Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Sep 26, 2018 11:20 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject: Re: Sta kupiti a da ne stoji u garazi zbog preskupog odrzava
PostPosted: Sat May 21, 2011 6:08 pm 

bruyoni wrote:
Koreanci su takođe odlični polovnjaci, nisu skupi za održavanje, izdržljivi, nemaju neku komplikovanu elektroniku, pouzdani ima dobrih limuzina dosta povoljnije.
Možda će ga biti teže proslediti jer je iz Koreje ali se stvari menjaju. Sad da gleda mauto prvo bi gledao neki Hyudai ili Kiu nego bilo šta drugo

Koreanci nikad. Vozio sam Hyundai i30, teško govno. Lep auto, konforan, ali krš. Kia isto sranje drugo pakovanje.
U Echom-u moraš nekoga da poznaješ da bi ti nešto popravili u garanciji, inače te samo otkače pričom to nije obuhvaćeno garancijom.

Radio sam u firmi 2 godine i imali smo 4 kom. i30 (naravno uvek radjen redovan servis, održavani maksimalno) i svi su išli kod majstora bar 5 puta godišnje. Katastrofa.

Profile  

PostPosted: Sat May 21, 2011 6:43 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Moja iskustva su totalno suprotna, znam renta car firmu koja je imala flotu Elantri i još ne može da ih pražali jer bukvalno tokom cele ekspolatacije su imali jedan problem sa jednim primerkom i to je bilo spaljeno kvačilo, znam ljudi da voze i30 i ceed-ove i niko nema nikakvih problema, komašija mi ima Kia Shuma nikakav problem sa njom nema imao, dva prijatelja uzeli Getz iz uvoza jedan benzin 1.3 drugi dizel i nikakav problem. Viđam i gomilu Matrix-a i SUV-ova ali u servisima nešto ne primećujem ogroman broj vozila na opravci. Ćale ima Rio nešto mi se svetla sama palila, popravili su u roku od dva sata.

A ti što ih otkačinju da nije obuhvaćeno garanciju zaslužuju to! Sa svakim autom dobiješ uslove garancije, izvoli i čitaj upoznaj se sa svojim pravima. Ako i dalje zezaju pišeš e-mail centrali proizvođača, problme rešavaju u roku od dva dana max bilo koji proizvođač da je u pitanju (osim lade). Pisao sam za jedan BMW GS, za Alfu, za Pežoa, Fiatu sam direkt prijavio kad drugaru očigledno nisu promenili filter ulja na servisu a naplatili, priajtelju u dačiji rekli da mora da čeka dva meseca servo u garanciji napisao Rumunima mail u roku od jednog dana iz servisa zovu da se dođe da mu promene poslaće oni šlep službu, drugarici pre tri godine na novoj Altei u grčkoj pukne bregasta Grci ništa bolji od nas "Ako plati popravljaju za dva-tri dana, ako oće garanciju onda se čeka mesec dana" zovne me jer znam neke ljude u Poršeu SCG da vidim šta se može a ja napišem usput mail Seat-u da se požalim na rad servisa, ne da su joj popravili za dva dana pod garancijom nego su joj i dalli Toledo da ga vozi dok ne srede! Takve stvari sa servisima u garanciji se ne rešavaju miovanjem već đonom! Pričam ovo jer vidim da gomilu ljudi terorišu servisi i serviseri pa eto Kad ne škodi...

Profile  

PostPosted: Sat May 21, 2011 8:21 pm 

Automobil: lada 112 16v
upravo tako,evo detalja,kupljen novi 206,posle 5000 km stane,crkla benzinska pumpa,naravno pod garancijom,ode u glavi peugeot servis verano,rekli za 3 dana ce zameniti, posto je auto kupljen na kredit,184e je rata,proslo je 22 dana niti ko zove nista,ode prijatelj da vidi sta i kako,kazu nema rezervnog dela,i rekose da ceka jos 7 dana,aha,dolazimo do epiloga price,kaze on lepo,u redu,posto ja placam mesecnu ratu,ja ovaj mesec nisam vozio auto tako da necete dobiti ratu za ovaj mesec,a vi ga mozete popraviti za jos toliko...sledi,kako dolazi kao her boss,sedite gospodine,evo kafa,sok,za 35 minuta je dobio kljuceve i sredjen 206.E to sto kaze Bruyoni,tamo treba ici sa opasacem punim eksploziva,pa da vidim da mi ne zamenis deo.

Profile  

PostPosted: Sun May 22, 2011 12:26 am 

To svakako, ovlašćenim serviserima samo zapretiti pisanjem centrali ili zaista pisati centrali. Svi problemi nestaju, imao sam slučajeve vezane za mobilne telefone.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 17, 2016 9:15 pm 

Automobil: 111
Društvo jel ima neko iskustva sa Kia carens (2 generacija oko 2003g). Ali lično ili neko koga zna, utiske sa neta sam pročitao.
http://images3.polovniautomobili.com/us ... 00x600.jpg

Profile  

PostPosted: Wed Mar 23, 2016 5:11 pm 

Evo mogu ja da iznesem svoja iskustva sa Hyundaiem i30 1.4 16V benzin:

Brat je prije nepunih par godina kupio navedeno vozilo novo.
Za dva mjeseca će biti točno 5 godina i do sada je prešao 97 000 km.

Nakon pola godine od kupnje izlizao se kožni volan i ručica mjenjača.
Nakon malo natezanja sa servisom zamijenjeni volan i ručica.
Oni to slikaju pa kao šalju u centralu pa čekaju odobrenje bla bla uglavnom treba biti strpljiv i uporan odnosno dosadan i napokon oni to promijene. Zamijenjeni volan i ručica i dan danas su u dobrom stanju.
Inače cijena novog kožnog volana je blizu 700 eur al naravno zamijenjeno u servisu besplatno jer pokriva garancija.

Nedugo nakon toga puca treće štop svjetlo i ono je brzo zamijenjeno. Mislim da ih je brat do sada zamijenio tri ili četiri komada tog štop svjetla. To im je kao mana i to mijenjaju bez pogovora. Inače to štop svjetlo košta oko 150 eura novo.
Ko da je od zlata a ne malo plastike koja ne valja ništa.

Na nekih 50 000 km mijenjano komplet kvačilo. Lamela, korpa, ležaj ne znam da li je i zamajac. Nije bilo nikakvih simptoma al je dobio dopis od Hyundaia da je tu neka greška i da se javi na besplatnu zamjenu.

Kožica (navlaka) ručice mjenjača je mijenjana dva puta. Baš je neka nekvalitetna koža.

Prozori su jednom nešto zezali. Riješeno u servisu.

Ogledalo retrovizora ispalo na čistu miru. Riješeno u servisu.

Kvaka od vozačevih vrata nešto zezala pukla neka plastika. Riješeno u servisu.

Na 85 000 km displey na satu počeo treperiti, zamijenjen displey i sada displey pokaziva 17 000 prijeđenih km.
Počeo brojiti od nule. :D

Bilo je još nekih šuškanja i crvčaka po autu i na svaku pojavu sličnog brat je išao u servis dosađivati i oni bi to rješavali podmazivanjem, dotezanjem...... a neki su i sami od sebe nestali.

Nedavno je bio na pregledu prije isteka garancije i uspio je izvući još u garanciji zadnje amortizere vrata od gepeka pošto su sadašnji dosta oslabili.

To su bili svi kvarovi do sada. Iako ti prvo kažu da auto ima garanciju 5 godina kad kupujes i sve divno krasno međutim kad treba nešto napraviti onda ima natezanja. Sve stavke koje naveo od kvarova nisu htjeli priznati u jednom servisu pa je išao u drugi, treći ovlašteni. Nisu u svakom susretljivi.

Sve ostalo na auto je ispravno i ok. Potrošnja je 7-7.5 lit prosječna, po gradu ide oko 9.
Auto je dosta bučan iznad 3500 okr/min. Pogotovo je bio bučam kad je bio nov. Već iznad 130 km/h na auto cesti je bilo baš bučno, međutim s vremenom i kilometražom se malo utišao.
Na niskim obrtajima ima dovoljno snage. Mjenjač je precizan i mek. Osjećaj na volanu je dosta dobar. Klasični je hidraulični.
Automobil kao ima 109 KS al mism da je to samo na papiru.
Komforan je i naprijed i nazad čak nazad i za osobe više od 190 cm.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 23, 2016 7:26 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
To su mozda bile dečije bolesti, meni se on od pocetak svidjao

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 2 hours