Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Dec 16, 2017 12:58 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: putovanje kroz Srbiju
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 10:47 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
masan_motor wrote:
Dole na jugu nema puteva, to što oni zovu putevi je rupa do rupe :D

Deo puta (Bojnik-Brestovac) kojim su oni trebali proci od Bojnika ka Prokuplju je komplet radjen pre nekoliko godina i kao pista je. A i od Brestovca pa nadalje nije loš, to je stari niški put.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 17, 2017 8:34 am 

Braćo Česi, pomagajte.
Drugar sa ladom 2101 je kod Brna stao, crko mu je alternator.
Ima li ko da pomogne?

Profile  

PostPosted: Mon Sep 18, 2017 9:42 pm 

Aaa, kasno sam pročitao. Oko Brna žive dosta ljudi koji su u Ladaklubu. Neko je dao oglašenje na Facebook sajt našega kluba. Šta sada znam da bi sve imalo biti ok, ali ko je pomagao, to ne znam. Iz moga sela do Brna dužina 220 kilometara.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 18, 2017 10:19 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Nije se još niko javio, javi se slobodno, potrazi na fb Pera Kojot tj ovde Djape on traži za prijatelja pomoć, auto stoji već pet dana.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 26, 2017 10:37 pm 

niko nije pomogao. uprkos objavi na FB srani ceskog lada kluba...
auto je popravljen u lokalnom servisu i popravka je naplacena zestoko

Profile  

PostPosted: Sun Oct 08, 2017 10:01 pm 
Pamet u glavu, lada samo u lokalu ;)

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 9:03 am 

sta lupas majke ti, jel imas ti predstavu gde sam ja sve bio sa ladom iz 1979?
ili oces da ti pricam o drugaru koji me je letos zvao iz nemacke jer mu se razleteo menjac u seat ibiza 2000 i neko godiste, ili mercedes ML koji je isterao semering radilice na pola puta iz engleske u grcku, ili o mercedesu C klase kojem je crkla kontakt brava u grckoj, audiju a4 koji sam prosle nedelje dovukao na prikolici iz madjarske jer se motor dezintegrisao, drugarovom fiat stilu jtd kojem je zaglavila plivajuca remenica alternatora na odmoru u grckoj...?
vlasnik ove lade je napravio gresku jer nije adekvatno odrzavao auto, kao i ovi ostali primeri, sa izuzetkom mercedesa ML i C klase, ta dva su zaista kvarovi koje je uzasno tesko ili nemoguce detektovati preventivno

Profile  

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 2:12 pm 
masan_motor wrote:
Pamet u glavu, lada samo u lokalu ;)

Nemas ti toga ni za lek, kamoli za u glavu.

Image

Na 230km od prebivalista, prosla put iznad Valjevske Gracanice u izgradnji sa serpentinama pod nenormalnim nagibima, kilometre sljunka, debelo brdo sve djumle ko iz mindze bez da ventilator ukljuci i stucne :) Sta je ovde pregazila, uspone, teren, tvoje plasticno govanjce bi moglo samo da masta :)

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 4:25 pm 

Automobil: vaz21214-20
red bi bilo da je pocastis sa nekim alu felnama prgavije bi izgledala mada i ovako je ok...i prednje zavesice bi dosta dobro legle a manje se prlja auto...

Profile  

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 6:12 pm 
Imala ih je pa je konj uspeo da pokida korube kad ide u rikverc na trotoar. Jedna je nestala netragom sa polovinog korube, a drugu sam skinuo, mada mislim da cu ih vratiti. Ako ovako efikasno baca blato od kog nema stete, jos efikasnije ce bacati so i mulj zimi.

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 7:44 pm 
Jel ti fali ceo korub ili si samo odlomio deo :? ...

Imam ja sva 4 nova, znas one oridjidji sto je se Strumpf hvalio da je kupio. Stvarno je dobra plastika i mislio sam da ih zamenim sa ovim mojim jer cim malo zahladni i plastika postane kruta, moji se cuju kako se, KAO, uvijaju kada prelazim preko lezeceg. To me zimi nervira mada sam se navikao i odustao od te ideje. Ako ti treba taj jedan, donesi tvoj polomljeni da stavim u komplet za rezervu a ti uZi ovaj novi.

Mislim da imam i par zadnjih zavesica, isto od njega ... jbg, sve njegovo je zavrsilo kod mene :twisted: ...

Pogledacu sutra pa ti javljam. Ja sam kod mene montirao one tvoje sto smo skinuli sa snajkine samare. Turio sam ih iz zezanja ali je mnogo korisna stvar. Auto je cist i kada vozis po auto putu a u gradskoj voznji nema sanse da se isprlja.
...
Image

Javi se kad se vratis pa da organizujemo igranku ;) ...

Last edited by travelman on Fri Nov 03, 2017 11:30 pm, edited 1 time in total.

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 8:04 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Kupio je druge a da nije nikog pitao jel ima :-D

Profile  

PostPosted: Fri Nov 03, 2017 11:35 pm 
travelman wrote:
Jel ti fali ceo korub ili si samo odlomio deo :? ...

Imam ja sva 4 nova, znas one oridjidji sto je se Strumpf hvalio da je kupio. Stvarno je dobra plastika i mislio sam da ih zamenim sa ovim mojim jer cim malo zahladni i plastika postane kruta, moji se cuju kako se, KAO, uvijaju kada prelazim preko lezeceg. To me zimi nervira mada sam se navikao i odustao od te ideje. Ako ti treba taj jedan, donesi tvoj polomljeni da stavim u komplet za rezervu a ti uZi ovaj novi.

Hvala Travi!

Polomio sam oba napred, s time sto je polovina prednjeg desnog isparila i to bas ona kriticna polovina sto stiti stub vrata. Taj sam kupio i zamenio da ne zasipam zastitu koja je ispod blatom i vodom, Prednji levi je iz dva dela i njega mozemo da izmenimo.

Vracam se sutra navece, s time sto u nedelju ako me ponovo ne ispale moram da radim mrezu u jednoj firmici, kao dogovorili smo se i treba da bude. Ja licno ne volim da gazim svoju rec, no ako je drugi preveslaju onda eto me. Prvo sto mogu da dodjem na zurku je subota iza,od nedelje posle te subote sam regularno na poslu...

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 12:42 am 
Znaci tebi treba prednji levi. OK, sutra ga vadim iz magacina i ceka te za sledecu subotu ako bude sve po planu i rasporedu.

Ovaj vikend imam i ja nekih drugih obaveza, ladurina je spremna i servisirana za zimu i samo cekamo da padne sneg a onda udaramo zazubice onim ljubomornim plastikanerima sto nam zavide i voajerisu nam po forumu dok im bale cure niz usta dok mastaju o nekom nasem primerku.

Hebote, kad je neko od nas otisao na alfin, opelov, mercov ili neki drugi plasticni forum i tamo pametovao kao sto to oni rade na LKS. Jbg, zavist je cudo kad neko trosi dzeparac samo na gorivo a ne na skupe popravke.

Kod mene sipana crna optima i cesmovaca, zuljaju me neki evrovi u zadnjem dzepu pa ce samurajka uskoro malo na periferiju a ne samo po lokalu ko plastikaneri ;) .

P.S. Furam novi dvobojni dzipsi stajling, kad ju je Gago video nasta lici bilo je :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

PostPosted: Sat Nov 04, 2017 4:54 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Travi prijatelju ma moš se mi tešimo kolko hoćeš al mislim da se niko ovde ne bi bunio da ima para da kupi solidan zapadni auto i ima para valjano da ga održava. Što možda bi te žuljala klima ili ti smetao servo i ostale pogodnosti koje pružaju novija vozila.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours