Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Jul 16, 2018 12:45 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 66 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Kako zastiti auto od vode
PostPosted: Fri May 16, 2014 8:47 pm 

Automobil: Lada 2107
Sad je aktuelno ,,spasavanje svega sto se spasti moze,, sto se kaze pa eto mozda nekome i bude korisno da zna kako da konzervira auto da kolko tolko bude manja steta ili da skroz spreci ulazak vode u motor Evo ja prvi mislim da je najdelotvornije zatvoriti kutiju filtera vazduha krpama natopljenim sa uljem i auspuh isto. Mozda nije nesto specijalno ali amaterski jeste i moze da pomogne. Sta vi mislite??? (naravno ovo se odnosi na auta u ugrozenim delovima i koja nisu namenjena voznji nego neko ako ima u garazi ili na parkingu vozilo) Mada pored motora ako ne i vaznije je i unutrasnjost vozila, mada nju je nemoguce hermeticki zatvoriti, bar po meni. Sta vi mislite????

Profile  

Post subject: Re: Kako zastiti auto od vode
PostPosted: Sat May 17, 2014 6:06 am 

nemoguce je zadihtovati motori menjac tako kako mislis. ako je auto bio u vodi, prezali ga

Profile  

PostPosted: Sat May 17, 2014 7:51 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
I ja mislim da nije moguce spreciti vodu da udje u motor. Sve i da zatvoris kroz auspuh ce sigurno uci.
A sta biva sa autom kojeg je zahvatila poplava, ima li mu spasa. Nije valjda da je tu kraj.

Profile  

PostPosted: Sat May 17, 2014 9:12 am 
Naravno da ga ima ako si voljan da platis. Muka je sto vrednost radova ume da prevazidje vrednost auta :)

PostPosted: Sat May 17, 2014 10:33 am 
Svima nama kola malo vrede tako da bi vrednost radova svakako presla vrednost kola. A i kada ne bi bilo tako, mislim da tako jedan potopljen auto ne bi nikada mogao da se vrati u prvobitno stanje, mozda bi vizuelno i mogao ali u tehnickom smislu nikako. Pukne manzetna na homo zglobu pa odma frka da ne udje koja kap vode ako se vozi po kisi.

Pre par godina je bila ponuda jeftinih kola na placevima, to je bilo vreme poplava u Evropi koje su danas i nas pogodile. Narod se pomamio na male cene ali posle prc... :cry: ... jedan od vecih problema je bio smrad u kolima, blato i mulj se uvuklo u svaku supljinu a, nazov, dubinsko pranje tu ne pomaze...

PostPosted: Sat May 17, 2014 10:56 am 
travelman wrote:
mozda bi vizuelno i mogao ali u tehnickom smislu nikako. Pukne manzetna na homo zglobu pa odma frka da ne udje koja kap vode ako se vozi po kisi.

Sta te sprecava da zamenis homo zglob, otvoris motor, menjac, rasturis i prosusis enterijer, izmenjas sve unisteno/oseteceno?

Kola u daleko gorem stanju se bez problema vracaju u tehnicki savrseno stanje, samo su ulaganja basnoslovna ...

PostPosted: Sat May 17, 2014 12:54 pm 
Gde ces goru muku od skroz poplavljenog auta.

U jednom se slazem sa tobom, sve moze da se vrati u prvobitno stanje ali ...

Znas li da automatski menjac nece da funkcionise kada je u njemu lose ulje ili zaprljan filter a kamoli da je potopljen u vodi. Njegovo otvaranje kosta vise nego tvoja i moja Samara zajedno. Juce smo komentarisali da se stojadin ugasi cim mu se razvodnik zapljusne vodom, vecini je finansijski problem i to da resi a kamoli nesto vece.

Sam si se licno uverio kakva je to muka kada si rasturao i vracao u prvobitno stanje tvoju Samaru. A sve ti je bilo ispravno i cisto.

Ne dao Bog ikome da ga to zadesi.

PostPosted: Sat May 17, 2014 1:04 pm 
Izgoreo auto? :mrgreen: E tu pomoci stvarno nema ...

Sve ostalo znam samo kazem da se sve moze da uradi, pitanje je koliko je to isplativo raditi :) Automatik mozes zameniti i novim, calnes 2-4000e plus ugradnja i eto problem solved, e sad gde je rezon to raditi na kolima koja vrede mozda malo vise je drugo pitanje ...

Sto se servisiranja automatika tice, to se u Srbiji ne radi, tj zajebu se ljudi i urade pa potraje 2-30000km i opet na kanal ...

PostPosted: Sat May 17, 2014 7:43 pm 

Nije mi bio auto u vodi, a kako ce biti narednih dana, pa sta mogu kako tolikim mercedesima i audiima...itd. tako i mojoj lajci. Nadam se da se to nece desiti, auto je u garazi, al eto. Cekam da i to cudo prodje. Inace, vucic je mnogo uozbiljio situaciju za sabac, sto i nije tako strasno kad se pogleda uzivo i malo bolje poznaje plan grada.

Profile  

PostPosted: Sat May 17, 2014 9:35 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Frka oko Šapca je zbog toga što imate dosta hemijske industrije koja koristi gomilu u vodi rastvorive i rastopive hemije koja ako se otme kontroli može ugroziti živote i okolinu narednih nekoliko godina.

inače što se auta tiče motor može se hermetički zatvoriti da voda ne prodre u njega ali šta to vredi kada će sve ostalo biti pod vodom i to još ako se uzme mogućnost da ga bujica ponese i razlupa o nešto.

Profile  

PostPosted: Sat May 17, 2014 11:30 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
kad smo vec kod Sapca, evo izvestaja jednog momka od pre 2 sata:

"U Sapcu sam,pokusavam da pomognem svom narodu i svojoj zemlji.
Upravo sam se vratio sa Starog grada(prostor izmedju 2 mosta na Savi kod Sapca),a bio sam i kod splavova.U prethodna 3-4 sata tamo je doslo verovatno vise od 10 000 ljudi,ali su se vratili svojim kucama JER NEMAJU STA DA RADE!!!NA 5.KM UZVODNO OD SAPCA SE PRAVE NASIPI,ALI SAMO TU!SA OVOLIKIM LJUDIMA MOGLO BI 10KM NASIPA DA SE IZGRADI I DA SE VEC DO JUTRA OBEZBEDI GRAD.NIGDE DZAKOVA SA PESKOM,NIGDE KAMIONA,NIGDE TESKE MEHANIZACIJE,NIGDE NADLEZNIH ORGANA...NEMA CAK NI LOPATA,OSIM ONIH KOJE SU LJUDI PONELI OD KUCA!!! SAMO SAPCANI,MACVANI,BEOG­RADJANI,LJUDI IZ CELE SRBIJE!!! GOSPODINE PREMIJERU,REPUBLICKA VLADO,UPRAVO GRADA SAPCA,MINISTRI,POLITICARI I SVI OSTALI - NI SABAC NI SRBIJA SE NECE ODBRANITI NI VASIM RECIMA,NI SLIKAMA,NI GOLIM RUKAMA LJUDI IZ CELE SRBIJE KOJI VEC SATIMA STOJE NA KISI,STOJE I CEKAJU!
SRAM VAS BILO ZA OVOLIKU DEZORGANIZACIJU U PRESUDNIM TRENUCIMA,SRAM VAS BILO ZA PRAZNE PRICE,SRAM VAS BILO AKO GRAD SUTRA BUDE POD VODOM!

tekst sam iskopirao u celosti sa jedne facebook stranice

Profile  

PostPosted: Sat May 17, 2014 11:38 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Veliku su frku digli, isli su neki moji drugari i odmah su ih vratili, ja sam trebao sad da idem oko 22 h u ostruznicu aj sto ima ljudi nego nema sta da rade nema peska, trebace naroda kad se voda povuce da se rascisti sve i obnovi.

Profile  

PostPosted: Sun May 18, 2014 10:20 pm 

aleko-2141 wrote:
trebace naroda kad se voda povuce da se rascisti sve i obnovi.

To je ziva istina. Inace ima masina, ima kamiona, ima svega... al ne na starom gradu neko dalje ka selu drenovac. Inace vojska se ubi od posla, a sta vredi objasnjavati tamo nekima kako da drze lopatu u ruci kad ne znaju gde su suplji. U sustini velika vecina, sem vojske naravno, ili zabusava ili je pijana.

Profile  

PostPosted: Mon May 19, 2014 8:04 pm 

Automobil: 111
Moj drugar inače vlasnik 2107ce je nagrabusio u Ubu. Voda je bila preko metra i opšti haos. Ja ga zovem šta da mu donesem i sl, a odgovor me je zapanjio " upalio sam lajku i kačim prikolicu pa idem po vodu....". Kako bre a voda? Unutra je haos ali je motor upalio, pa kaže dok radi ima da posluži...

I tu me malo oraspoloži u svem ovom sranju.

Profile  

PostPosted: Mon May 19, 2014 8:37 pm 

.....a ovi sa malo ozbiljnijim kolima su tek nagrabusili .....

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 66 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours