Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jun 24, 2018 3:45 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: rockriva's 2107
PostPosted: Wed Sep 27, 2017 9:01 am 

Automobil: Lada 111+2103
Šta se tiče ulja, ti samo sipaj 15/40, ja to sipam u 2103/7 sve vreme redovito, manjam svaku godinu ulje iako možda ne predjem ni 1000 km godišnje ni sa jdnom ni drugom ladom :D

U KP ima jedan moj drugar 2107, iste boje kao tvoja, videh je ti vjerovatno, sve šta mu je bilo trebalo za veliki servis naručio sam mu ja iz Madjarske (napravio sam mu listu djelova po kataloškim brojevima) - ladabolt.hu, pošalje ti na kućnu adresu sve.

Jedan naš Lada klubovac iz KP vozi crnu Prioru karavan, več 2. godine, jedina je u SLO.

Pozz

Lada 1500 SL/2103, g. 1979, certifikat oldtimera
Lada Riva 1600/2107, g. 1985, certifikat oldtimera

Profile  

PostPosted: Wed Sep 27, 2017 8:20 pm 
vazman wrote:
Šta se tiče ulja, ti samo sipaj 15/40, ja to sipam u 2103/7 sve vreme redovito, manjam svaku godinu ulje iako možda ne predjem ni 1000 km godišnje ni sa jdnom ni drugom ladom :D

Sa tolikom kilometrazom i suncokretovo ulje ti zavrsi posao, kamoli mineralno :)

PostPosted: Sun Mar 11, 2018 9:39 pm 

Automobil: riva
E ovako, da pustim jedan post i da polako ide dalje tema :)

Image

E, ako se nekome ne čita, ima slika dole.. Ne dugo nazad sam imao rođendan i "moja ekipa" me onako jebeno iznenadila :D

Sad se možda neko pita šta ima moj rođendan sa Ladom? Pa kako izgleda, po ovim švasano pisanim selotejpom, možda ima tu neke korelacije. :roll:

Image

Mislim da vas dosti ovdje poznaje stran ladamoscow.com Tamo gore je jedna od stvari soviet i USSR parts. Dosta tih artikala me je oduševilo, ali jedan između je bio baš onako.. Previše. Osobito kad ovo nigdje drugdje nisam vidio, i svi koji sam jim rekao bili su wtf je ovo.

Image

Ja sam to reko par drugoma, al bilo je od toga skoro jedna godina, i u tom vremenu ja več malo zaboravio na to..

I tako sam dobio ovo:

Image

Avtomatski paljač cigareta iz Armenije. 8) Da mi je znat čovjeka koji je ovo ustvario, ljubio bi mu lice. Kakva strast, kakav inženiring!! Kako da jih nisu miljone napravili?

Onako da vam kažem... Sretan sam što ga imam... Ali nesretan što ga nima svako.

Image

Ako može neko više popričat o ovi stvari, volio bih znati više!

I jedna prolazna za kraj..

Image

Profile  

PostPosted: Sun Mar 11, 2018 9:46 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Iskreno ja ovo prvi put vidim.
Svaka čast tvojim drugarima!

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 10:54 pm 

Onako jedan mali update..

Nešto malo še počelo nabavljat..

Image

I onda sam razgovarao sa par ljudi in malo slušaš jednog malo drugog, malo čitaš ovdje in tako dalje.. Pa se uzelo još poneke druge stvari..

Image

I kad več imaš antifriz, mogo bi menjat i cijevi jelda?

Image

Pa onda zašto još ne uzet holy trinity, pa biti onako bez brige?

Image

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
I onda se pitaš da nije možda dobila Lada na lotu :D

Image

Image

U ovom momentu puno hvala Vazmanu koji si uzeo vrijeme da je sve dvaput proverio, stavio sve v kataloške broje in preporučio Lada Bolt sa Mađarske.. Ako treba neko nešto, samo lagano

Isto hvala BRT (Bobi Racing Team) šta se tiče ulja i drugih stvari koje se sipaju. Inače čovjek više manje pije kakav, ko bi reko.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 11:14 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Sve bi stavio sem fenox delova :-)

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 11:14 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Lebe mekani! :-O
Samo... ako je motor u dobrom stanju ja bih stavio polusintetiku 10w40, može se i 15W40 naći ako neko želi tu gradaciju. Creva se nadam da su VAZ, DAAZ ili Balakovo sve ostalo je po mom iskustvu curenje u najavi. Takođe one Fenox svećice uzmi u jaču ruku, zafrljači što dalje možeš i kreni da trčiš u kontra stranu. Stavi nešto čestito (Densko, NGK, Brisk, Eyquem... Bosch ako baš imaš provereno original)

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 11:34 am 

aleko-2141 wrote:

Isto i ja.

Inače svaka čast na nabavci !
Da li delovi iz Mađarske izađu jeftinije nego iz Rusije ? Kakvi su Mađari za saradnju?

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 4:11 pm 

aleko-2141 wrote:

Nisam stoposto da kapiram šta si htio reči.. Ti bi stavio fenox dijelove ili ne? :) Znači si fan fenox djelova.. Izvini pošto vjerovatno pitam glupost :D

bruyoni wrote:
Lebe mekani! :-O
Samo... ako je motor u dobrom stanju ja bih stavio polusintetiku 10w40, može se i 15W40 naći ako neko želi tu gradaciju. Creva se nadam da su VAZ, DAAZ ili Balakovo sve ostalo je po mom iskustvu curenje u najavi. Takođe one Fenox svećice uzmi u jaču ruku, zafrljači što dalje možeš i kreni da trčiš u kontra stranu. Stavi nešto čestito (Densko, NGK, Brisk, Eyquem... Bosch ako baš imaš provereno original)

Tako po preporučenju interneta in čitanju teme u maziva i druge stvari, i po preporučenju Lada manuala, bili su mi i jedna i druga opcija interesantna.. I kako piše u manualu, da se može ova ulja miješat :) sada nisam više siguran šta da sipam.. Možda sada to kad ga več imam, pa drugi put 10w 40 :P

Gore su sad NGK sviječice ja mislim, imajo možda 300 kilometara napravljenih, al sam htio biti onako pravo ruski... Ovo kako si napisao, bolje da ih nemam ni u gepeku :D

Dare wrote:
Inače svaka čast na nabavci !
Da li delovi iz Mađarske izađu jeftinije nego iz Rusije ? Kakvi su Mađari za saradnju?

Puno hvala! Uf, zavisi cijene ne bi mogao rečt.. Čekirao sam još ladapower in tu negdje so bile cijene..

Možda kao orientacija; ove tri stvari od mađara su bile najviše:
pumpa vode 33,21€;
bubina sa nosačem 17,67€;
pumpa benzina 17,43€..

Ovaj naručuje dosta tih stvari iz Rusije in onda shipping dalje. Dogovorili smo se u par dana, znači šalješ mu šta trebaš, on vrati informaciju koliko šta dođe + shipping.. Ja sam se dogovarao u nekoj osnovnom engleskom jeziku.. Platiš i za par dana čeka te paket.. Skoro sve došlo ok, jedno staklo za prednje svijetlo je puklo (uzeo levu i desnu).. Slao sam mu slike, i htio je odmah slati još jedan paket, al ču vjerovatno za par mjeseci još uzet poneku stvar pa čemo onda..

Ako te zanima za neki artikal na sliki pa kaži, pogledam račun in postam :)

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 4:28 pm 

Fenox je ovde na lošem glasu, zato su ti rekli da ne stavljaš.

Inače ništa konkretno ne planiram da uzimam sada, pitao sam čisto informativno. Ruse dok ubediš da pošalju, pa dok nađeš način da im platiš... prođe puno vremena. Dobra stvar je što se paketi iz Rusije ne carine. Bar meni nisu naplaćivali nikada.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 4:54 pm 

Dobro, ove svječice ču stavit na ormar pa nek budu tam lijepe :) cijevi trebam pogledat koje su..

Isto za ovaj paket nije bilo carine za platit..

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 5:11 pm 

Ako hoćeš da te glava ne boli baci fenox što dalje od sebe, npr amortizeri su mi radili više od 10 god, kad sam stavio bolje video sam razliku u kvalitetu, od fenoxa mogu samo za amortizere da kažem nešto al za ostale delove ni najgorem neprijatelju :-D

Profile  

PostPosted: Wed Apr 04, 2018 8:16 pm 

Evo, ide priča dalje :)

Prvo trebam reč, svaka čast ladi što je bulletproof na sranje koje sam napravio.. Nešto bobina radila sranja po dugom danu, i stavio drugu, i opet prvu, gdje mi uspjelo nakačit minus na plus :oops: sretom ništa izgorjelo, samo od svjetla jedan kabal na varovalkama malo zakadio..

Idemo dalje..

Počelo je onako lagano, nismo znali koliko čemo napraviti, ali dali smo sve od sebe :D

Image

Dok su neki bili pridni i napravili rasturenje kako treba, sam se ja malo poigrao sa hladnjakom..

Image

Počeli smo tražit neku markaciju gore na bregasti, al je uopšte nema :sad: po negjde dvadeset sekundi pričanja uzeli bjelu boju i napravili svoje :twisted:

Image

Image

Is it a bird? Is it a plane? No, just a slavic guy flying around with lada.

Image

Normalno, stavilo se centralne šarafe za feluge...

Image

Tu je bilo več mnogo sati, tako da sljedeča slika samo za one koji imaju 18+, ostali zažmirite in scroll dalje :P

Image

Sljedeči dan napravila lada nekdje oko 100 kilometara da se sve padne na svoje mjesto..

Image

Image

... i skoro stala izpred jedne duboke preprijeke!!

Image

Ali sve se sretno završilo :)

Promjenilo se je sve šta treba na glavnom servisu, cijevi hladnjaka i još neke sitnice.. Znači početak napravljen!! Svaka čast ekipi, oni koji su radili i onima koji su došli u posjet, neki i više puta :D

Profile  

PostPosted: Wed Apr 04, 2018 8:30 pm 

Ima neka tačka sigurno, radio sam jednu kaisarku i uzupcio bez problema.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 04, 2018 8:52 pm 

Dva kruga išli skroz sa prednje i zadnje strane, ništa nema gore... Ali auto je u fazi, tako da nema veze, bitno da se je napravilo :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours