Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Sep 25, 2018 1:43 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Moje prvo pravoslavno vozilo :)
PostPosted: Tue Mar 21, 2017 11:11 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Baš tako

Profile  

PostPosted: Tue Mar 21, 2017 11:51 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Kocka lada je zato dobra, boca se namesti iznad grede kardana i ceo gepik slobodan ostane, a taj prostor se ionako nizašta ne koristi ali i pored toga ni ja sad plin nikad nebih ugradio.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 12:48 am 
Da vozis vise pevao bi drugu pesmu. Kad te benzin cepi po novcaniku cas posla se predomislis :D

aleko-2141 wrote:
Prvom mi zauzeo gepek, nemam vise prostora ko pre :-D
Ona budza pod haubom i jos dodatnih creva i žica, svašta nešto :-)

Ti tu bas nemas opravdanja. Pod tvojom haubom ima mesta za jos jedan motor i dve cincile, pa ti isparivac dodje kao statisticka greska u prostoru sa sve crevima i zicama :P

Sale966 wrote:
Gepek nemas,plin se oseti....treba li jos koji razlog :)

Plin se oseti, ali bas malo. Gepek nije tako strahovito havarisan izbzorom pogodne boce. Kod nive je tek laka situacija jer kace bocu spolja, van gepeka ...

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 12:57 am 

Automobil: Lada Niva
Plin se oseti,meni je i to malo previse :)
Drugar stavio bocu dole ispod gepeka.....pocepao je na kamen.U gepek kako god da je stavis nema mesta.Cemu obaranje zadnjeg sedista ako imas budzu u kolima?
Atestiranje plina,ugradnja,creva,zica,isparivac itd...sam proces sipanja plina mi je dovoljan da ga ne stavim :)

Osim toga nikad mi nece biti jasno zasto neko kupi auto koji 'trosi puno' pa ugradjuje plin?Zasto jednostavno ne kupite auto koji malo trosi :)

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 1:41 am 
Pa pazi, generalno zavisi sta zelis.

Na ladama i nema nekog preteranog smisla insistirati na performansama jer ih nema, to sto se oseti je bezznacajno, jer sam auto u osnovnom set-up-u ide poprilicno sporo i tromo. Da li ce ici malo tromije ili vise od vec tromog, nije neki problem. Da li ce na 100km trositi 10l benzina od 145 dinara ili 11l plina od 77 se mnogo bolje oseti. To ispadne nekih ~700 dinara na 100km, na umerenoj kilometrazi od 1000km mesecno je to finih 7000 dinara, sto ce reci od 60 meseci voznje za manje od jednog meseca se ustedi reatest, a na godinu dana je to 84000 dinara, a to je neka prosecna starija lada u ok stanju. Na tri godine dobijes OK polovnu nivu za dzabe.

Mozda to i nije nesto, ali ako nije onda se vozi npr BMW a ne Lada :)

Kada lova nije problem, zivi se u nekoj kulturnoj sredini onda ima svasta zanimljivo da se uzme, od visokolitraznih atmosferaca, do neceg poput tfsi. No kod nas je donekle druga realnost.

Na nivi je bas veoma tesko pocepati taj rezervoar dole, donja ivica rezervoara je iznad donje ivice diferencijala, al ok ima ko i to uspe, a imas i zastite za taj rezervoar.

Plinska instalacija je trivaijalna, apsolutno nikakva komplikacija. Pored ustede donosi i vecu pouzdanost sistema dovoda goriva. Imas dva sistema, veca je verovatnoca da ce raditi jedan od dva nego jedan od jedan.

Sto se gepeka tice, niva ima svoje resenje, samara ima tocak bocu, kocka ima bojlerku na gredi, tu nekog problema nema, tj nije tako strasan kako se moze doziveti.

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 8:17 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
Po meni samara ima najbolje resenje, tocak boca. Jeste boki ustedi se ali reatest ide naredne godine a meni se jos sad on mota po glavi kako ce biti i dali cu uspeti uraditi reatest ako u ovom selu to bude organizovano kao 2013, nego tesime buraz. Oni iz auto skole poceli da registruju kola u amss pa ih upoznao pa ako me on progura preko reda. A da u nasem selu plin 80 din.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 9:33 am 
Pa realno matematika ti je prosta. Ako imas iole kilometraze za prelazenje itekako ti se isplati da se iscimas. Danas u BG atest/reatest nisu nikakav problem. Ni ovde 2013 nije bilo ni malo slatko, a danas nemas nikakvih problema.

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 10:12 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Sale966 wrote:
Plin se oseti,meni je i to malo previse :)
Drugar stavio bocu dole ispod gepeka.....pocepao je na kamen.U gepek kako god da je stavis nema mesta.Cemu obaranje zadnjeg sedista ako imas budzu u kolima?
Atestiranje plina,ugradnja,creva,zica,isparivac itd...sam proces sipanja plina mi je dovoljan da ga ne stavim :)

Osim toga nikad mi nece biti jasno zasto neko kupi auto koji 'trosi puno' pa ugradjuje plin?Zasto jednostavno ne kupite auto koji malo trosi :)

Slično sam razmišljao pre ugradnje plina. Kupio sam Nivu novu i pošto je perfektno radila bilo mi je žao da pustim ko zna koga da čačka oko nje i montira plin. Doduše moja je na karburator. E onda je benzin prebacio 100din/L i bilo je pitanje ona ili ja. Ugradio sam plin kod majstora za koga sam dobio dobre preporuke. Nisam se nikda pokajao. Niva ide potpuno isto. Čak je i bolje jer kad je hladna pali i odmah ide - ne mora sauh da se vuče. Kod tebe se neće nikakva razlika osetiti ako staviš sekvent uređaj. On sve radi sam. Ti samo sipaš i voziš. Imam malu bocu uzdužno u gepeku. Navikao sam i ne smeta mi ni malo. Već oko 100 000km na plin je vozim. Ukratko, nije joj ništa :twisted: Vuče prikolicu skoro svaki dan. Mnogo važnije od plina je da je sve uštelovano kako treba i da je perfektan sistem paljenja. Takođe treba obratiti pažnju da ne blokiraju prednje kočnice, što se kod Nive dešava. Ako je sve to kako treba, Niva ide sasvim lepo. Ne slažem se da je troma. Bar ne do 80-90km/h.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 10:22 am 
Ja kad sam pricao da su lade trome, mislim u poredjenju sa drugim ne preterano sportskim kolima. To fakat jesu. Sednes u obicnu 1.9 jtd alfu sa 16v koja je svasta samo ne bog zna kakav auto, u odnosu na ladu putujes kroz prostor i vreme ... Gomila kola je danas takava da bilo sta od starijih lada opere u svakom segmentu voznje bez problema. Ladine prednosti nisu u performansama ... Kad pomislim na moju svidi mi se to sto 100km predjem za ispod 800 dinara, sto je registracija jedva preko 100e, sto nove gume za 3 godine garancije uzmem za ispod 30e komad, sto skoro sve probleme resim sam na parkingu, mali servis me iskosta 30e a stavim hengst/mann/.. filtere, polusintetiku i LM, veliki 50e a sve brendirani delovi itd ... U poredjenju sa time, to sto ide ko trula kobila u poredjenju sa nekim krs polovnjakom od 2000e me ne uzbudjuje previse ....

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 12:18 pm 

Automobil: lada
da li je moguce da je razlika u potrosnji izmedju voznje na benzin i plin na predjenih 100 km samo 1l ??? 10l benzina, a 11 l plina na 100 km predjenih, sa istim performansama??? moje licno misljenje je da se isplati ugraditi plin, ali u zavisnosti koliko se km prelazi tim autom, mada i cena plina nije svuda 77 din.. kod mene je trenutno 98 din litar plina
btw, odvlacimo temu u off nepotrebno, covek je rekao da nece plin i zavrsena prica..

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 12:24 pm 
Pa generalno na karburatorskim sistemima, potrosnja ode oko 10% gore a snaga 10% dole, mada sve je to individualno i ima prostora da se snaga i potrsonja dignu, ali i spuste. Zavisi i od stanja i podesenosti motora. Kod sekventa je sve to mnogo bolje ...

Cene u radijusu od 5km od moje gajbe variraju od 74-79 ...

Da se isplati isplati se definitivno ...

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 4:47 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
U kojoj si ti zabiti kad je toliko plin :-D
Jeftinije jeste al traži i dobar motor, plin bi trebao da bude jaci jer treba da ima minimum 105 oktana, drugar je skoro isao na valjke al sa autom od 250 ks i dobio na plinu 7 ks i ne ne znam koliko malo vise obrtnog momenta.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 5:02 pm 
Pa ti valjci i jesu podešeni na 7-10 ks koliko obično daju čip tjuninzi puta 2, uigrana je to ekipa lažova i prevaranata počev od majstora koji ugrađuju plinske uređaje do ovih što čipuju 100 konja od šale a završava se sa onima što lepe folije na stakla i spuštaju temperaturu u automobilu do -40 hahaha tako da vam klima i ne treba. Prosečan ladin motor se potpuno raspadne na 150.000 km, na plin verujem da može 100.000 da pređe pa ko nađe računicu nek ugrađuje. Delovi za ladu uopšte nisu jeftini ušta sam se uverio prošle godine održavajući lešinu a ponekad sam i sam bio primoran da zamastim ruke (što mi se nije desilo zadnjih 15 godina). Delovi za ladu uopšte nisu jeftini niti kvalitetni tako da po mojoj računici, dođe vas na isto vozili porše, ferari ili ladu.

Msm kakav to mozak kupuje benzinca koji troši pa ugrađuje neki plin da bi uštedeo? Kupuješ veći auto da bi ti stala plinska boca u gepek? A pritom se zna da su benzinski motori osetljiviji a tek šta plin uradi na motorima novije generacije ne vredi ni pričati.

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 5:41 pm 

Automobil: lada
Boki78 wrote:
Pa generalno na karburatorskim sistemima, potrosnja ode oko 10% gore a snaga 10% dole, mada sve je to individualno i ima prostora da se snaga i potrsonja dignu, ali i spuste. Zavisi i od stanja i podesenosti motora. Kod sekventa je sve to mnogo bolje ...

Cene u radijusu od 5km od moje gajbe variraju od 74-79 ...

Da se isplati isplati se definitivno ...

sto ce reci da je kod karburatorskih sistema razlika u potrosnji izmedju benzina i plina 10% uz 10% manje snage, a tih 10% i nije beznacajno kod nive, pogotovu za off road voznje
da isplati se, otprilike nakon 50kkm predjenih, onda povratis novac ulozen za ugradnju plina.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 22, 2017 10:10 pm 
masan_motor wrote:
Prosečan ladin motor se potpuno raspadne na 150.000 km,

Samo pod uslovom da je vozi kompeltan mentol, i odrzava njegov kolega :)

bortlonger wrote:
da isplati se, otprilike nakon 50kkm predjenih, onda povratis novac ulozen za ugradnju plina.

Ako na gorivu stedis 700 dinara na 100km (okvirno iz predjasnjeg primera), na 10000 si sutedeo 70.000, sto je negde 560e, sto je i vise nego cena venturija sa sve atestom ako je karburator u pitanju, ili je cena nekog korektnog sekventa za mpi. Barem je u Srbiji takva racunica.

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours