Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Nov 21, 2018 6:27 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: putovanje kroz Srbiju
PostPosted: Sat Nov 04, 2017 8:07 pm 
Dejco, cisto fore radi, kod mene kolega sa manje placenom pozicijom utrcao u kredit za 500x sa nekih 29.000km na cajgeru. Mene bi takav kredit manje boleo nego nejga, ali eto pitanje prioriteta. Njemu manje smeta sto mu prokisnjava krov dok se raspada stolarija, a ja bih nekako radije da investiram u neko doskolovavanje, a vreme u ozbiljno dodatno ucenje onog sto radim pa da makar kvalitetno pokusam da deci, ako ih budem imao, pruzim priliku da odrastaju sto dalje od Soraje, Stanije i Voolina .... U svetlu toga zivo mi puca medjunozno guralo za servo i klimu, ak' me razumes :)

Inace po mom ukusu su karburatorska kola, ne zato sto je karburator bolji od ubrizgavanja, jer nije i ne moze biti, vec zato sto imam trip kontrolabilnosti. Zestoko mi ne odgovara da budem jedan od ulaznih signala multivarijabilnog sistama upravljana oslikanog u nekom racunaru kog je neretko programirao neki Apu ... kod mene si ili nisi, ili vozis ili gines, a postapala za vozacki invalidne me ne interesuju ich :) Bottom line stvar ukusa i nista vise ...

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 8:47 pm 
Quote:
Travi prijatelju ma moš se mi tešimo kolko hoćeš al mislim da se niko ovde ne bi bunio da ima para da kupi solidan zapadni auto i ima para valjano da ga održava. Što možda bi te žuljala klima ili ti smetao servo i ostale pogodnosti koje pružaju novija vozila.

Karburatorforever :!: ...

:-x ... LADAforever :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Danas tu plasticnu igrackicu moze svako da ima. Probao, video i cao zdravo ... nista posebno a i niko da pogleda kad se negde parkira :sad: ....
Vozikaju se klinci u njoj, 1.2 90 ks. Ide kao mecava ... Po gradu 8 a na otvorenom 5.5 pri normalnoj voznji. Svaka preporuka za auto, pravi porodicni auto za njih i bebce.

Image
...
Nema karburator, nema platine i nema sve ono sto ja volim da imam na automobilu. Ali je zato mali servis 15000 dinara. Ja u ovu moju samurajku do sada i za sve ove godine nisam dao toliko para :lol: ...

Image
...
Boki u postu iznad sve objasnio.
Svako se qrci sa onim sto vozi a ja se najvise qrcim dok guram ...
Image
...

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 8:57 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Dobro Boki to pričaš tako što te samara još uvek dobro služi, tako sam i ja do nedavno pričao. A da te ona izda i da mora da se menja šta bi onda. Dobrih lada na p.a. više nema. Polovni automobili, lada rubrika je postala samo za nive, ono ostalo što se nudi ja ipak ne bih. Ima pojavi se poneka 112-ka sa realnom cenom ali BG table, za tebe i ima neke šanse da nadješ nešto za mene nikakve, hteo nehteo moram da biram nešto drugo.
U medju vremenu dok sam kucao poruku se javio i travi pa isto pitanje i za njega.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 9:09 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Dejčo, tvoja potraga za dobrim autom u startu je ograničena time što čekaš da se auto pojavi baš u Leskovcu. Razumem ja krizu i želju da se uštedi ali budimo realni, mala je šansa da će se baš tu pojaviti baš takav auto kakav ti želiš.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 9:12 pm 
dejca wrote:
Dobro Boki to pričaš tako što te samara još uvek dobro služi, tako sam i ja do nedavno pričao. A da te ona izda i da mora da se menja šta bi onda.

Opravio bih je :) Prosto stvar integriteta. naucila me da vozim, naucila me (auto) mehanici, naucila me istajnosti updanja neceg u sta pojma nemam i neodustajanja dok se problem ne resi, upoznala me sa gospodjom, bila je tu kad sam nabasao na mog psa . Lada je clan porodice, a kad ode u penziju u najgorem slucaju ce mirovati godinama u nekoj garazi dok ne postane projekat sa ciljem da bude vozilo za uzivanje :)

dejca wrote:
Ima pojavi se poneka 112-ka sa realnom cenom ali BG table, za tebe i ima neke šanse da nadješ nešto za mene nikakve, hteo nehteo moram da biram nešto drugo.

Ako si mislio na onu odvratnjikave plavuskaste bolje na Ceraku, e izmakla mi je za sekund. Planirao sam da odem da vidim jel trulja ili raspadaljeka sutra/prekosutra, a vlasnik je povukao sa oglasa pre nego sto sam se zaputio na Taru. Ne lici mi da je prodata, oglas nije izbrisan, slike su jos na PA, pa ako ga bude aktivirao :twisted: Gospodja navalila oce auto, i ima opravdanu potebu, a nije bas najsnalazljivija za cistom mehanikom, plus eto meni prilike a se malo igram, te prakticno unapredim znanje sa kompljuktorima diznama i slicnom tricarijom ali na ladi :) Nije frka nije o glavu niti hitno niti bitno, ako bude bude, ako ne bude nikom nista, cekamo da se pojavi nesto slicno, tj ideal 1.6 16v, po mogucnosti 111, ako ne bilo koja 11x ocuvana bez grama truljevine, mehanicki neunistena sa atestranim plinom ...

Da se pridruzim Daretovom komentaru. Dejco nekad imam utisak da cekas da ti auto dodje na noge, sam sebi obori cenu i zamoli te da ga kupis :mrgreen: Moras malo u trosak, akciju, gubljenje vremena i rizik, prosto nemas izbora ako hoces drugi auto ....

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 9:50 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Nova auta nemaju dušu kao stara, bilo to Lada, Golf, Audi, mecka itd, imam auto novije generacije u koji mogu da sednem u sred noći i odem na kraj sveta al džaba kad auto nema dušu i ne pruža zabavu u vožnji, skoro sam se vozi po Srbiji i predjem ceo put tj kameni-sumski put od Borskog jezera do vodopada Veliki Buk, Despotovac u dužini od 50 km, prešao sam 600 km taj dan, posle šume i kamena izašao na auto put i vozio 140-150 bez problema, kaže saputnica da bilo koji noviji auto ovo nije mogao da preživi.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 10:04 pm 

Eh, lako bi ja da ne trazim dlaku u jajetu, još kad odem i vidim da me lagao šta dalje da tražim. Sakupim se i odem. Ja odlično znam šta se nudi i prodaje ovde u Leskovcu ovde i ne očekujem da nadjem nešto. Ali Niš već ima šta da ponudi, čekamo pa ćemo videti.
Boki a šta ako se ne može popraviti kao kod mene što je krenuo da skapava levi koš. Rupe već postoje i ja tako teram.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 10:34 pm 
dejca wrote:
Boki a šta ako se ne može popraviti kao kod mene što je krenuo da skapava levi koš. Rupe već postoje i ja tako teram.

Sve moze da se popravi. Kad dodje na red da bude projekat, prvo ide kod odlicnog limara, a lici mi da sam nasao jednog u Smederevu, no to treba dokazati. Ako bi npr stradao kos, nema problema sema spajanja karoserije sa merama postoji, poruci se kos iz Rusije, saceka covek to zameni kao sto ce svakako menjati levu polustranicu. Pre toga ide na komplet peskiranje, kad zavrsi sa svojom umetsnocu karoserija ce da ide na hladno cinkovanje, potom kod lakirera, a potom kod cika Bokija na sklapanje :)

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 10:49 pm 

Epa ti imaš sreće, ovde u LE nema ko to da uradi, ili neće ili ne znaju. A za to sve što mi ti ispriča ja vreme u skorijoj budućnosti sigurno neću imati.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 11:51 pm 
Pa nema ni u Beogradu, mora da se iscimas. No otom potom :)

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 12:19 am 
Zanimljiv tekst .... isto je i u BG i u LE.

copy/paste

da li je moguce da u oglasima nema nijedan auto koji je leshina. U saobracaju svaki dan gledam raspade, a jos nijedan oglas nisam procitao da nije nahvaljen auto kao jedinstveno dobar. Cak i ako neko pomene neku manu ne pada mu na pamet da je slika i skrati sebi i potencijalnom kucpu trosenje vremena. Gledao sam skoro za kolegu Golf 4 karavan. Ljudi kace slike prljavih kola sa smecem unutra ono pranja nikad u zivotu nije videlo samo sto ne seru u kolima, a po tekstu oglasa ispada lud ko ne kupi koliko je dobar. Nije mi jasno da neko stavlja auto u oglas, a da ga pri tome bar elementarno ne pocisti. Kada vidis takav auto sramota te sto si na toj stranici za oglas. Posle toga vidis koliko su oni doterani sa placa ipak bolja kombinacija.
Ili kad napisu "bukvalno kao nov", a auto ima prijavljenih 200.000km. Prvo ja mislim da ti ljudi ni ne znaju znacenje reci Bukvalno i Kao jer da znaju ne bi ih koristili u istoj recenici posto su kontradiktorne jedna drugoj, a onda kako imaju obraza da napisu da je nov sa 200.00km :D

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 12:51 am 

Isto djavola, u LE ponuda ne postoji u BG je ima, blizu BG je vojvodina sa dalko vecom ponudom. Procesljajte malo oglase i za Suboticu. Dzaba ja to vama pricam, ne zivite vi u ovoj selendri, ja kad odem u jedan nis razlika zrno peska i lopta. Skoro je cerka isla u nis garederobu da kupuje, primer kupila je jedne farmerice u prodavnici za 1100 din. U LE farmerice na pijaci nemas ispod 2000 i uz pogadjanje.
Napisacu vam jedan primer, zena jedna je ovde menadzer benzinskih pumpi jedne strane kompanije. Njena cerka je studirala i zavrsila studije u BG i naravno tamo i ostala (nije luda da se vraca), zaposlila se i sa tom platom ne moze da podmiri svoje potrebe pa majka mora da dotira. Majka joj nudila da preuzme jednu od pumpi i da platu od 1000e. i da zivi ovde. Ona to nije prihvatila i ostala u BG, sad ce joj i sin otici tamo. Brat njima vodi knjige i pricu sam cuo od njega. Eto tako vam je to.
Ako ne verujete vama beogradjanima je barem lako, u bg zacas prodajte imovinu i dodjite ovde da zivite i videcete kolika je beda, odoh od automobila ali morao sam, laku noc.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 2:37 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
travelman wrote:
Zanimljiv tekst .... isto je i u BG i u LE.

copy/paste

da li je moguce da u oglasima nema nijedan auto koji je leshina. U saobracaju svaki dan gledam raspade, a jos nijedan oglas nisam procitao da nije nahvaljen auto kao jedinstveno dobar. Cak i ako neko pomene neku manu ne pada mu na pamet da je slika i skrati sebi i potencijalnom kucpu trosenje vremena. Gledao sam skoro za kolegu Golf 4 karavan. Ljudi kace slike prljavih kola sa smecem unutra ono pranja nikad u zivotu nije videlo samo sto ne seru u kolima, a po tekstu oglasa ispada lud ko ne kupi koliko je dobar. Nije mi jasno da neko stavlja auto u oglas, a da ga pri tome bar elementarno ne pocisti. Kada vidis takav auto sramota te sto si na toj stranici za oglas. Posle toga vidis koliko su oni doterani sa placa ipak bolja kombinacija.
Ili kad napisu "bukvalno kao nov", a auto ima prijavljenih 200.000km. Prvo ja mislim da ti ljudi ni ne znaju znacenje reci Bukvalno i Kao jer da znaju ne bi ih koristili u istoj recenici posto su kontradiktorne jedna drugoj, a onda kako imaju obraza da napisu da je nov sa 200.00km :D

Potpuno se slažem sa ovim tekstom. Ali ne zaboravi da masa ljudi nikada nije sela u nov auto, pa kada vide ove sa placeva, namazane i usijane, oni zaista misle da su kao novi, tj novi.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 9:58 am 

Znam npr kako izgleda golf 4 sa pravih 200 000, na debelom minusu pali ko i na plusu itd, pežo 406 sa 450 000 koji je sad na putu u Poljskoj a Audi sa 200 000 ostao na dizalici i tako neke stvari, dobar auto je traži dosta vremena, gazda je imao pasata b6 i oglasi ga iz zezanja sa drugarom, stavi cenu 10 000 eura i zove lik i kaže tražim ovakav auto već godinu dana, lik dao 10 000 bez da je trepnuo, takvih auta je malo a kad ima odu u roku od odmah.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 9:59 am 

Evo od mene jedna pošto je tema putovanja

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours