Moje prvo pravoslavno vozilo :)

Moderators: BokeYGTi, djape1977, finaldesign

Sale966
Automobil: Lada Niva

Re: Moje prvo pravoslavno vozilo :)

Post by Sale966 » Mon Mar 20, 2017 9:00 pm

Svecice sutra menjam NGK DPR6ES procitao na forumu :)
A za par dana vozim kod majstora da se prociste dizne,zato sto ubija koliko trosi gorivo
Od mesta gde sam je kupio do kuce presao sam 20 km max 25 i potrosio je 5 l goriva koliko sam ja doneo u kanti i sipao,posto mi je prodavac tako rekao...kaze nema u njoj goriva ponesi 5 l
Ja dosao kuci i ugasi mi se na raskrsnici
Po toj matematici ona srce 20 l na 100 km minimum :)

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Mon Mar 20, 2017 9:34 pm

Po NGK katalogu kod tebe idu BPR6ES-11

https://www.ngk.de/nc/en/product-finder ... S-11/7091/

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Mon Mar 20, 2017 10:43 pm

Sale966 wrote:Svecice sutra menjam NGK DPR6ES procitao na forumu :)
A za par dana vozim kod majstora da se prociste dizne,zato sto ubija koliko trosi gorivo
Od mesta gde sam je kupio do kuce presao sam 20 km max 25 i potrosio je 5 l goriva koliko sam ja doneo u kanti i sipao,posto mi je prodavac tako rekao...kaze nema u njoj goriva ponesi 5 l
Ja dosao kuci i ugasi mi se na raskrsnici
Po toj matematici ona srce 20 l na 100 km minimum :)
prevelika je to potrosnja... pravac kod majstora, nesto nije kako treba..
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Mar 21, 2017 3:32 am

Kakav majstor, ugradnja gasa ti ne gine, pa svi voze na gas te njive :)

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Tue Mar 21, 2017 1:53 pm

pa ako je isukao sve iz rezervoara onda i nije cudo,ne moze da povuce svaku kap sa dna rezrvoara ostane par litara, osim ako negde ne curi. potrosnja se meri pun rezrvoar do cepa pa ponovno punjenje nikako drugacije... jos veci si ti lik kada doneses kanticu od 5l u terenca koji je stajao(pritisak u gumama, blokirne kocnice, presiroki pneumatici i veci precnik tocka o0d preporucenog). itd. ako ne sija check engin ne diraj nikave dizne, zameni filtere i svecice prekontrolisi i ako treba zameni kablove i ulje (motor i transmisija) pogotovo ako veseli prosli vlasnik ne zna kad je menjano...bruyoni ti je lepo rekao za svecice, nasao si pogresnu oznaku ili lose procitao...inace optiticki solidna niva, ali posto nema set originalnih pneumatika i felni vec mirise na preprodavca ili nekog veceg muljatora bez obzira na godiste...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Mar 21, 2017 2:02 pm

Aj sto je doneo 5 litara kanticu za auto koji je stajao, zna se da gorivo izvetri iz rezervoara vremenom. I posle isao da se vozika umesto da sipa na pumpi? Zao mu da sipa čorbu a priča o nekom majstoru? Jel besplatan?

Sale966

Post by Sale966 » Tue Mar 21, 2017 7:06 pm

Kantu nisam imao vecu od 5 l,a jebem ga da sam pomislio da auto trosi 20 l na 100 km kupio bih kantu od 20 l :)
Auto mi je stao na raskrsnici pre nego sto sam i prosao pored neke pumpe.

Na plin se pece rostilj i slicno a auto ide na benzin

I jeste auto kupljen od preprodavca i kod njih je stajao pretpostavljam,a oni su kupili od dede 1931 godiste
Cak su mi i akumulator zamenili,prvi put kad sam dosao da vidim bio je nov Vartin :)
Ali sta da se radi

a za informaciju beogradskog masnog saljivdzije...verovatno vozim kola onoliko koliko ti imas godina i ni jedan MOJ auto nikad nije stao ili ostao bez goriva

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Mar 21, 2017 7:11 pm

Ma dobro nego ti kažem, auto kada stoji ispari benzin iz rezervoara a kada sipaš ode 2-3 litra da popuni uopšte da povuče benzin tako da verovatno ne troši koliko misliš. I vodi računa ne smeš da voziš na rezervi i ostaješ bez goriva- crkava pumpa jer se upravo benzinom hladi.

Sad sipaj pun rezervoar- to ti je 8-9 tih kantica od 5 litara :D pa vozi 200 km pa opet do vrha i izvučeš prosečnu potrošnju.

Ps: A što se ljutiš? Svi bi sa 5 litara i na mars da stignu ali teško :D

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Tue Mar 21, 2017 7:51 pm

Sale966 wrote:Kantu nisam imao vecu od 5 l,a jebem ga da sam pomislio da auto trosi 20 l na 100 km kupio bih kantu od 20 l :)
Auto mi je stao na raskrsnici pre nego sto sam i prosao pored neke pumpe.

Na plin se pece rostilj i slicno a auto ide na benzin

I jeste auto kupljen od preprodavca i kod njih je stajao pretpostavljam,a oni su kupili od dede 1931 godiste
Cak su mi i akumulator zamenili,prvi put kad sam dosao da vidim bio je nov Vartin :)
Ali sta da se radi

a za informaciju beogradskog masnog saljivdzije...verovatno vozim kola onoliko koliko ti imas godina i ni jedan MOJ auto nikad nije stao ili ostao bez goriva
mala ispravka sto se pečenja rostilja tiče - rostilj se peče na ćumur i iskljucivo na ćumur... sve ostalo, nije rostilj.. dejca je strucniji po tom pitanju, ali verujem da se i on slaze
sto se tice toga da je ladu vozio neki dekica od 70 i kusur banki, to nemoj smatrati kao prednost uopste, naprotiv...
da ne razvlacimo bzvze, ta potrosnja je prevelika, tj nije normalna za nivu.. kao prvo, prekontrolisi je jos koji put, metodom od čepa do čepa, napuni, vozi, pa dopuni, prosek lako sracunas.. ako i dalje bude tako visoka, pogledaj prvo da gorivo ne curi negde, proveri rezervoar,creva.. ako je i to ok, zameni svecice, kablove, pa ako i to ne pomogne, onda pravac majstor, ali kršten majstor koji poznaje i radi sisteme sa elektronskim ubizgavanjem.
Last edited by bortlonger on Tue Mar 21, 2017 10:07 pm, edited 1 time in total.
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Tue Mar 21, 2017 8:13 pm

A sto ne uzmes Denso svećice, ja ih koristim i zadovoljan sam, zamenim i na 20 000 i kad ih skinem ko nove su

Sale966

Post by Sale966 » Tue Mar 21, 2017 8:58 pm

2 dana pre kupovine sam isao probao auto,rezerva se nije upalila,samo je trepnula po koji put...nije auto bio totalno bez goriva.Covek je rekao uzmi 5 l za svaki slucaj
Ne znam kolika je rezerva kod Nive,ali tih 20 km je morala da predje i na rezervi,a ne jos sa + 5 l

Plin necu stavljati sigurno,ovo mi je drugi auto koji se nece cesto koristiti i ako potrosnja bude 10-ak na otvorenom 12-13 l off road,meni je to OK

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Tue Mar 21, 2017 9:02 pm

Da smo normalna država nikad plin ne bi ugradio, ovih dana se vozim na benzin posto mu je mozda vec dva meseca pa da zamenim i nekako mi lezernije ide i jaci je

Boki78

Post by Boki78 » Tue Mar 21, 2017 9:15 pm

Sto? Pa da smo normalna drzava, plin bi nosio mnogo vise pogodnosti nego sad :) Uglavnom jedan jedini sekund nisam zazalio zbog ugradnje plina, iako je turska krsina. Do daljenje i u ovom i nekim narednim vozilima sebe vidim samo sa bi fuel ...

aleko-2141

Post by aleko-2141 » Tue Mar 21, 2017 9:31 pm

Prvom mi zauzeo gepek, nemam vise prostora ko pre :-D
Ona budza pod haubom i jos dodatnih creva i žica, svašta nešto :-)

Sale966

Post by Sale966 » Tue Mar 21, 2017 10:54 pm

Gepek nemas,plin se oseti....treba li jos koji razlog :)

Post Reply