Bela ladja..

Moderators: BokeYGTi, djape1977, finaldesign

Post Reply
Klanfo
Automobil: Lada Niva 4x4

Bela ladja..

Post by Klanfo » Mon Nov 21, 2016 8:06 pm

Ovo je moja Lajka, 1.7, 96to..u losem je stanju, pre nego sto sam je kupio bila je na terenu, iskljucivo makadam i off road od proleca do sad na Durmitoru i Sinjajevini, prevrtana. Bila mi je relativno jeftina a treba mi auto sa dobrim krovnim nosacem i kukom.
Kontam da je u dogledno vreme dotegnem da nekako predje tehnicki i da se moze normalno voziti..Sa puno problema neki se vide i na slikama.. Ugavnom je rabljena bez ikakvog odrzavanja..

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

E sad cilj je sto manje para sto vise muzike.. zato kontam dosta stvari sam da zavrsim..

bortlonger
Automobil: lada

Re: Bela ladja..

Post by bortlonger » Mon Nov 21, 2016 9:53 pm

ajd sa srecom... i pitanje - odakle poceti sa sredjivanjem?
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Mon Nov 21, 2016 11:12 pm

Raskopusati sve do zadnjeg srafa, prvom limarija od jednom da se uradi kako treba, zaštita i farbanje pa onda mehanika, trapovi, prenosi pa onda motor, motor moze zadnji iz tog razloga sto ti u neku ruku nije potreban dok sve to radis jer ces auto gurati i preturati stalno.

Boki78

Post by Boki78 » Tue Nov 22, 2016 12:33 am

Ako to sve uradi kako valja, na kraju ce cifra da izadje kao da je uzeo mnogo noviju i bolju u startu. Generalno ima smisla ako sebi covek zeli da priusti zadovoljstvo rada na spasavanju auta, ali ako je samo zelje da se dobije pouzdano vozilo za manje pare, onda je ovo de facto veoma pogresan put ...

masan_motor

Post by masan_motor » Tue Nov 22, 2016 8:55 pm

Ne sredjuj nista, bolje nadji vezu za tehnicki i kad crkne - u presu ;)

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Tue Nov 22, 2016 11:52 pm

Boki78 wrote:Ako to sve uradi kako valja, na kraju ce cifra da izadje kao da je uzeo mnogo noviju i bolju u startu. Generalno ima smisla ako sebi covek zeli da priusti zadovoljstvo rada na spasavanju auta, ali ako je samo zelje da se dobije pouzdano vozilo za manje pare, onda je ovo de facto veoma pogresan put ...
delimo isto misljenje... jedino ako ima covek znanja, radionicu svoju, pa da sam nesto petlja..
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

Klanfo
Automobil: Lada Niva 4x4

Post by Klanfo » Wed Nov 23, 2016 11:45 pm

Kad sam dotero tela zena iz kuce da me izbaci, ja sam se nadao da cu malo razumevanja za ovaj projekat naci bar kod ljubitelja lade, a umesto podrske presa..

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Thu Nov 24, 2016 12:15 am

Ma pdrsku ti mi mozemo dati ali pare su tvoje, a neznamo ni koliko si spreman da sam zavrsis neke popravke. Krpljenje i rad na limariji ti je rupa bez dna, trazi znanje alat i pare. Dali sve to imas ne znamo ako pa moras placati majstora nadrljao si. Motor ista prica, i tako, zelimo ti srecu i koliko ko zna savetima ce ti pomoci ako krenes u rad.

Boki78

Post by Boki78 » Thu Nov 24, 2016 1:05 am

Klanfo wrote:Kad sam dotero tela zena iz kuce da me izbaci, ja sam se nadao da cu malo razumevanja za ovaj projekat naci bar kod ljubitelja lade, a umesto podrske presa..
Ma razumevanje imas koliko volis, pitanje je da li imas racun da se time bavis i novca za tu zurku :) Nama ovde nista lepse do da gledamo kako neko ozivljava staru nivu, al kako ce biti tebi je druga prica ...

LajkaBM
Automobil: Niva,Niva

Post by LajkaBM » Thu Nov 24, 2016 10:54 pm

Samo naprijed kolega,sredi to i teraj ;)
Ja sam jednu još goru sredio,ali sam sve sam radio :)

Post Reply