Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 4:26 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Niva 1.6 Raptor
PostPosted: Tue Jan 03, 2017 10:44 pm 

Sve pet samo ne mogu progutat ovu masku naprijed nikako.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 03, 2017 11:19 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
I ja sad videh, višak je, al svako ima svoj ukus

Profile  

PostPosted: Tue Jan 03, 2017 11:25 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja tek sada vidim dva filtera za gorivo. Ovaj drugi je na jako opasnom mestu. Plus, on je predvidjen da ide pre pumpe, nikako posle. Koliko god pritisak bio mali, filter nije za tu. Filter je na opasnom mestu jer svaka naprslina na njemu znacila bi prskanje benzina po razvodniku u kome su varnice. Ako vec hoces dva filtera, bolje ga ubaci odmah posle prvog, a ovo crevo zameni novim iz jednog komada.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 7:16 pm 

Automobil: Lada Niva 1600
maska je bila i prije na staroj ,trebala je sad tijekom bojenja bit skinuta ,,ali pošto je crna maska tu naveliko puknuta pa je ostavljena stajna dok se ne nadjem polovnu dobro prednju masku crnu i zamjenim je...a filter je tu vec 3god nije bilo dosad problema.ali sutra cu ga sklonit. :)

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 7:16 pm 

maska je bila i prije na staroj ,trebala je sad tijekom bojenja bit skinuta ,,ali pošto je crna maska tu naveliko puknuta pa je ostavljena stajna dok se ne nadjem polovnu dobro prednju masku crnu i zamjenim je...a filter je tu vec 3god nije bilo dosad problema.ali sutra cu ga sklonit. :)

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 7:32 pm 

nezz ima li tema igdje o tome ,,paljenje kad je motor topao ,,kad se ostavi u intervalu 10-30min ..vergla 3-4sec da upali,,inace hladna pali na zub,,po meni se cini da gorivo kad stane auto pocne prilivat iz karb u grla i nakupi se unutar cilindara,vjerovatno igla dobro nedihtuje ili nesto.a plovak je naštelovan po knjizi.....a nova je igla,jer ostane pritisak u crijevu goriva,jer nema ovi karb povrat,,,,a i na auspuh se osjeti nesagoreno gorivo i lagani crni dim.jeli itko ovi problem ima ili rješava.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 7:59 pm 

Automobil: lada
kad auto bude radio kako si rekao, 10-30 min, kad ga ugasis, skini poklopac filtera, i pazljivo posmatraj sta se desava u karburatoru.. prvenstveno u prvom grlu..mada treba gledati i drugo.. tu se primeti ako se gorivo sliva kao sto i sumnjas. meni se desavalo skoro isto, hladna palila na zub, kad odstoji, vergla par sekundi, i oseti se miris benzina.. pazljivim gledanjem, smo uocili, da nakon gasenja motora, u drugom grlu karburatora kaplje gorivo... na kraju kolko se secam, problem bio u onom mehanizmu sto otvara drugo grlo

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 8:43 pm 

otvarao sam kaplje gorivo u prvom grlu,,sljeva se niz diznu akceleraciske pumpe za ubrzavanje.sta se tu moze uradit

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 10:44 pm 

stavi nove podloske, ako mozes nadji bakarne, zagrej ih lepo da se ucrvene, a zatim polij vodom da se naglo ohlade, tako bakar postane meksi i naleze bolje..(kad budes rasklapao karburator da bi promenio podloske (šajbne), proveri membranu da nije pokidana negde, a takodje i nivo benzina u karburatoru )

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 11:07 pm 

al nepusta tu na podloskama nego ,,bas preljeva iz lonca karb. koliko vidim preko preljeva i kroz one rupe gdje gorivo ubacuje u sred grla i kapi preko tog,,nivo je nastelovan al pritisak u crijevu goriva ostane nakon gasenja motora i igla propusta lagano ,i nema povrat karburator i onda pocne preljevat.a nova igla i onaj dio di naljega igla..problem je u tom crijevu pod pritiskom ,,da ima nesto da oslobodi pritisak iz crijeva i vrati u povrat

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 11:33 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Pritisak ostane jer u onom filteru što sam ti rekao ostane vazdušni mehur - vidi se na slici. Taj vazdušni mehur se ponaša kao akumulator pritiska jer gas (vazduh) je stišljiv. U prevodu, sabije se pod pritiskom, a onda se oslobađa tog pritiska tako što istiskuje gorivo. Uzmi prvo i izbaci taj filter pa isprobaj.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 11:36 pm 

kad skines crevo koje dovodi gorivo u karburator, i zaverglas auto, koliki mlaz goriva baca pumpa? odredjenog pritiska mora biti u tom sistemu od pumpe do karburatora, i mora ga uvek biti. nije stvar da ima povrat sa karburatora pa da se taj pritisak preko povrata smanji tj izgubi. problem sto postoji pritisak veci nego sto iglica moze da zadrzi. taj pritisak stvara najverovatnije pumpa za gorivo. zato prvo proveri koliki mlaz baca... ukoliko je mlaz oko 2-3cm od vrha creva otprilike, to je ok. ukoliko je veci, podmetni deblji dihtung izmedju pumpe i bloka motora. ukoliko je mlaz kao sto sam rekao, probaj rasklopiti pumpu i ocistiti ona dva ventila u njoj (ako me kapiras o cemu pricam), mozda glavi neki od njih. ukoliko neznas to da odradis, probaj sa drugom pumpom, ali kad je ugradjujes, uvek odaberi takav dihtung (mislim na debljinu), tako da pumpa na crevu sto ide prema karburatoru, prilikom verglanja baca mlaz od 2-3 cm... ne vise. takodje proveri i te filtere za gorivo, u njima nesme biti vazduha... i u principu bi bolje bilo da stoje uspravno tj vertikalno, a ne horizontalno
edit: sad videh tu pumpu... - nema rasklapanja...a i taj filter posle pumpe je skroz nepotreban..

Profile  

PostPosted: Tue Jan 10, 2017 10:23 pm 

Automobil: niva
8)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours