Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 12:49 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Moj prvi utisak o Kalini uzivo
PostPosted: Tue Nov 09, 2010 3:02 am 

Automobil: LADA Samara 1.3
Neko je u Leskovcu kupio Kalinu sa 5 vrata i slucajno sam naisao na nju tokom setnje sa mojim klincem, naravno da sam bestidno stao i lepo razgledao auto, mojoj zeni je bilo malo neprijatno :D . Kao prvo auto mnogo bolje-lepse i kompaktnije izgleda uzivo, za razliku od moje samare gde u prorezima mozes prst da gurnes Kalina je odlicno skrojena, kao svaki drugi evropski ili japanski auto, ko bre da nije Lada. Lak deluje izuzetno kvalitetno cak mi deluje da je kvalitetnije ofarbana nego vecina zapadnih konkurenata u istoj klasi, rucke na vratima deluju mnogo robusnije nego na slikama, ima preklopive retrovizore, na taj podatak nisam naiso ni u jednoj e-brosuri ili web-sajtu(ruski marketing), auto ne izgleda da je toliko visok ko na slikama ali jeste visok. Unutrasnjost kao da nije ladina, mnogo sve to lepse izgleda uzivo, materijali deluju vrlo prijatno na oko i odaju utisak visokog kvaliteta, sve je unutra vrlo precizno sklopljeno a crna plastika na tabli i volanu je mnogo crnija uzivo nego na slikama gde u glavnom izgleda mnogo jeftinije nego sto jeste. Kad se budem provozao prenecu vam utiske. Toliko je Kalina na mene ostavila lep utisak da se vise uopste ne dvoumim Kalina ili sandero, Kalina bre zakon.

Profile  

Post subject: Re: Moj prvi utisak o Kalini uzivo
PostPosted: Tue Nov 09, 2010 8:24 am 

Automobil: lada 112 16v
TAKO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 10:31 am 

Automobil: Lada 111+2103
he, he, Lada zakon, ja znam ovo ćitav moj život. Kalinu sam vozio prvi put 2006 u Banja luki, ... poslednji put sam seo u kalinu 1117 lux u Pragu prije nekoliko dana. Baš dugu ti prolaziš na kalinu još je nisi vozio. :)
Kalina je sasvim savremen auto, bolja od Priore koju sam isto vozio u Bajna luki prije 3. godine.....

Ako u buduće bude situacija takva kakva jest, da mi mi sa autom ne treba proč više od 15 000 km godišnje, 100% kupim Ladu. Bez ozira na ovo, što u SLO nemamo Lada dilera i servisera. Kako mi do sad tvrdi mehaničar i lokalni prodavci rezervnih djelova sve se može naručit... Zbog održavanja auta ni malo ne brinem, isto i ne brinem za kvalitet. 100% su sad Lade mnogo kvalitetinije kao su bile prije 10 godina, kao moja Lada 111 iz tih vremena... Ako sam zadovljan sanjom, 100% bude sledeča Lada samo bolja...

ja vas stvarno ne razumjem, svi neki lada fanovi, prodate stari krš od LADE i kupite, naprimer Daciju. A nove Lade niste ni jedan put probali videt u živo ili vozit... Daleko do toga, da tvrdim, da Dacia nije bolja od Lade, sigurno vredi više od lade, a i Lada nije toliko lošija, razlika nije tako velika, da bi se kao lada fan odlučio kupit Dacio. Da ne govorim o polovnih automobilih za ovu cjenu, novo i polovno se ne može usporedit i neka bude bilo šta, osim ovih koji nisu stariji od 2-3 godine i nisu prošli više od 20 000km i su mnogo jeftiniji od novih.....

Ja malo pratim i Škode, jedini polovni automobil koji bi ja kupio, da se mi svidja, video sam prije nekoliko dana, Fabia Combi, g. 2010, prešla 13 000 km za 9 400 eur (nova od 11 800eur). Ovo je nekoliko puta bolji auto od Dacije i Lade, vrjedi razmisljit... a poslje vidim na mobile.de novu Kalinu karavan za 7500 eur..... a muči me Lada virus, baš ozbiljno, zabrinjen sam, da nisam bolestan .. :D

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 11:36 am 

Automobil: lada 112 16v
XE,XE,brvo Vazman-e lepo si rekao MUCI ME LADA VIRUS'' :mrgreen: :mrgreen: do suza si me nasmejao,i ja glasam za kalinu,samo ja hocu onu sto vozi PUTIN,samo da bude metalic tamno plave boje! uh,ala bi joj legla ta boja......... :prvi

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 11:41 am 

Koji bre Lada fanovi pola su ovde babe koje samo traze neki savet kako da ustede pare, da ne bi isli kod majstora da ga ne obogate, najbolji primer ti je peticija koju pokusavam da organizujem. Ja sam predpostavljao da je Kalina bolja od Priore ali nisam bio siguran, verujem tvojim recima i meni je jasno da Kalina nije isto sto i 11x modeli. Fabrika je nova oko 300 miliona dolara je ulozeno u nju i sve su najsavremenije masine za presovanje lima, varenje, farbanje, kontrolu kvaliteta... Kalin a je na testu i posle 150000 km bila i dalje Euro3, palila na minus 30 i na plus 30 a potrosnja goriva je bila u fabriskim granicama. Inace i ja sam zarazen Lada virusom , ne mogu da zamislim sebe da vozim auto koji nije Lada - strasno.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 12:14 pm 

I onda vidis da "normalna" Kalina kosta 9.000 evra :shock: ,i tu se svaka prica zavrsava! :!:

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 9:59 pm 

Cika Aleksa i nekom od predhodnih tema smo se slozili da je 9000 mnogo za Kalinu, ali mora da se prizna da je dosta bogato opremljena, ja sam zainteresovan za "universal" verziju sa punom opremom bez plinskog uredjaja, gledajuci druge marke i jeste i nije konkurentna ali ja bih je opet kupio a da i ne pogledam sta nude drugi. Meni je dovoljno sto ima ABS, dva vazdusna jastuka, klimu,14-ce felne jos karavan verzija, 1.4 90ks to je za mene i moju porodicu i vise nego dovoljno, a ima nas hvala bogu troje. Samo jos da zaradim 9000 evra i eto mene sa novom ladom :D .

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 10:25 pm 

zlatkodesign wrote:
gledajuci druge marke i jeste i nije konkurentna

Bas bi se dugo dvoumio! :D

Image
Image

Ford je noviji model,ima vise opreme,duplo vecu garanaciju,a i jeftiniji je za 1 evro (fiesta 8999,a kalina 9000 evra)! :)

Profile  

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 11:07 pm 

Ma eto im taj 1 evro nek se najedu, ocu da se vozim u automobilu proizvedenom u nasoj Matici Rusiji :D , necu da vozim ove kapitalisticki dizajnirane automobile, salim se :roll: . Raspitivao sam se i za rezervne delove kao sto su kajsevi, filteri... sve je za 200-300 din skuplje nego za moju samaru 1.3, gume na kalini si 14-ce dok konkurencija uglavnom nosi 15-ce koje su dosta skuplje, a kad su u pitanju motori kod konkurencije se dobija uglavnom 1.2 ili 1.3 verzija, ipak ja volim da se kolima popnem i na po koje brdo ili planinu pa volim da imam malo jaci motor. Sto se ostalih delova tice mislim da se i dobosi hvataju sa samare na kalinu, neznam kolko je prednji trap slican sa samarinim ali zadnji mislim da je original u milimetar, sto ce reci amortizeri 2000 din komad... ipak je dosta jeftinija i jednostavnija za odrzavanje u odnosu na evro-jap-korejsku konkurenciju. Pre neki dan sam iso kod prijatelja da vidim novi KIA ProCeed 1.4 i odusevio sam se kako auto izgleda uzivo i koji kvalitet izrade ima, bolji je od svih evropskih konkurenata ukljucujuci i famozni VW Polo koji za iste pare 11650 evra ne nudi ni pola od kvaliteta koji daje Kia. Ja bi se pre dvoumio izmedju Kie-ProCeed i Hyundai i-30, kad vec dajem tolke pare zveknuo bih jos koju hiljadarku i eto me u nekom koreancu iz Slovacke.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 11, 2010 12:46 am 

Automobil: Lada Niva 1.7
Sve to jeste,ali LADA JE LADA...od kada je napravljena ima svoje prepoznatljive karakteristike...,,traje 20-30 godina,porodicu vozi po gradu,na more ,prevuce koju ciglu za vikendicu i usput obuci nekoliko generacija vozaca-uz minimalnu cenu odrzavanja,,(Alvirovic emisija SAT)...Ko je vozi zna o cemu pricam:-)

Profile  

PostPosted: Thu Nov 11, 2010 1:11 am 

vladista wrote:
Sve to jeste,ali LADA JE LADA...od kada je napravljena ima svoje prepoznatljive karakteristike...,,traje 20-30 godina,porodicu vozi po gradu,na more ,prevuce koju ciglu za vikendicu i usput obuci nekoliko generacija vozaca-uz minimalnu cenu odrzavanja,,(Alvirovic emisija SAT)...Ko je vozi zna o cemu pricam:-)

I zato treba da bude tako ne normalno skupa? :?

vladista wrote:
(Alvirovic emisija SAT)

Sta sa njim? :)

Profile  

PostPosted: Fri Nov 12, 2010 12:09 am 

Alvirovic SAT-to je licno on izjavio u emisiji SAT kada je testirao Kalinu...i iznenadio se da je itekako ispunila tu predstavu o ruskim automobilima..robusni,kompaktni...I po meni ta cena za Kalinu nije puno...poredjenje sa ostalim automobilima u toj ceni nije bas svrsishodno i sto se tice cene delova,servisa a i mehanike(njena mehanika na Samari je se odavno dokazala)koja ce bez problema da izdrzi nase uslove voznje-siguran sam bolje od bilo kog Sevroleta ili Forda..bar sto se donjeg postroja tice..

Profile  

PostPosted: Fri Nov 12, 2010 1:44 am 

vladista wrote:
I po meni ta cena za Kalinu nije puno..

To vidimo po prodaji! :?

vladista wrote:
bez problema da izdrzi nase uslove voznje-siguran sam bolje od bilo kog Sevroleta ili Forda..bar sto se donjeg postroja tice..

Ovo je u fazonu: nas i Rusa 300 miliona! :roll:

vladista wrote:
Alvirovic SAT-to je licno on izjavio u emisiji SAT

E ako je on rekao... :lol:

Profile  

PostPosted: Fri Nov 12, 2010 11:08 am 

Siguran sam 100% da ce me manje boleti glava vozeci Kalinu nego Forda npr...u kom god fazonu bilo :lol:

Profile  

PostPosted: Fri Nov 12, 2010 1:55 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
jel moze neki link, da vidim to kad je Alvirovic testirao Kalinu. bas bi voleo da cujem sta je rekao...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours