Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Sep 22, 2018 11:16 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Auto placevi u Srbiji
PostPosted: Sat May 06, 2017 9:25 am 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
Ljudi, jel znate neki auto plac ili ste mozda imali iskustva sa nekim od mnogobrojnih kod nas a da je pouzdan i korektan? Trebalo bi da pazarim auto u skorije vreme pa ne bih da previse gubim vremena gledajuci razne lomove i krseve koji se kod nas uglavnom uvoze.

Ako ne nadjem nista ovde onda cu ici na varijantu uvoza ali bih mozda u tom slucaju papirologiju prepustio nekoj auto kuci jer svi oni imaju neke veze i vestine da se to uradi brzo i efikasno. Kazem opet mozda ali valjalo bi znati koji plac pruza ovakve usluge a da ne preteruju sa cenama usluga.

Profile  

Post subject: Re: Auto placevi u Srbiji
PostPosted: Sat May 06, 2017 11:33 am 

Automobil: Moskvic Aleko
Zajebana rabota, moraš prvom da se sabereš i kazes toliko imam para, od toga odmah odvojiš min 500 e za servis i ostalo, jer svi kazu imam 3000e i za te pare kupujem auto i kad dodje da se uradi veliki servis nema se para i zavisi ko koliko ima sreće izdrži do servisa ili se napravi belaj, ti si ladu kupio od poznatog i poznato stanje, auta ima puno i svi imaju prednosti i mane, ja jedino sto znam sad da ima i da je dobar auto je Daewoo Nubira 1.8 benzin 1500e i vw pasat b6 al 12000 e :-D

Profile  

PostPosted: Sat May 06, 2017 7:33 pm 

Automobil: lada
BokeYGTi wrote:
Ljudi, jel znate neki auto plac ili ste mozda imali iskustva sa nekim od mnogobrojnih kod nas a da je pouzdan i korektan? Trebalo bi da pazarim auto u skorije vreme pa ne bih da previse gubim vremena gledajuci razne lomove i krseve koji se kod nas uglavnom uvoze.

Ako ne nadjem nista ovde onda cu ici na varijantu uvoza ali bih mozda u tom slucaju papirologiju prepustio nekoj auto kuci jer svi oni imaju neke veze i vestine da se to uradi brzo i efikasno. Kazem opet mozda ali valjalo bi znati koji plac pruza ovakve usluge a da ne preteruju sa cenama usluga.

koliko novaca si spremio za auto i sta planiras da kupis?

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 12:30 am 

Aj ti prodam fiestu :-D
Odradis veliki servis za 10 000 km i posle samo sipas gorivo :-D

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 11:09 am 

svestan sam ja toga da ne postoji jeftin a dobar auto i to mi je sasvim u redu jer i ne trazim da kupim takav auto. mislim, postoje izuzeci ali koja je sansa da mi se ponovi situacija kao sto sam prosao sa Lajkom. :-)

Boki78 guslam ja po mobile.de gotovo svakodnevno i ako bi se odlucio za tu varijantu uvoz bi bio iskljucivo iz Nemacke jer tamo imam kod koga da odem i ko da mi pomogne u trazenju auta. od Lajke nisam digao ruke a ni noge, ona je tu gde jeste i sluzi svojoj svrsi bez greske, cale je vozi i ne zali se i dokle god njemu bude zavrsavala posao bice tu.

novac je relativna stvar i meni trenutno manje bitna stavka. radije bih da nadjem ocuvan auto i u dobrom stanju, mnogo mi je bitnije to nego da visim po servisima svako malo zbog raznih gluposti ili ne daj boze nekih krupnijih stvari. a kad budem nasao takav auto nemam problem sa tim da to i platim. naravno, ne mogu reci da novac nije ogranicavajuci faktor ali gledam da za pare koje planiram da izdvojim izvucem maksimum.

fiestu necu, treba mi malo veci i jaci auto. :D prioritet je Alfa 159 1.9 JTDm 150ks, rezervna varijanta BMW e46 320d iskljucivo poslednja serija iz 2004. godine. zasto bas ovi modeli? ima mnogo razloga zasto da a zasto ne ali ukratko, Alfu 159 sam imao prilike da provozam i jednostavno mi se svidja i odgovara mi skoro u svemu, od dizajna preko voznih karakteristika do perfomansi odlicnog dizel agregata. a BMW je nesto sto jednostavno volim, automobile delim na BMW i ostala prevozna sredstva i to je auto koji cu definitvno voziti u buducnosti samo je pitanje da li ce se to desiti sada ili ce se sacekati par godina da se izvozi Alfa. :-)

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 11:30 am 

Znaci pucaš na visoko, moraš gledati stalno i nacices auto koji hoces, drugar traži sad BMW i bila su dva kakva je hteo al bukvalno su otišla odmah, rekao sam mu da se učlani na forum i da se raspita jel ima neki auto na prodaju, to sam mu rekao zato što znam po Fordovom forumu, auto su prodata na forumu i nisu bila na oglasima a zna se istorija i sve oko auta, ja jedino sto imam da valja je pasat b6 koji ima pravih 60 000 km al cena 12000 eura.

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 12:00 pm 

Pasat B6 dolazi u obzir samo ako moj dobar drugar resi da proda njegovog pa napravimo posao bas iz razloga sto znam kako odrzava i kako vozi kola, a malo je reci da njegov B6 i danas izgleda kao da je juce sisao sa proizvodne trake, u highline opremi naravno.

Isto tako i iz istih razloga planiram da ubedim drugog prijatelja da mi proda Alfu 159. Ako ne bude hteo onda cu morati da se bacim u dublju pretragu po oglasima, sto domacim sto stranim pa gde pre nadjem. mada po domacim oglasima mnogo retko izadje neki kvalitetan primerak a i ako izadje u roku od odmah nestane. doduse, za sada sam samo posmatrac, kupovinu planiram za nekih 2 meseca otprilike.

a sad da li pucam na visoko ili ne, relativno je. ja bih rekao srednja klasa jer su to automobili uglavnom stariji od 10 godina. za nesto visoko ipak treba malo vise para a po meni je besmisleno po ovim nasim putevima, pogotovo ovde gde sam ja davati velike pare za auto. i za ovo sto ja planiram da kupim je opet na granici sa budalastinom ali jednostavno mi je muka vise od Vectre koju trenutno vozim, koja mi je prosle godine potrosila poprilicnu sumu novca na razne gluposti. dobar je auto, udoban i ima lepu voznju ali joj stalno nesto fali i to me izludjuje.

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 12:39 pm 

Ovaj pasat je od prvog vlasnika, ovde kupljen, ne vozi se zimi čak i nema letnje gume, ljudi drže firmu i voze teretna auta a on je kupljen cisto da se ima, sličan takav je otisao letos za 10 hiljada, dečko kaže da dve godine traži takav auto, došao je po auto odmah ni trepnuo nije od kad ga je video, i ja bi 159 al jos mi je rano i mnogo da se toliko pružim za nju :-)

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 4:39 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja uvek glasam za novo. Makar i iz niže klase. Novo je novo, da se ne lažemo.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 5:29 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Buraz je imao takvu alfu 159 benzinka. Auto je odličan, komforan, udoban za vožnju, ubrzava ko metak. Prodao je zbog velike potrošnje i skupe registracije 30, 000+ din.
Sad gleda neku noviju verziju ali dizel.

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 7:22 pm 

Automobil: lada
Dare wrote:

bas tako.. delim isto misljenje

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 8:14 pm 
Dare wrote:

Posle godinu dana cena ode bar 20% nizbrdo, neretko i vise ... Kola od jedne do dve godine, uzeta u npr. Nemackoj su prilicno isplativija prica od novih iz Srbadije ...

E sad 10+ godina sa skupljim vozilima poput 159, b6, pa i e46 jesu zuraja u najavi, mnogo vise prilike da se okliznes nego da poentiras ...

159 da nije krs u germaniji je preko 5/6000 pa na to jos troskovi uvoza, pa troskovi razumnog uvodjenja u upotrebu ala inicijalni servisi, veliki, izmena svih fluida, filtera ... set guma za narednu sezonu ispravljenje krivih drina, antikorozivna zastita, alarm+igla , ... ko dobar danas se probudis sa skoro 10k troskova. E sad to je mnogo, obicno ljudi pecaju jeftinije primerke plate sto se mora, ala uvoz i zasednu, onda posle krene zurka koja prinudno iscedi ostatak neminovne love ...

PostPosted: Sun May 07, 2017 8:42 pm 

Kupovina od prijatelja je ok, ja sam od kupovine nize klase odustao još pre par godina, polovno dobro auto je mačka u džaku al kad ubodes to je pravo, ja znam par auta sa pravim kilometrazama koje ljudi pljuju a sad ta auta imaju po 300-400 hiljada i da se spusti kilometraza bili bi isti kao i ovi sa placa, auta vani sa dobrom kilometrazom koštaju dosta a takav se može i ovde naći.

Profile  

PostPosted: Sun May 07, 2017 10:43 pm 
aleko-2141 wrote:
Kupovina od prijatelja je ok.

A to nikad, niti bih uzeo takav auto, niti bih prodao tako auto.

aleko-2141 wrote:
polovno dobro auto je mačka u džaku al kad ubodes to je pravo
Al zato kad promasis zaboli, a onda te izlaz iz situacije stavi pred samog sebe. Unesreciti drugog ili se izvrnuti sa parama ...

aleko-2141 wrote:
auta vani sa dobrom kilometrazom koštaju dosta a takav se može i ovde naći.

Moze al je ovde toliko prevaranstko trziste da je to bas jebeno za naci ...

Manje vise komplikujemo situaciju. Treba gledati kako je to vani organizovano, zna se sa kojim primanjima vozis koju klasu vozila, kao i sto se zna koliko cestito vozilo koje klase kosta. Ta dva saberes i rezultat koji pije vodu se sam namesti ...

PostPosted: Sun May 07, 2017 10:54 pm 

Sto ne bi od prijatelja, ja znam svakom sta je i kakvo je, Bokiju sam pričao za drugarovog P 406, em sam ga ja nekad čačkao i vozio, nabavljao neke polovne delove, znam ga kao i Aleka, koristio ga za put dok moje nisam završio itd.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours