Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Jul 16, 2018 4:02 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Lada 111 1.6 16v vs BMW e34 2.5 TDS
PostPosted: Mon Feb 09, 2015 3:25 pm 

Automobil: Lada 111
Drugari, u nedumici sam, pomažite :?

Imam ponudu za zamjenu "ključ za ključ", bmw-a za ladu, pa ako ima ko iskustva sa gore navedenim modelom bmw-a, volio bih čuti neki savjet?
BMW je 1992 godište, lakiran, utegnut, ima dobru opremu, klimu, sve na struju,...
a Lada je 2006-ta godina! Pa, šta bi vi uzeli?

Profile  

Post subject: Re: Lada 111 1.6 16v vs BMW e34 2.5 TDS
PostPosted: Mon Feb 09, 2015 3:41 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Cekaj da dodje clan Skora da ti kaze... :)

Profile  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 3:45 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja nebih menjao auto koji znam za mačku u džaku. A o razlici u godinama i kilometraži da i ne pričamo ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 4:07 pm 

Automobil: 111
Taj motor je bio problematican cini mi se da je isti isao u dosta razlicitih kola ali da je svuda bio los.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 09, 2015 10:56 pm 

BMW E34 je vrhunski automobil.....cak i danas ne zaostaje po dizajnu za modernim automobilima......konkretan primerak sa 2.5 TDS motorom je cak sta vise tih nekih godina proglasen za najbrzi serijski dizel (mislim da je bila 91va god)......Pripada segmentu vozila u kojem Ladi mesto nije,te tako poredjenje ta dva automobila je nemoguce.....u svakom pogledu je bolji od lade ....

To je sto se tice teorije .....a sto se tice prakse ,stvari stoje ovako :

- Cim ti neko nudi BMW-a za ladu ,to ti je dovoljan signal da ne moze da ga proda ,i trazi nesto sto ima MAMAC za potencijalne kupce ,a to je godiste kod tvog automobila.Za neke ljude je godiste NAJbitnije jer smatraju da sto je auto mladji - da je samim tim i bolji.....Po meni je to velika zabluda.

- Druga stvar.....ne znam odakle si .....ali na nasim prostorima MISLIM da ne postoji 2.5TDS koji zavrednjuje paznje ,a da bi ga pritom neko menjao za bilo sta drugo (pa i za ladu iz 2006te).Takvi primerci se cuvaju i neguju ,jer takve primerke imaju zaljubljenici.SVE DRUGO (odnosnosno svi drugi),su lomovi ili POLU lomovi.....a to znaci:

- Otvarani motori jer im glave pucaju kao keks,jer tom autu ne sme da se pipne gas do god ne dobije radnu temperaturu.Takve puknute glave se vare tek toliko da pridrze dok ne dobiju drugog vlasnika ,jer su i kao polovne jaaakooo skupe.O novim je suludo i pricati....

- Bos pumpe problematicne.....i kao takve ne strucno remontovane i popravljane TEK toliko da dobiju prividan rad koji je daleko od savrsenog .....pa onda dizne itd....

Sve u svemu ,BILO KOG bmw fana da pitas za misljenje,on ce ti reci da ga zaobidjes u sirokom luku jer je generalno LOS ,a ustvari nije to toliko los motor ,koliko je kultura,platezna moc i nacin rukovanja NA NASIM prostorima na niskoj razini,te tako onda i ono sto valja i moze da traje - kod nas crkne pre vremena.
Samim tim sto je sestak,njegovo odrzavanje je skuplje sigurno za 30tak % od 4vorocilindrasa.....pa onda registracija......pa zadnja vuca ukoliko ti to smeta ili nisi navikao ....itd.

Kao zakljucak ....AKO BI slusao zdrav razum i finansije.....svakako bmw NECE doci u obzir za zamenu,ali ako bi recimo MENE pitao .....ja ih ipak volim i verovatno se nebi puno dvoumio ako je za LICNU upotrebu a ne za preprodaju .....Ako je za dalju trgovinu - onda zaboravi .To nema kupaca za kes ako nije u bezcenje ....

Eto .....mozda sam ti malo pomogao .....Ako imas neke ozbiljnije slike tog auta ....ti okaci ....ali cim si rekao da je lakiran ,ja vec naslucujem da je isti kao i vecina sto se nudi .....ili ako si ga video ,ti ga uporedi sa primerkom koji je kao nov http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... ORT&noec=1 ;)

Okaci i slike tvoje lade da je vidim .....ako zelis naravno ....

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 12:03 am 

Ja se ne bi upuštao u takvu avanturu.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 12:20 am 

:D :D :D ...ali Dejo znas kako lepo *broji* sestak na leru ....caka caka caka 8) .....pa znas kako tvoj 300 radi u odnosu na 240...200 ....razlika nebo i zemlja....

Salu na stranu .....skupi su ,problematicni....verovatno je presao 500+ tako da to i nije neki veliki dobitak ....ali kad je dooobar,onda je stvarno dobar za sve pare .Taj auto na otvorenom trosi 7l .....a ide kao benzinac .....ma mozda i bolje....mislim da ima dobar obrtni moment ......

Ja sam ga vozio u dve Omege ......u obe nisam imao problema sa motorima ,ali su me zato menjaci ubili .Obe su bili automatici.......prva,druga i pap u safe mod .....i nema majstora koji je umeo da ih otkljuca......uzas .

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 12:38 am 

Fino on cakće na leru i fino ide al samo ako je motor u dobrom stanju, a na našim prostorima zbog skupoće održavanja uglavnom su neadekvatno održavani.
Iako je to dosta star auto dijelovi su relativno skupi.
To što je lakiran mu je dodatni minus, jer to je sada samo zamazano i ispod je hrđa prekrivena nekakvim premazom.

Ali treba stvari uvijek gledati s pozitivne strane..... :)
Ako ga i uzmeš garantiram ti da ti neće biti dosadno što se tiče popravki. Uvijek će tu biti nešto za šarafati i to najvećim dijelom neke sitnice
Eto ako se voliš igrati, a još k tome ide ti šarafanje od ruke i voliš se zamrčiti uzmi ga bar će biti igranke bez prestanka, a to se ne može kupiti novcem, a za sve ostalo tu je mastercard. :D :D :D

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 12:56 am 

dejo wrote:
a za sve ostalo tu je mastercard. :D :D :D

...za pocetak visko ventilatora jedno 25.000din .....da sacuvamo glavu ako nije naceta ,a naceta je POTPISUJEM.Izadji na pravac ,sprasi ga preko 150 i ako se skazaljka od temperature pomeri samo MILIMETAR preko pola - naceta je i glava i dihtung .

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 4:14 am 

Prvo da vam se zahvalim na svim odgovorima :)

a evo kako izgleda Lada https://www.youtube.com/watch?v=yZg5aom8scA
Iz okoline Doboja sam (Republika Srpska), a inače bmw mi uvjek djeluje primamljivo, ali dvije stvari me odbijaju od ponude jedna je "registracija" (razlika u cijeni je skoro 100€)
a drugu sam zaključio čitajući ovo što ste napisali, bmw se izgleda ne popravlja "selfmade" ili ti svojeručno, dok kod lade uglavnom ove sitnice što sam do sad imao sam ja napravio. Ne preprodajem auta, ladu vozam 5-ta godina (nekih 40.000 km, sad je oko 117.000km), jedino što nisam očekivao a morao sam zamjenuti je set kvačila, limarija kakva je stigla takva je i danas (bila je oštećena prednji dio pa nije baš urađeno lakiranje kako valja al ne korozira), malo packi korozije pokazuje na desnoj strani (na vratima). Za sad ne iziskuje nikakve novce. A sad o bmw-u na slikama sve djeluje tip-top:

x
x
x
x
x

ps. Čini mi se da bi bila bolja kombinacija "novi" bmw i "stara" lada, nego ovako, obrnuto, ali jednoga dana... :angel

Last edited by ostrevica on Wed Feb 11, 2015 8:16 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 4:54 pm 

Kao sto sam predpostavio ...

- Ovaj bmw ima na sebi vise gita nego boje ...dakle lose !!!
- Visina ovog auta nije kako treba da bude ,te sticem utisak ili da je spustan ili da opruge ne valjaju.
- Slika stanja pod haubom nema
- Ostavljam dozu rezerve jer je slika iz daleka ,ali ja ne vidim da ovaj auto ima klimu

Image .... ImageImage

Sve u svemu ....iz nekih od tvojih ranijih postova sam procitao da imas zelju i volju za bmw-ima uopste,ali ovaj primerak je po meni los (kao konacno resenje) ,neovisno sta mu dajes ...dali ladu ili pare ili bilo sta....

Zakljucak je jasan ..... teraj lajku i dalje do sledece prilike ;)

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 7:06 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Znam da je stvar afiniteta ali ja nikad nebih dao ovu Ladu za ovaj bmw. Lada je odlična, a bmw je farban, a ja to uzimam kao najveću manu svakog vozila, izuzev u slučajevima kad vlasnik sam radi totalnu restauraciju auta.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 10:49 pm 

Za klimu i ove ostale informacije, sam tako dobio (nisam uočio na slici), trebao sam ići da se vidim sa njim probamo auta i tako "kom opanci, kom obojci" :)

Odustajem od zamjene, reći ću ovome da odustajem, da ne pravim ni njemu a ni sebi trošak, hvala vam svima na poučnim informacijama 8)

Lajku ostavljam pa se družimo i dalje :shoot :cool

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 11:25 pm 

skora wrote:
dejo wrote:
a za sve ostalo tu je mastercard. :D :D :D

...za pocetak visko ventilatora jedno 25.000din .....da sacuvamo glavu ako nije naceta ,a naceta je POTPISUJEM.Izadji na pravac ,sprasi ga preko 150 i ako se skazaljka od temperature pomeri samo MILIMETAR preko pola - naceta je i glava i dihtung .

Image
image hosting gif

evo ga visko za BMW SACHS oko 200 eur, a neki AVA ima na stanju oko 65 eur
mozete pogledati cijene nekih dijelova ako vas zanima
http://autokreso.rezervnidijelovi.info/Search

Profile  

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 11:27 pm 

dejo wrote:
evo ga visko za BMW SACHS oko 200 eur

Pa kazem ja oko 25 hiljada .....Ja sam na svakom bmw-u to prvo menjao .....to mu je zivot ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours