Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Nov 19, 2018 1:10 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Neko ko se stvarno razume u mobitele i android
PostPosted: Fri Dec 06, 2013 5:19 pm 

Automobil: lada 110
Znaci ovako hocu na moj mobitel da install android 4.0 gledao sam po youtube ali nikako nemogu da skontam neke korake zato sam hteo da vas zamolim ako se neko razume u to da mi objasni mobitel je Xperia X8 ... hvala unapred ! :)

Profile  

Post subject: Re: Neko ko se stvarno razume u mobitele i android
PostPosted: Fri Dec 06, 2013 6:07 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Ja sam dosta petljao oko symbina, šta mu sve nisam radio sa sistemim, ali kako su ga ubili sad sam presao na windows8 sistem.
Android nikad nisam voleo.
A štaćeti j.b.v4. Garantujem ti da ce ti telefon mnogo bolje raditi sa ofice romom nego ga mu ubacujes neki gusarski u kojem uvek ponešto neradi.
Potraži xda forum ili nas mobilni svet i dobićeš savete od nekog. Na mobilnom svetu ima ljudi koji dosta poznaju taj os.

Profile  

PostPosted: Fri Dec 06, 2013 6:15 pm 

Sad sam gledao na gsm areni tvoj telefon http://m.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x8-3403.php
Sa tim hardverom neverujem da ćes išta postići ubacivanjem gusarskog roma za j.b. i pitanje je dali će uopšte ta verzija raditi na tom hardveru.

Profile  

PostPosted: Fri Dec 06, 2013 8:48 pm 

Automobil: Lada 2106
Nzm kad i gde si kupio telefon,ali ako je pod garancijom a neumes sam da se snadjes odneses im telefon i oni ce ti za dzabe updateovati andorid,bar je tako kod mene

Profile  

PostPosted: Fri Dec 06, 2013 10:34 pm 

U tu xperiy moze samo oficijslni v2.1 (Eclair). Svaka daljnja nadogradnja softvera zahteva odredjenu proceduru. Prvo rotovanje pa onda ubacivanje jeally bean-a. Ali opet napominjem da ce najbolje raditi na oficijalnom osu.
Na ovim linkovima mozes procitati vise sta i kako.
Android OS
XPERIA X8
Najbolje ti je da se registrujes na forum mobilni svet i postavis ovo pitanje tamo, to uradi u temi sa ovog drugog linka.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2013 1:20 am 
dejca wrote:
Garantujem ti da ce ti telefon mnogo bolje raditi sa ofice romom nego ga mu ubacujes neki gusarski u kojem uvek ponešto neradi.

Nemoj mu garantovati nesto iz oblasti kojom se nisi bavio. Prvo jer nema smisla i drugo u konkretnom slucaju bas nisi u pravu :mrgreen: . Veoma cesto tzv Community ROM-ovi jestu daleko bolji izbor kada je Android u pitanju. Njegov X8 je gotovo skolski primer takvog slucaja.

Inace sam X8 ima specificnost. U odnosu na datum proizvodnje se ili moze instalirani Unofficial/Community ROM, ili ne. Konkretno postoji broj nedelje i godine nakon koje se vise ne moze nista menjati. Sama izmena jeste malo tech, zahteva pripremu kako okruzenja na racunaru, tako i multi stage proces na samom telefonu.

Ono sto se moze postici jeste instaliranje modifikovanog CM ROM-a, tzv mini CM-a koji je baziran na 2.3 Androidu i koji radi visestruko bolje od oficijalnog 2.1.

4.0 na X.8 ne moze raditi kako valja i ta ideja je neostvarljiva ukoliko se zeli iole upotrebljiv telefon. X8 jesam veoma licno&personalno modovao, masina dan danas bez greske fercera kod mog oca.

Bottom line, ukoliko autor teme ne moze da skapira ovo sto na net-u pise, onda je po mom misljenju daleko uputnije da zabatali igrariju jer je brick-ovanje masine izgledna opcija, da nekazem lako predvidljiva.

PostPosted: Sat Dec 07, 2013 2:12 am 

Automobil: lada 110
Ljudi hvala vam na savjeti ja se bas ne razumem u ovo onda cu da ga tako ostavim kako je do sad gurao hvala vam puno !

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2013 8:51 am 

Boki78, nisam nikad i necu imati telefon sa androidom ali sam puno citao o njemu i koje su posledice ubacivanjem drugih romova. Kod njih uvek nesto neradi, npr. blutut, video poziv itd.
Ljudi su probali te jedan te drugi rom i kad vide sta je i kako opet se vrate na fabricku verziju. Ima izuzetaka da se pogodi i rom koji i pored nekih nedostataka korisnik i ne primeti jer mu nisu ni potrebne neke funkcije i uklopi se sa njime.

Profile  

PostPosted: Sat Dec 07, 2013 10:43 am 
Uz Community ROMove ide poprilicno jasno obavestenje sta radi a sta ne radi. Ne mogu ljudi probati ROM pa videti da ne radi, a da vec nisu imali prilike da to vec procitaju. Recimo svi CM stable ROMovi rade sa 100% funkcionalnosti, naravno i gomila drugih takodje.

PostPosted: Wed Dec 11, 2013 8:34 pm 

Automobil: Honda Civic Tourer
dejca wrote:
Boki78, nisam nikad i necu imati telefon sa androidom ali sam puno citao o njemu i koje su posledice ubacivanjem drugih romova. Kod njih uvek nesto neradi, npr. blutut, video poziv itd.
Ljudi su probali te jedan te drugi rom i kad vide sta je i kako opet se vrate na fabricku verziju. Ima izuzetaka da se pogodi i rom koji i pored nekih nedostataka korisnik i ne primeti jer mu nisu ni potrebne neke funkcije i uklopi se sa njime.

Mislo sam da ne komentarisem,ali ne mogu izdrzati...
Imam "malo" iskustva sa androidom,pravio (kuvao) sam romove,kad nisam pravio onda sam prepravljao,izbacivao nepotrebne fabricke aplikacije,stavljao jezik itd...Do sad sam radio sa oko 20 modela telefona i 4 modela tableta.Poslednji sam radio za svoj quad-core 1.5MHz telefon.

Fabricki romovi su uglavnom losiji od "gusarskih". Naravno,uvek se pojave neki romovi,koji su nabudzeni sa glupostima (npr. 2 tastature,2 launchera,sa kontrolom procesora itd..).To su sve neke stvari,koji se mogu naknadno bilo kad staviti i skroz je nepotrebno da to sadrzi.Ima i romova,koji su puni aplikacija uzeta iz "slicnih" telefona,pa ili radi ili ne.Posle imas primera,da imas naizgled dva identicna telefona,ali zbog sitnih izmena u hardveru vec pravi probleme (retko,ali se desava).Zato vredi dobro pogledati sta skidate i treba da bude sto jednostavniji i cistiji.
Postoje i takvi romovi,koji daju utisak da su ics,ali su uglavnom 2.3 sa prepravljenim build.prop-om i launcherom koji daje izgled kao ics.
Ko nema iskustva sa romovima nek bude oprezan!

Profile  

PostPosted: Tue Jan 07, 2014 6:02 pm 

Automobil: Lada 112 16v
Imas na xda forum detaljna upustva za ubacivanje custom rom-ova. Pa ako nisi bas vican i ako te ne mrzi malo ga prostudiraj. :D

http://forum.xda-developers.com/xperia-x8#subForums

Profile  

PostPosted: Sat Jan 11, 2014 1:49 am 

Automobil: Lada Samara 1.3S
sve to lepo mada jedinu stvar koju sam ja radio ikada je root-ovanje a sve ostalo mi je ok i probao sam win8 na samsung s4 radi ekstra mada telefon postaje kompjuter !

Profile  

PostPosted: Fri Sep 26, 2014 9:52 pm 

E super ...imamo temu o mobilnim telefonima ....... :prvi

Problem je sledeci......svojevremeno sam nabavio Samsungov Galaxy S II (GT-I9100),i naravno shebao ga posle 5 dana.Tad su jos bili na ceni pa su im i delovi bili papreni i tako je tavorio u fioci do sad.
Elem...uposlim danas lepsu polovinu da svrati usput u neku od radnji koje popravljaju te telefone i pita ih za zdravlje.Vratila se i kaze od 80 do 100e kosta zamena touch screen-a i stakla....
Super (pomislih u sebi :roll: ),udjem na net da vidim kako stoje cene tamo ,i nadjem novo staklo za 1000din http://www.kupindo.com/LCD/18067105_SAM ... een-a-CRNO

E sad imam nekoliko pitanja za poznavaoce :

- Kako oni znaju da mi je riknuo i touch screen kad je samo staklo razbijeno
- Ako stvarno treba da se menja i touch screen uz staklo.......gde je izvor tih delova da me ne bi sisali kao ovcicu
- Da potrazim neki kome je crklo STA ???? pa da sa tog nekog skinem taj touch screen i staklo? Jel moze to tako?

Hvala

Image

Profile  

PostPosted: Fri Sep 26, 2014 10:51 pm 

Da pratis mobilni svet forum znao bi zasto ti prodaju staklo i ekran. Zamena samo jednog dela je vrlo rizicna i nijedan majstor se to nebi nahvatio da ti radi jer moze doci do pucanja ekrana i ko je onda kriv. Zato menjaju komplet i sigurni su u posao. Staklo i ekran su fabricki zalepljeni i jedino grejanjem se moze pokusati njihovo odvajanje.
Trazi telefon kome je crkla maticna ploca ili nesto drugo, tebi je bitan samo ekran. S2 je telefon koji je prodat u velikom broju i sigurno ces naci neki za delove. Prati oglase na K.P. i na mobilnom svetu http://www.mobilnisvet.com/mobilni-malioglasi
A ovde mozes videti kako se rastura https://www.youtube.com/results?search_ ... isassembly
Kontaktiraj i ovog coveka mozda moze da ti pomogne https://www.kupujemprodajem.com/Zamena- ... _id=784758

Profile  

PostPosted: Fri Sep 26, 2014 10:53 pm 

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours