Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue May 22, 2018 3:56 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: I bolji, a i skuplji, se kvare. Samo Lada NE.
PostPosted: Fri Jan 30, 2015 9:33 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja sam očekivao da je sipao benzin ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 9:35 pm 
Quote:
Motor bi možda mogao da se pogleda pre dvadeset godina, kada su se automobili još uvek pravili tako da prilikom podizanja haube čovek zaista može nešto da vidi. Kod današnjih automobilia možete da vidite motor onoliko koliko možete da vidite i jednoroga. Apsolutno sve je prekriveno plastikom, a kada biste skinuli tu plastiku, naišli biste samo na još plastike.

Covek sve objasnio u jednoj recenici ...

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 9:43 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
a sta mu bi na kraju :D

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 9:57 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
travelman wrote:
Quote:
Motor bi možda mogao da se pogleda pre dvadeset godina, kada su se automobili još uvek pravili tako da prilikom podizanja haube čovek zaista može nešto da vidi. Kod današnjih automobilia možete da vidite motor onoliko koliko možete da vidite i jednoroga. Apsolutno sve je prekriveno plastikom, a kada biste skinuli tu plastiku, naišli biste samo na još plastike.

Covek sve objasnio u jednoj recenici ...

Realno, taj i da je imao motor na izvolite sa providnom deklom i svom dijagnostikom ne bi znao šta da mu radi.
Misliti da auto ide na benzin pored zvuka turbine, klaparanja na startu, obrtaljke koja se crveni od 4,5k o/min... reći da je amater bi bilo uvećanje njegovog znanja.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 10:12 pm 
Pre par godina zeninoj koleginici se ugasi auto u CG pri povratku sa mora. Zaboravio sam koja je marka, mislim da je neki hjundai u pitanju ali nisam siguran, a jos nije imao ni 2 godine i bio je u garanciji. Samo se ugasio u voznji i ni makac.

DOLAZILI LOKALNI MAJSTORI ali niko nije hteo ni da ga dira a kamoli da ceprkaju oko njega jer ne znaju sta je u pitanju a servisa nigde u blizini.

Slepovanje su platili 600e, bilo je 300 km do Bg i jos 300 km da se slep vrati.

Znam da su proklinjali dan kada su kupili novi auto, preseo im je odmor a i slep je kostao vise od odmora. A posle su kukali za danom kada su prodali predhodni auto sa kojim su 20 god isli na more i nikada ih nije izneverio.

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 10:15 pm 

Moj ujak je imao pezo 205 i svake godine uzimao aleka kada je isao na more ili planinu :D

ako stane mogao je da place al na aleku samo platine i to mu jednom malo zastopale pa ih prestelovao i gas :)

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 10:17 pm 

Automobil: Lada 2106
Po meni je ovo sto ja imam jos i podnosljivo,jer idalje mozes da cackas sam oko njega.Dok kasnije je sve mnogo komplikovanije.Prva stvar koju zameram novim vozilima je sto ne smes da skines akumulator a da se sistem ne poremeti,pa onda trazi neke kodove i sta vec....

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 10:29 pm 

ja se toliko god bakcem oko auta i za skoro dve god koliko imam festu tri puta sam je podigao haubu, nema sta da se vidi a sta da trazis, imam sta da trazim kad je skopcam na komp al ovako nistaaaaaaa

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 10:42 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
travelman wrote:
Pre par godina zeninoj koleginici se ugasi auto u CG pri povratku sa mora. Zaboravio sam koja je marka, mislim da je neki hjundai u pitanju ali nisam siguran, a jos nije imao ni 2 godine i bio je u garanciji. Samo se ugasio u voznji i ni makac.

DOLAZILI LOKALNI MAJSTORI ali niko nije hteo ni da ga dira a kamoli da ceprkaju oko njega jer ne znaju sta je u pitanju a servisa nigde u blizini.

Slepovanje su platili 600e, bilo je 300 km do Bg i jos 300 km da se slep vrati.

Znam da su proklinjali dan kada su kupili novi auto, preseo im je odmor a i slep je kostao vise od odmora. A posle su kukali za danom kada su prodali predhodni auto sa kojim su 20 god isli na more i nikada ih nije izneverio.

Jesu to oni isti lokalni "majstori" koji bi da odstrane katalizator jer se greje više od ostatka izduva ili oni što tvrde da se ulje menjaču i kočnicama nikada ne menja i da se zadnje gume ne balansiraju?

Profile  

PostPosted: Fri Jan 30, 2015 11:02 pm 
Ovaj put sam mislio na prave majstore koji su voljni da pomognu ali priznaju da nisu dovoljno strucni.

A oni drugi bi vrlo rado poskidali te plastike ispod haube. Pre 20tak godina drugaru prokuva MB 190E na auto putu ispred Pozarevca. On je bolid za kola, samo kljuc u bravu i teraj. Dodje slep, serviraju mu neku pricu i oteraju ga u radionicu. Skinuli mu glavu, dihtung ovo ono poslali ga kuci jer kao deo mora da se nosi na obradu itd itd .... Da skratim pricu, na kraju su mu naplatili i generalnu motora koju su uradili a celokupni iznos koji im je platio je bio 2300 DM. Bile su to one lude 90te, palo je tu i potezanje prangija ko u onim scenama americkih filmova kada ti se auto ugasi u pustinji...

Ja licno od tada uplacujem amss, hvala bogu nisam imao potrebe da ga nikada koristim. Bar znam koga bi zvao.

PostPosted: Wed Feb 11, 2015 4:28 pm 

Automobil: vaz21214-20
pa zna se, nekoga sa nivom.... :D

Profile  

PostPosted: Wed Feb 11, 2015 8:06 pm 

sve skupa uzev, zato ja na odmor idem ladom iz '79. i nosim srafciger i platine u gepeku...

Profile  

PostPosted: Wed Feb 11, 2015 11:08 pm 

ja bih se isto sigurnije osjećao s Ladom. Par krucijalnih rezervnih dijelova i malo alata u gepeku.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours