Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Nov 21, 2018 6:30 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: I bolji, a i skuplji, se kvare. Samo Lada NE.
PostPosted: Mon Oct 13, 2014 7:44 am 
Odavno nisam procitao iskreniji odgovor, svi hvale svoje ljubimce ali nadje se i neko ko bude iskren pa otvori dusu ...
Ukratko, pitanja i odgovori idu ovim redosledom. Text je sa drugog foruma ....

Quote:
Pozdrav svima! Posedujem Golf 5 1.9 TDI Bluenotion. Ne znam, mislim da imam problem. Naime, pre par dana dok sam vozio cuo sam zvuk, bacim pogled na kompjuter, pisalo je Engine fault workshop! O cemu se tu radi, da li neko moze da mi kaze? Hvala :)

Zatim, sledi jedan od odgovora ...

Quote:
Dijagnostika kod krstenog majstora, pregled, pa se dalje sa njim dogovaraj sta ces i kako da radis. Suvise malo podataka imamo da bi i pretpostavili sta bi moglo da bude. Iz podataka da pise na tabli Engine fault workshop, a sa autom se nista ne desava, a ovako na slepo, tesko da ce inzenjer iz VW ove fabrike da pogodi o cemu se radi.

I na kraju, ono sto je meni izmamilo osmeh. Posten i iskren odgovor, od ne bas zadovoljnog vlasnika vw.a.

Quote:
Hvala na odgovorima! Znate kako je, skoro smo kupili taj auto, dali puno para i onda ocekujes od njega da se ne kvari jedno vreme... To nam je prvi ozbiljniji auto

Naravno, svi se kvare ... :evil: ...

Ali mi Ladasi to mnogo lakse, jeftinije i bezbolnije podnosimo.

Post subject: Re: I bolji, a i skuplji, se kvare. Samo Lada NE.
PostPosted: Mon Oct 13, 2014 8:50 am 
travelman wrote:
Ali mi Ladasi to mnogo lakse, jeftinije i bezbolnije podnosimo.

E jaka mi uteha za to sto vozimo kante :mrgreen:

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 9:01 am 
Ko vozi kantu ... :mrgreen: ...

Poenta je u ovome ....

Quote:
skoro smo kupili taj auto, dali puno para i onda ocekujes od njega da se ne kvari jedno vreme

A on se pokavari odma ... :( .... a dao si puno para ... :( ...

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 9:23 am 
Ne znam od kada datira taj post, ali ako je friski onda jbg kupovina polovnjaka je riskantan posao koliko god da kosta :) Bez problema ces kupiti i bmw koji je obicna kanturina, kamoli golfa ... Doduse da su uzeli nov auto bolelo bi ih tjoshe, jer bi bio u garanciji ...

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 9:36 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Pa moja koleginica je pre mesec dana kupila audi a2. Nisam pitao koliko je platila ali požalila se da je već menjala diznu jer auto "nije hteo da ide". Sto evra.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 11:36 am 
Post je od juce, zapao mi je za oko jer sam se odmah setio naseg kolege i passata.

Drugar iz kraja je dve godine vozio malo bolji auto, dekintirao sa njim i sada se spustio dve klase ispod prethodnog a vec kuka kako ce i sa ovim narednim izaci na kraj.

Naravno, svako vozi auto prema svojim finansijskim sposobnostima pa tako i ja ali zato nekukam kada mi se nesto pokvari jer uvek imam 500 din u dzepu da to i popravim.

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 12:06 pm 
To vec jeste. Golf i pasat kao nova kola uzeta u normalnoj zemlji sa normalnom servisnom mrezom, putevima i gorivom su par svetlosnih godina ispred ma koje lade. Malo karikirano, polovna, kupljena kod gazda Mitjka u Srbiji, odrzavana kod Pere coskara sa nasim gorivom i putevima su siva zona. Iako kao kola bolja, kao cisto prevozno sredstvo su diskutabilna u odnosu ulozeno/dobijeno.

Sto se kupovine kola tice, ja se tu rukovodim sledecim. Dok ova radi posao neraspadnuta, a pri tome nemam jasne i neposredne potrebe za vecim prostorom, nista ne uzimam. Kada se bilo sta od toga promeni onda uzimam kola za ciju kupovinu mogu potrositi deo ustedjevine, ciji set novih guma, veliki servis, zamenu kvacila, i bilo koji veci kvar mogu pokriti tako da ne sebi ne narusim kvalitet zivota.

Sve ostalo je lepo i primamljivo ali sebe ne dozivljavam kao nekoga ko ce prevashodno finansirati sopstveni prevoz.

travelman wrote:
Post je od juce, zapao mi je za oko jer sam se odmah setio naseg kolege i passata.

E da je nas kolega strpljiv on bi ovogodisnju malinu uloziuo u sirenje posla sa malinom naredne sezone i tako dok ne bude u stanju da ude u salon i uperi prst u novog :) E sad posto nije druzice se sa necijim rejectima veoma dugo ... :mrgreen:

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 12:14 pm 

Boki78 wrote:
... Doduse da su uzeli nov auto bolelo bi ih tjoshe ...

Image

Posted 10 September 2014 - 20:52

Želim da prenesem svoje sveže i gorko iskustvo sa kupovinom automobila.
U auto kući “Kompresor” u ulici Žorža Klemensoa 19 u Beogradu sam sklopio ugovor o kupovini vozila Nova Dačia Daster. Prodavačica je bila veoma ljubazna i u ugovor mi je unela i aluminijumske felne koje dobijam kao poklon.
Par nedelja posle me je ponovo pozvala ista ljubazna prodavačica i ponudila mi da učestvujem u akciji - besplatni kasko i obavezna registracija ako platim auto unapred. Ponovo odem, porazgovaram, pristanem. Sutradan dođem sa novcem, gotovinom. Ona me upita - želite li da date novac meni ili da odemo do blagajne? Hm. Idemo do blagajne. Novac dam blagajniku, on izbroji, stavi novac u fišek i vrati prodavačici. Vratimo se za njen sto, potpišemo novi ugovor sa svim detaljima i potvrdom o plaćanju. Sve potpisano i pečatirano.
Ono što sledi može se pretpostaviti. Posle par nedelja pozovu me iz auto kuće i kažu da imaju problem. Pitaju šta sam i koliko platio. Odem kod njih. Bivši generalni i sadašnji zamenik generalnog direktora. Desila se prevara, novac nije uplaćen na naš račun. Radnica suspenodavana i prijavljena policiji. Objasnim im da sam novac dao blagajniku, kako je blagajnik izgledao, on je vratio prodavačici, ne znam ko treba da uplati na račun. Imam potvrdu da sam platio. Zgledaše se za trenutak. Rekoše mi da treba da odem u policiju i dam izjavu. Ne pominju automobil. Ispričam sve i u policiji. Nisam jedini. Izgleda da nas ima 3-4 koji su prevareni. Pošaljem pismo Kompresoru - kažem da nije u redu, imam sve potvrde i ugovore, sve se desilo kod njih, nije moje da isterujem pravdu sa prodavačicom. Ona je njihova kao i odgovornost za sve što se desilo. Odgovor: mi smo ozbiljno privredno društvo, štitimo svoje klijente, bićete obavešteni za 10-15 dana. Prođe mesec dana. Ponovo pitam - šta se dešava, auto samo što nije stigao iz fabrike. Sutradan konačan odgovor - na osnovu procedura i svega ostalog mi smo utvrdili da vi niste novac uplatili na blagajni. Preporučuju da se pridružim ostalim oštećenima u tužbi protiv prodavačice.
To je cela priča za sada. Preostaje da se pokuša pravnim putem što će da traje i košta. Iako slučaj deluje i sa pravne strane čist, ko može da garantuje ishod? Kažu mi neki - vlasnik firme je taj i taj, veze sa politikom, medijima, pravosuđem. Šta je - tu je. Ako ništa drugo, mogu da se izjadam na ovaj način.

:mrgreen: :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 1:55 pm 
.........................................................................................................Image

Boki78 wrote:
To vec jeste. Golf i pasat kao nova kola uzeta u normalnoj zemlji sa normalnom servisnom mrezom, putevima i gorivom su par svetlosnih godina ispred ma koje lade.

:kez

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 2:30 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Pa brate mili to je kopija 80% otovrenih tema u 11x podforumu! "Upalio mi se Check engine/ona naradžasta slikica motora/kako ko već zove... šta da radim?" I onda nakon dve nedelje grunfovanja se seti da otera kod majstora da mu očita tu grešku! Pa sa konja da su prešli znali bi da prvo treba da zovu veterinara/vidara a ne da ga sami operišu.

Pa i kod nas je to, to da sve manje više radi i ide kada se kupi nov auto, normalno kada kupiš novi auto. Jeste ima uvek kretena po pitanju održavanja (ovako iz glave mi prvo na pamet padnu Stojanov, Auto Čačak i Delta (prva dvojica kao sveukupni džiberi a Delta što delove ceni kao da su od suvog zlata)) ali te priče evo kupio sam na placu nov polovan Golf dizel sa samo 160k km koji baba gurala nedeljom do crkve i eto baš mu na toj maloj kilometraži rikne dizna/turbina/zamajac... to smućak ja prospi to nit je vozila baba nit ima 160k km.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 4:18 pm 

bruyoni wrote:
treba da zovu veterinara/vidara a ne da ga sami operišu.

Image ili...celebnik-a,medikus-a .....ili hećim-a ...Image

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 5:51 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
A da bi dobio ful garanciju sve servise koje je fabrika predvidela moraju se odraditi u ovlašćenim servisima, o cenama tih usluga možemo samo maštati. I opet se vraćamo na to da bi ja sad dao te pare u moju ladu ona bi bila ko nova.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 6:25 pm 
I sa svim tim investicijama bi i dalje trosila kao tenk, a isla kao trotinet :mrgreen: Jbg ko sta voli to i pati. Lajka je za prevoz dupeta i tereta od tacke A do tacke B korektno resenje, za nesto preko tesko ... Pa sad ko voli preko to mora da plati :)

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 6:38 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
zato sam odustao od novog auta klase do 12-13000, a onog iz dacije tj renoa na sajmistu kad nisam tukao koliko maze i laze.

Profile  

PostPosted: Mon Oct 13, 2014 7:02 pm 

dejca wrote:
o cenama tih usluga možemo samo maštati

Mi DA ,ali Boki NE :!: ....on servise svoje lade placa kao da Linkolna vozi.......Evo recimo set kvacila i ruke je platio debelo preko sto evradi :mrgreen:
.....jeste da je papucica mekana ko dusa (vozio sam je),ali braaaaate za te pare smo mogli da kupimo jos jednu samaru :twisted: .....doduse sa koknutom lamelom :D :D :D

:kez

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours