knjige o ladama

Moderators: dejo, djape1977, radek mb, Alexa, Shone89

Post Reply
chabi
Automobil: 2101, vw transporter

knjige o ladama

Post by chabi » Wed May 28, 2014 1:41 pm

pozdrav,

imam priliku nabaviti jednu knjigu. to je ova:
Image

ali na internetu osim ove skupine autora nalazim na identičnu knjigu ali drugog autora: rikharda hartmana.

Image

mene zanima koje su razlike i dali će mi dobro doći za održavanje moje lade 1200 ili su ovo knjige za specijalke....

osim toga, nailazim i na neke knjige na ruskom:
Image
i
Image

dobio sam uz auto orignal jugoslovensku knjigu s upustvima za upotrebu ali ja bi nešto više mehanički i održavanje .. skice djelova, el sheme .... i ostalo što mi je potrebo.
baš nešto tehnički. šta mi preporučate ? i šta vi od ovoga svega imate ?

lijepi podzravček

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Re: knjige o ladama

Post by jeronimo » Wed May 28, 2014 3:16 pm

za prvu ruku mozes ovako... :)
http://www.autoprospect.ru/vaz/
a ove strane najbolje su ruske, ako nemas problema sa prevodom. ostale zapadne pa i nasa je samo bledja,prevedena kopija pomenutih... ;)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

chabi
Automobil: 2101, vw transporter

Post by chabi » Wed May 28, 2014 7:39 pm

jeronimo wrote:za prvu ruku mozes ovako... :)
http://www.autoprospect.ru/vaz/
a ove strane najbolje su ruske, ako nemas problema sa prevodom. ostale zapadne pa i nasa je samo bledja,prevedena kopija pomenutih... ;)
ovaj link je fantastičan. šteta što sam mlada generacija kada se promoviralo da je ruski nepopularan.

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago » Wed May 28, 2014 7:47 pm

Pa instaliraj neku ekstenziju da ti prevodi na srpski ili hrvatski... Nije bas 100% tacno, ali je prilicno razumljivo :)
Samo Samara Srbina Spasava

skora

Post by skora » Thu May 29, 2014 12:54 am

chabi wrote: ali ja bi nešto više mehanički i održavanje .. skice djelova, el sheme .... i ostalo što mi je potrebo.
baš nešto tehnički. šta mi preporučate ? i šta vi od ovoga svega imate ?
lijepi podzravček
Ja sam u svet Lada usao pre mesec dana i prvo sto sam uradio - narucio RADIONICKE knjige i tehnicka uputsva.

Za 5evra (u slici i reci,objasnjeno do najsitnijih detalja) sam dobio u PDF formatu narezan disk,sa dve radionicke knjige po 240 strana i jendno tehnicko uputstvo na 90 strana.Dakle SVE je obradjeno.....mehanika,elektrika.....ma sve.Do najsitnijeg srafa.....

Kako je vreme odmicalo,i ja surfovao po netu sa temom LADA,skapirao sam da dosta toga sto ja imam ,moze se naci na netu,ali kada bi pojedinacno trazio eventualno nesto sto mi zatreba,svakako bi potrosio vise vremena,jer je najveci problem JEZIK (koji ja ne govorim).Tako za pretragu manjkam osnovnim parametrom a to je NAZIV dela ili operacije koja mi treba.
U ovoj varijanti koju imam,dovoljno je samo da skrulujem misem ,i kad vidim sliku dela koji mi treba,ja stanem,prekopiram tekst u prevodioc i eto resenja.....

Ukoliko ti ovako nesto znaci,ja mogu sutra kontaktirati coveka od kog sam kupio disk i pitati ga dali ima isto ovo sto je meni prodao ,ali za tvoj model.Ja imam za samaru.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Thu May 29, 2014 7:52 am

Obavezno pitaj ima li i za ostale lade.

Marety
Automobil: Lada Vaz 21063

Post by Marety » Thu May 29, 2014 12:03 pm

chabi, nabavio sam ja knjigu riharda hartmana i mogu da kazem da je odlicna, u njoj ima dosta toga o modelima vaz 2101, 2102 i 2103, cak na kraju ima i elektricnu semu. Veoma je prijatna za citanje jer na pocetku ima dosta objasnjenja za vozace pocetnike kako da se brinu o svojim ljubimcima i kako da ih sto pravilnije koriste(voze). Naravno ima mnogo tehnickih podataka a sto tako pokazuje kako biti sam svoj majstor.

U toj knjizi imas sve sto trazis cak i elektricnu semu.
Drive with style,drive like a BOSS,drive Old school

veco
Automobil: lada riva 1300

Post by veco » Sun Aug 17, 2014 12:42 am

Ja imam knjigu od Dušana Š. Lučića - Lada( modeli od 2101-2106, te dodatak za 2107 1300) Knjiga je fenomenalna, i pred par mjeseci sam ih vidio na Jakuševcu prodaju se od 35-50 kn cca 7 Eura.

Post Reply