Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Sep 20, 2018 10:52 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: I bolji, a i skuplji, se kvare. Samo Lada NE.
PostPosted: Mon Oct 13, 2014 8:06 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
dejca wrote:
A da bi dobio ful garanciju sve servise koje je fabrika predvidela moraju se odraditi u ovlašćenim servisima, o cenama tih usluga možemo samo maštati. I opet se vraćamo na to da bi ja sad dao te pare u moju ladu ona bi bila ko nova.

I šta je tu čudno? Daju ti 3-5-7 godina garancije i sve što zahtevaju je da im se jednom godišnje ili posle xyz km (ovde ako je neki sumanuti interval ubaciti još jednu samo zamnu ulja na polovini) javiš na servis. U EU uskoro ni to neće morati, važiće se garancija ako se odradi i u servisu sa sertifikatom. A i to te niko puškom ne tera da radiš posle 3-4 godine ako hoćeš samo prestaneš kd njih da obavljaš servis.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 10:35 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Da ali koliko taj jednogodisnji odlazak kod njih kosta i dali je samo jednogodisnji. Nisam upamtio price iz komsiluka gde se stranci pripremaju za na placi gde se pricalo i o tome jer je to zamene druga planeta i ne zanima me ni malo, ali da bi se dobila garancija moraju se ispostovati svi uslovi, od vrste filtera, ulja, kaiseva itd.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 11:21 pm 

dejca wrote:
ali da bi se dobila garancija moraju se ispostovati svi uslovi, od vrste filtera, ulja, kaiseva itd.

Image

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 1:56 am 

Što je sasvim normalno i podrazumeva se da servis sa sertifikatom ima sertifikovane delove.

Ako tučeš kilometre dođeš i više puta, ne vidim problem. Pa košta, vervatno i više nego što bi trebalo za naše uslove ali opet manje nego da to isto odradiš van naših granica ali time kupuješ mir da ako ti nešto vrisne imaš garanciju.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 2:10 am 

Ma radni sat i nije WOW ....+- 2000din .....medjutim delovi su diskutabilni.Oni naplacuju recimo ulje kao sertifikovano i bla bla....ali dali je ono stvarno to ili takvo kao sto ga predstavljaju .....Tu dolazi do konfuzije u nasoj glavi ako pocnemo da razmisljamo u tom pravcu ...

A ovo da je jeftinije kod nas nego napolju ...to jeste ,bez daljnjeg......a o peritetu s cenama u odnosu na nase egzibicije sa ladama je suludo i pricati...ipak to nisu stvari za poredjenje(mislim na ove starije rke)....a za ovo 16v i te munje ne znam .....mislim nisam je imao u ruci nikad ali vi koji ih vozite znate jel zahtevaju ili ne asistenciju ovlascenog servisera....

Ja recimo kada sam kupio zastavu 10 novu,nisam hteo da mi ovi iz Zastave bilo sta rade ,i vec posle promasenog prvog servisa sam izgubio garanciju.....dok sam na pr. sa Deltom imao druzenje par puta.Jbg-a,cim je skuplji auto kao nov,odmah drugacije razmisljas....

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 7:50 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Ma dobro to tako ja razmisljam, ali onaj ko ima tolike hiljadarke da da za novi auto sigurno ih ima jos da ispostuje i uslove garancije.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 9:05 am 

Automobil: Lada 2106
Boki78 wrote:

travelman wrote:
Post je od juce, zapao mi je za oko jer sam se odmah setio naseg kolege i passata.

E da je nas kolega strpljiv on bi ovogodisnju malinu uloziuo u sirenje posla sa malinom naredne sezone i tako dok ne bude u stanju da ude u salon i uperi prst u novog :) E sad posto nije druzice se sa necijim rejectima veoma dugo ... :mrgreen:

Koliko znas toliko i pricas.
-Da bi usao u bilo koji ozbiljniji posao sa poljoprivredom moras da se posvetis njoj a to znaci da moras da zivis tamo i da radis samo to,sto kod mene nije slucaj jer zivim u Beogradu a moji su zaposleni u firmama,tako da dzaba veci malinjak kad nema ko da stigne da ga sredjuje...A o tome koliko moras da se mucis necu ni da pricam,pogotovu kad su temperature +40 a ti ceo dan stojis na suncu
-Mi smo uradili onoliki malinjak koji je moguce stici sredjivati (mada se opet desava da jedva stignemo) i to nam dodje kao dodatni prihod.(uz dosta muke naravno)

Tako da nemoj da lupetas,ko da ja nisam razmisljao o tome.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 10:11 am 
Aaaand here we go again :) Alexa back in the jiber mod :kez

Alexa wrote:
Koliko znas toliko i pricas.
-Da bi usao u bilo koji ozbiljniji posao sa poljoprivredom moras da se posvetis njoj a to znaci da moras da zivis tamo i da radis samo to,sto kod mene nije slucaj jer zivim u Beogradu a moji su zaposleni u firmama,tako da dzaba veci malinjak kad nema ko da stigne da ga sredjuje...

Pa cek ti si skoro sebe predstavio kao seljaka, coveka koji se bavi poljoprivredom. Sad si nit seljak, nit zaposlen. Jbg jel znas sta si za pocetak? :)

Alexa wrote:
A o tome koliko moras da se mucis necu ni da pricam,pogotovu kad su temperature +40 a ti ceo dan stojis na suncu
E ovde mi se srce cepa od tuge i nesrece nad time koliko moras da se mucis. :mrgreen: :mrgreen: Zapravo ne moras, budi kuci pikaj CoD i vozaj raspad pasata, to je de facto lakse :kez

Alexa wrote:
Tako da nemoj da lupetas,ko da ja nisam razmisljao o tome.

I koja je vajda od tolikog razmisljanja. Mudra odluka da se par somica skrka u kanturinu koja ce potom da srce jos po ko zna koliko somica? Pa za tebe je bolje kad ne mislis nista :mrgreen:

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 4:00 pm 

Besmisleno je da mu odgovaram,samo bih zamolio BILO KOG CLANA (osim bokija naravno) da iznese svoj stav i kaze ko ovde podhebava i zapocinje svadju,hvala.

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 4:48 pm 

Boki

Profile  

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 4:58 pm 
Skora. Vec neko vreme me nagovara da oteramo Alexu sa foruma da bi on preuzeo biznis sa nalepnicama, okvirima i privescima :(

PostPosted: Tue Oct 14, 2014 8:13 pm 

Uh dokle vise,zasto prozivas cak i kad ti nista lose ne napisem

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 6:14 pm 
http://www.klubputnika.org/zbirka/putop ... renom-autu

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 7:50 pm 

Automobil: vaz21214-20
:D

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 9:21 pm 

Samo što taj freemont nije video italijansku fabriku
Jeste da je urnebesno za čitanje ali saosećam sa čovekom, osim onoga momenta kada da nije primetio da vozi dizel.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours