Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Oct 18, 2018 12:54 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kradja goriva
PostPosted: Mon Jul 14, 2014 6:17 pm 

Imam "srecu" pa mi je u komsiluku neko ko mi redovno razvaljuje cep rezervoara goriva i potpuno ga izvuce. Kakva su iskustva sa mogucom zastitom od otvaranja. Nudili su mi ugradnju neke mreze u cevi koja ide do rezervoara ali da li je to rezenje. Postoji li neka sigurna brava za poklopac ili puydan cep?????

Pomazite ako mi ima spasa, lik se bas navrzao.

pozdrav

Zis

Profile  

Post subject: Re: Kradja goriva
PostPosted: Mon Jul 14, 2014 7:59 pm 

ја сам имао слично искуство пре 5-6 година, док нисам на крају сам направио чеп и кључ, по принципу сигурносних шрафова за фелне, с тим што ми је на чепу била женка, а на кључу мужјак.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 14, 2014 8:33 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
zezni ga pa ne sipaj :D

Profile  

PostPosted: Mon Jul 14, 2014 8:41 pm 
Ako nemas plin, ugradi radi fore samo onaj cep gde se tankuje plin.

A sto, kazace ti se samo. :) .

PostPosted: Wed Jul 16, 2014 8:00 pm 

Ma ne vredi, nabavio sam neki cep sa delom koji se vadi klucem i ostatak cepa se bezveze vrti i "ne moze" da se skine. pa i taj ostatak mi je skinut a gorivo istankovano. U "Ruskom" su mi rekli da oni u cev ka rezervoaru ugradjuju neku mrezicu koja sprecava istakanje. Ima li neko slicno iskustvo. Bojim se da zakljuvacanje poklopca koji stiti cep nema previse smisla.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 17, 2014 9:01 pm 

rina wrote:
ја сам имао слично искуство пре 5-6 година, док нисам на крају сам направио чеп и кључ, по принципу сигурносних шрафова за фелне, с тим што ми је на чепу била женка, а на кључу мужјак.

A dobro druze, kako bih ja mogao da napravim ili nabavim nesto slicno??? Ili bar slika da vidim o cemu se radi. I m oze li to van neke bolje radionice???

Profile  

PostPosted: Fri Jul 18, 2014 12:58 am 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
pazi ovako, mozda nije problem toliko u lopovu koliko u tvojim navikama !
pokusaj da promenis svoje navike tako da uvece u rezervoaru ostane manja kolicina goriva ili kao kad si na rezevi, a da u toku dana kad negde krenes sipas onoliko koliko planiras da se vozis
sta god da pokusas sa cepom - lopov ce traziti nacin da to sredi, pa sve do granice da ti napravi stetu na vozilu!
nekom liku su poturili lavor pod rezervoar i silom izbusili rezervoar te tako odneli ono benzina sto je iscurelo ! postoje varijacije da ti iseku nalivno crevo rezervoara odozdo i tu da zavuku crevo kojim pretacu u svoje karnistere, tako da ti cep i nije neko sretno resenje jer ce lopov uvek hteti pokazati "da ima resenje na to sto si pokusavao da se pravis pametan"
medjutim ukoliko ostavis obican cep i u rezervoaru drzis malu kolicinu goriva "na rezervi" lopov ce nakon nekoliko pokusaja kojima uspe da ti izvuce samo litar ili dve odustati i preci na neka druga vozila gde ima bolju "berbu"
ovako dokle god lopov na tvom autu ima "dobru berbu" on ce istrajavati u svojim pokusajima sve i da ti rasece nalivno crevo ili busi rezervoar

ne mozemo uvek promeniti suprotnu stranu silom, nego ponekad treba promeniti i sebe i svoje navike pa ce suprotna strana biti u situaciji da isto menja svoje navike i prilagodjava se, sad jos ako uspes to da iskoristis u svoju korist - svaka cast ;)

Profile  

PostPosted: Fri Jul 18, 2014 7:45 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Bas tako, ono sto se dobro cuva lopov ce pokusati na svaki nacin da obije i dodje do plena. Jer ako se dobro cuva lopov misli da je i cuvana stvar vrednija.
Resenje moze biti i pravljenje nekog malog rezervoara za par litara koji ce ti sluziti za lokalnu voznju, a kad krenes dalje koristi glavni. Nesecam se koji auto bese imas ali ako je 11x lada onda to zaboravi zbog pumpe.

Profile  

PostPosted: Fri Jul 18, 2014 5:05 pm 

elektronicar wrote:
pokusaj da promenis svoje navike tako da uvece u rezervoaru ostane manja kolicina goriva ili kao kad si na rezevi, a da u toku dana kad negde krenes sipas onoliko koliko planiras da se vozis.
sta god da pokusas sa cepom - lopov ce traziti nacin da to sredi, pa sve do granice da ti napravi stetu na vozilu!

када су нама пре 5-6 година крали гориво, ми смо управо радили тако, тј. увек смо сипали горива само онолико колико нам је било потребно. али проблем није био само у гориву, него што би сваки пут однели или бацили или штавећ урадили са чепом. тако да је ћале једно време држао обичан велики папмур као поклопац.

ја мислим да нам је гориво крала нека обична шуша (могуће и неки наркоман), јер је видео да може лако да дође до њега. зато сам и одлучио да сам направим чеп који би га онемогућио да баш тако лако краде. (у почетку сам чак хтео да осмислим неки чеп који ће му нанети бол кад се ухвати за њега :twisted: , али сам ипак одустао од те намере). и од тада чеп стоји и гориво не фали. што значи да чим је наишао на проблем није хтео више да се бакће са тим. мада ми се чини да сам на чепу видео неке трагове покушаја или можда само трипујем.

а иначе, ако је некоме баш стало да ти извади гориво, наравно да тешко можеш да га спречиш.

zisovac wrote:
A dobro druze, kako bih ja mogao da napravim ili nabavim nesto slicno??? Ili bar slika da vidim o cemu se radi. I m oze li to van neke bolje radionice???

поставићу слику наредних дана.

Profile  

PostPosted: Fri Jul 18, 2014 8:27 pm 

dejca wrote:
Bas tako, ono sto se dobro cuva lopov ce pokusati na svaki nacin da obije i dodje do plena. Jer ako se dobro cuva lopov misli da je i cuvana stvar vrednija.
Resenje moze biti i pravljenje nekog malog rezervoara za par litara koji ce ti sluziti za lokalnu voznju, a kad krenes dalje koristi glavni. Nesecam se koji auto bese imas ali ako je 11x lada onda to zaboravi zbog pumpe.

Kao sto Rina rece, nije toliko problem u tome sto mi izvuce goricvo, iako mi je vadio i po 10-tak litara, vec u tome sto stalno moram da kupujem novi cep. Inace, radi se o Ladi Nivi sa plinom tako da mi je benzin rezerva kada ostanem bez plina da stignem do prve pumpe i tankujem ga.
A, posteno, i nervira, ostavljao sam je tako da je morao sve da radi na sred ulice, koja je prolazna i osvetljena i skot ipak obavi posao :evil:

U servisu Ruski su mi rekli da oni ugradjuju neki dodatka na ulivno crevo ili cev sa mrezom, nisu jeftini a ne znam ima li smisla takav zahvat???

Profile  

PostPosted: Sun Jul 20, 2014 10:39 pm 

Image

Levo je čep, desno "ključ".

Na čepu je sa gornje strane ukopan proizvoljan oblik (ženka), a na ključu je sa donje strane izdanak (mužjak) istog takvog oblika.

A evo kako izgleda postavljen čep.

Image

Profile  

PostPosted: Sun Jul 20, 2014 11:09 pm 
zisovac wrote:
dejca wrote:

Kao sto Rina rece, nije toliko problem u tome sto mi izvuce goricvo, iako mi je vadio i po 10-tak litara, vec u tome sto stalno moram da kupujem novi cep. Inace, radi se o Ladi Nivi sa plinom tako da mi je benzin rezerva kada ostanem bez plina da stignem do prve pumpe i tankujem ga.
A, posteno, i nervira, ostavljao sam je tako da je morao sve da radi na sred ulice, koja je prolazna i osvetljena i skot ipak obavi posao :evil:

U servisu Ruski su mi rekli da oni ugradjuju neki dodatka na ulivno crevo ili cev sa mrezom, nisu jeftini a ne znam ima li smisla takav zahvat???

Mene bi vise nerviralo tih 10l od cepa. Cep je 350 dinara a 10l 1520 :mrgreen:

To se resi tako sto se komsiluk organizuje da napeca lopova jer sigurno ne krade samo tebi pa se porazgovara sa njim :) Ostalo, za sve moze da ti doskoci i napravi stetu. To su uglavnom klinci koji hoce da vozaju skutere a da ne kosta, mada ima i biznismena koji posle na divca prodaju gorivo za 100 dinara po litru ....

PostPosted: Wed Sep 24, 2014 6:57 pm 
Evo kako je jedan nas kolega resio problem kradje goriva ... :D ...

Spas je u braon traci za kutije, brzo i lako ... :D ... a da li je i efikasno, ko zna ... :D ...

Image

PostPosted: Wed Sep 24, 2014 7:04 pm 

:D :D pa otvara mu se pa da mu ne landaraju vrata :mrgreen: .....a i rub je strucno izgitovan :mrgreen: ....kao da je malter iz fangle bacao jeeee :evil:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 25, 2014 2:01 pm 

Automobil: vaz21214-20
prkiras do zida sa vratancima za gorivo i problem resen(suvozaceva strana) lako i jeftino... ;)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours