Uvoznik je ziv, uraaaaaaaaa !!!!!

Moderators: BokeYGTi, vaz_mashina

KamAZ driver

Post by KamAZ driver » Wed Mar 28, 2007 7:50 pm

A ja čuo da je gazda NS Autotima malčice frik za ruskim makinama.
E, a oni TTM sa Karaburme (prodaju UAZ, Lade i Mahindre) su, čini mi se, balvani neviđeni. Kad to kažem, mislim da su, osim nedostatka ikakvih manira, kompetentni za to koliko bi bili i ovi što vuku na Kvanataš krompir iz Guče.
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

parkvets

Post by parkvets » Wed Mar 28, 2007 10:34 pm

Ja sam kupio svoju Nivu u NS Autotimu i nikada tamo nebi vise nista kupio.

letnjikovac

Post by letnjikovac » Wed Mar 28, 2007 11:03 pm

Ja kad sam kupovao 110 (posto je caleta boleo k da idei razgleda lade) u Euroladi koja inace vise ne postoji slatko sam se naje.ao keve nekom pedercini koji me je zavlacio kao mladog majmuna malo je falilo da ga otresem o pod da p.c.etina nije pobegla!
Inace ja sam toliko losih iskustava imao sa njima da je to sramota daleko im lepa kuca!

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Thu Mar 29, 2007 12:42 am

eurolada više ne postoji...
inače ja sam tamo uzeo nivu
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

KamAZ driver

Post by KamAZ driver » Thu Mar 29, 2007 6:46 am

Eurolada je ona firma koja je imala ofis na Sajmu?
A beše ima simpatična ona Žana, što je odgovarala na telefon.
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

letnjikovac

Post by letnjikovac » Thu Mar 29, 2007 8:42 pm

Zana ruskinja na nju mislis?
Ja je ni jednu rec nisam razumeo pola ruski pola srpski!

gringo

Post by gringo » Sun Nov 25, 2007 7:08 pm

pozdrav svima za pocetak
Rus wrote:Pazite ljudi zaboravili ste da mi imamo bezcarinsko poslovanje sa Rusijom, ili sam ja to malo pogresno cuo? Trebalo bi da je ta cena daleko manja, ali halapljivi dileri sta cete.
Jeno kratko objasnjenje sto se tice sporazma sa Rusijom. Tacno je da postoji medjudrzavni sporazum , ali i isto tako taj sporazum ne vazi za uvoz
motornih vozila,
sto znaci da se na uvoz Lade iz Rusije placa carina 20% i porez 18%.
tako da i cena nije ni malo zacudjuca.

[/quote]

Dacha

Post by Dacha » Mon Nov 26, 2007 6:43 pm

I ce bidne tako dok je nama Zastave... :mrgreen:
http://caribrod-city.myminicity.com/

http://www.operacijatrijumf.net/operacija-trijumf-studenti/orde-gogov.htm

bakivet
Automobil: l 110 8v

Re: Uvoznik je ziv, uraaaaaaaaa !!!!!

Post by bakivet » Mon Jul 25, 2011 4:42 pm

Kako rade - tako im i ide prodaja. Smatram da bi cena Kaline trebala da bude u najmanju ruku, ista kao i Punta sa reciklazom. Medjutim , dokle god iskijavamo "dil" države i fiata, nacionalni auto bice "redizajnirani" stojadin, a ne lada . A svi znamo da je žiguli bila bolja od tristaća, specijalka od keca , 110 ka od punta itd.
http://www.palvet.webs.com/

zlatkodesign
Automobil: LADA Samara 1.3

Post by zlatkodesign » Mon Aug 01, 2011 10:45 pm

Ma ja bih pre kupio novu Ladu u Nemackoj nego kod nas, ipak tamo idu probrane lade, par puta sam i ja pisao na temu cene novih kalina i priora i stvarno covek mora da ih voli da bi ih kupio, inace realno gledano ima dosta boljih automobila za skoro iste pare, kad god se samo setim da Hyundai i20 ima skoro istu cenu ko malo bolje opremljena kalina??? Da se ne lazemo i Dacia sandero je dobar auto i vrlo konkurentan sa cenom... Bas me zanima kolko ce da kosta Granta?
Sledeci auto Priora coupe.

jeronimo

Post by jeronimo » Tue Aug 09, 2011 1:36 pm

kako bre ista cena? kada je bila na sajmu lux oprema(ama bas sve) sa sekvent plinom za 8800 koji hyndai ima za te pare? mislim da nema ni getz... a o opremi da ni ne pricamo jer za bilo koji auto sa boljom opremom cena skace preko 12 000 a sevis je oko 20 000(dinara)...
punto je (kupljen pre neki dan sa "sajamskim" popustom koji traje do polovine avgusta :? ) 8200 od opreme ima jastuk za vozaca, eletro podizace, klimu i ratkapne (i metalik boju doduse) sve ostalo prebacuje 9 300 ;)
jedina povoljnost je sto neki krs mozete uvaliti za 650 evra pa to spasava malo one koji imaju "nekretninu" na placu :D
moze i neregistrovan... :lol:
Last edited by jeronimo on Wed Aug 10, 2011 9:57 am, edited 1 time in total.

zlatkodesign

Post by zlatkodesign » Tue Aug 09, 2011 11:48 pm

Pozdrav JERONIMO malo bolje pogledaj cenovnike, evo ti linkhttp://www.hyundai.co.rs/Hyundai-Auto-B ... vnik.shtml, Hyundai i20 1.2 kosta sa PDV i carinom oko 8500 evra ali zato nudi i bocne vazdusne jastuke i vazdusne zavese serijski i neuporedivo cvrscu karoseriju u odnosu na Kalini ili Prioru, uz doplatu u i20 mozes dobiti i ESP sto kod Lade nema ni za pare? Tako sto ti kazes ima sve, nema bas sve nudi dosta toga ali je cena po meni ne konkurentna. Na primer meni se svidja Priora Univerzal koja kod nas sa punom opremom kosta oko 9650 evra, u cenu nije uracunat plin koji ja i onako ne bih ugradio ALI to je ipak previsoka cena za LADU. Ja ih volim stvarno ne mogu da zamislim da odem u BG sa 10000e i kupim Ladu. Na sajmu u Leskovcu 2001 nova 110-ka je kostala 11000 maraka ili oko 5500 evra, po meni vise od 7500 evra ne sme da kosta ni jedna lada.
Umalo da zaboravim, obrati paznu na garancije smesno je da izbrojim 9650 evra i dobijem garanciju na dve godine ili 35000 km, priznacec to je vrlo niska garancija a da ne spominjemo losu servisnu mrezu ako uopste postoji takva.

jeronimo

Post by jeronimo » Wed Aug 10, 2011 9:21 am

hm, da hyndai koji si pomenuo je manji od kaline(a bogami i punta) a o priori da ne pricamo kalina koliko znam ima esp(bosch)...cvrstinu karoserije si ovde mogao da vidis direktno u sudarima na seriji 110, koja je jos slabija od kaline a o nemackom i ostalim marketizima ne bih da trosim reci. po njima bi svi koji voze lade(ili bilo koji neEU auto) trebali da su skiknuli bar 300 puta.
mogu da ti posaljem nekoliko postova "zadovoljnih" vlasnika koji su sevisirali vozila tog brenda kod nas od limarsko fusarskih zahvata do toga da ces dati bar POLA auta kroz redovne servise u granciji (koja traje 7-8 godina a oni ti za to vreme skinu kozu sa ledja ako vozis kao ja recimo 30 000 godisnje)
i evo sad sam pogledao hynai sajt kod nas, i narabno nisi uradi domaci zadatak oprema koju si gledao je najeftinija verzija BEZ klime za motor 1.2 (taj model i cenovnik vaze do 5.4. 2011 od tog datuma posle toga ide novi sa 1.4 motorom i cenom od 10 500) veruj mi bar jednom mesecno idem da pomognem pri kupovini nekog novog auta i uvek se iznerviram i nacudim sta rade ovlasceni servisi da ih ne nabrajam ...
tu uracunavam i naseg uvoznika ali kod mene je presudilo to sto je vozilo takvo da se uz minimum resursa moze voziti dok ostali to ogranicavaju maximalno.
naravno svako je pametan za svoje pare pa tako i ti sam treba da odlucis... ;) jedno kajanje ti ne gine u svakom slucaju :D

zlatkodesign

Post by zlatkodesign » Wed Aug 10, 2011 9:34 am

Slazem se sa tobom u potpunosti JERONIMO ali zamisli situaciju da ti posle garantnog roka ili 35000km crkne motor ili kompjuter-ECU motora, bez obzira sto su te popravke jeftinije u odnosu na konkurenciju, valjda je cilj kupovine novog automobila dusevni mir bar 5-7 godina bez kvara, niska garancija treba da bude niska i cena. Zato se i lade slabo prodaju u Srbiji, mozda jesu najeftinije ali to nije neka velika razlika ali ipak ljudi traze garanciju, ti si naveo cenu kaline od 8800 evra sa punom opremom i plinom kao konkurentom, mozda i jeste ali ni to nisu male pare da bi neko rizikovao sa garancijom. Ja bih ponovo kupio ladu ali po ovim cenama i sa ovom garancijom, nisam bas siguran.

jeronimo

Post by jeronimo » Wed Aug 10, 2011 9:52 am

aman ne crkavaju motori i kompjuteri tako kako ti mislis...
ja za zadnjih 10 godina sa koliko sam upuznat sa injection sistemima u ladama cuo sam za 1‚(slovima jedan) slucaj nispravnog ecu u vozilu ostale kvarove su izveli "majstori" za plin ili neki drugi veseljaci(i za ovaj nisam siguran dla li je bas CRKAO jer ga je vozio totalni diletant, ali je isao na popravku sad da li je bio pokvaren i koliko to samo onaj sto ga je radio zna) i NISU uticali ne ecu(elektronska kontrolna jedinca, sa engleskog) on je samo jadan brljavio zbog nekog drugog kvara.
motor neispravan(totalno havarisan-prolupao) u prvih 100 000 isto nisam imao prilike da vidim a ni da cujem nije to zastava...
jedini defekt koji je moguc je evetualni kvar na dihtungu glave a dihtung glave nije motor(a i to se na putnickim retko desava pre 100 000, na nivi zbog budala za volanom ume da bude cesce ali to je uzokovano samim radnim okruzenjem vozila) i to se desava i mnogo poznatijim markama u koje se mnogi kunu i prizeljuju ih...
sta da to kazem hyndai nije los auto, ali je po mom misljenju u nasim uslovima dati za auto vise od 10 000 cisto bacanje para.
ali naravno, svako treba da uzme ono sto mu se svidja. a posle mozemo o utiscima kada pretrcimo 200 000 pa popisemo troskove ...

Post Reply