime i dalje mi nije jasno da i kod kaline lamela traje oko 35 000,i ostale sitnice koje idu uz to,mislim sajla kvacila da pukne na 6 000,to mi je zaista neverovatno,ali eto desava se,ustvari jasno mi je dovoljna je reci,LADA JE TO!

Profile  

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 10:54 pm 

VLADISTA je u pravu manje boli glava-dzep sa kalinom nego sa zapadnom konkurencijom, ja sam se raspitivao za rezervne delove za nju tipa kaijs, filteri... sve je to za 200-300 din skuplje nego za moju samaru, jedino su gume skuplje jer su 14 coli, cak je i registracija za nju oko 18600 din. ako se ne varam. Zadnji trap je original samarin mozda se cak i dobosi hvataju, u prevodu nikad problema sa zadnjim trapom necete imati, sto se prednjeg tice ne znam. I u pravu je VAZMAN danas su lade mnogo kvalitetnije, ko sto sam na pocetku ovog posta napisao danas se uopste ne dvoumim izmedju kaline ili sandera, kalina je definitivno moj izbor, ali ako u obzir uzmem i Hyundai i20 onda vec...??
Zaista je glupo kupiti auto samo zato sto je mozda nesto bolji od neke lade, to je uglavno argument kada ljudi kupe sandero a da nisu ni pogledali i20, koji je u svakom pogledu bolji od sandera, i20 je kud i kamo bolji auto i od kaline ali ljubav prema ladi je nesto neobjasnjvo, ja znam da je i20 bolji auto od kaline ali tesko da bi se prevario da kupim nesto drugo osim lade :D .

Profile  

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 11:15 pm 

Automobil: Lada Niva 1.7
ZLATKODESING slazem se 100%...Lada je lada....ljubav prema ladi je nesto neobjasnjivo....te sitnice....kao sto je ALEKSA opisao vezano za Kalinu su sastavni deo Lade( :D kako mi rece jedan mehanicar jednom u vezi tih sitnica na Ladi-Rusi(tada Sovjeti) su su to namerno tako napravili da ljudi ne bi imali vremena da misle na politiku kada dodju sa posla:D )...salu na stranu,ali bas mi je cudno da na Ladi ode sajla kvacila...jos na 35000 km...Moja Samara je svojevremeno 350000km presla pre nego sto je prodata a NIKADA nije menjana sajla kvacila(koja je ista i na 110-ci i Kalini....a i Priori..)...mora da je neki fabricki fals ili nesto trece...

Profile  

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 11:23 pm 

vladista wrote:
mora da je neki fabricki fals ili nesto trece...

Pa upravo to! ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours