Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Oct 19, 2018 10:08 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 238 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next
Author Message
 Post subject: Re: Radno vozilo 111
PostPosted: Fri Aug 17, 2018 10:20 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ima tamo i DDM. Ja sam kod njih razgledao Nivu maja meseca kad sam bio u NS. Vlasnik mi sve lepo pokazao i ispričao.

Evo pratim Garaža forum. Kvare se zapadnjaci samo tako. Jedan sa novim Leonom nikako da sredi menjač, menjali ceo i opet ga zeza. Drugome na Ateci drugi put menjaju alnaser. Treba sreće, šta drugo. Ja imam i jednog korejca novog. Da kucnem u drvo za 15 000km ništa mu nije sem što je ušla voda u stop svetlo pa su mi montirali novo. Ispadoše Lada i Yugo pouzdaniji nego ove današnje plastikarije. Još da su pocinkovani trajali bi večno.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Aug 18, 2018 1:05 pm 

Svi se kvare,mislim da se razlikuju samo u ceni popravke.Meni jedino "frka" da se nadjem u nekoj zemlji gde nisu ni culi za Vestu pa da se pokvari makar bilo koja sitnica. Hvala Bogu nema kompleks da vozim Ladu,sta vise ponosno bih vozio Vestu Cross :)
DDM i Tocak auto su prilicno aktivni,cini mi se mnogo vise nego generalni uvoznik.

Profile  

PostPosted: Sat Aug 18, 2018 9:08 pm 

Verujem da je najstrašniji problem ako krene elektronika da brljavi mada verovatno ecu i senzore motora pravi neka renomirana firma tipa Bosch, Valeo, Siemens... I čisto sumnjam da je to razvijano specijalno za Ladu. Verovatno ima sličnosti sa drugim automobilima.
Mene trenutno od Lade pomalo odbija slaba zaštita limarije i još slabija tehnička podrška na jugu Srbije.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Aug 18, 2018 10:32 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
ako razmisljas da ce stati od tog puta nema nista :D sednes i ides, sad na moru lik iz BG-a sa Renaultom 4 dosao, malo zafarbao auto i put od 1000 km presao :) ja odem malo za vikend da se provozam pa napravim krug od 600 km u Srbiji :)

Profile  

PostPosted: Sat Aug 18, 2018 10:38 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Karburator i platine i nema glava da boli, kad se pokvari za minut vidis sta je a ustvari i nema sta da se pokvari.
AUTO SA 10 SENZORA MOZE DA IMA 1.000 PROBLEMA :roll:

Profile  

PostPosted: Sat Aug 18, 2018 11:35 pm 

Pa u pravu je aleko-2141.
O kvarovima se razmišlja tako što redovno održavaš auto, a za vreme putovanja uživaš. Na vreme središ sitnice i uživaš. Dok je auto nov jednostavno voziš i ne razmišljaš.
U krajnjem slučaju uplatiš neku pomoć na putu pa ako dođe do problema neka oni misle ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Aug 18, 2018 11:55 pm 

Uplatim AMSS i boli me uvo, stala sestri fiesta u gradu, kaže dodji vidi sta je, reko mogu samo da gledam, došao AMSS, ubacio auto u garažu i ja izgubih dva dana da ga vratim u život a pre toga napravim 1500 km a ovo se desi sutradan 30 km od kuće, nema pravila kad ce nesto stati.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 19, 2018 10:40 pm 

Naravno da treba redovno odrzavati vozilo.Kod mene se puno prelazi i kljuc je u redovnom odrzavanju.Kada sam kupio Thesisa svi su mi se iscudjavali i negodovali a ja se lepo navozio sa njom bez nekih vecih problema,samo redovno odrzavanje bez glupih usteda.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 9:55 am 

Kolega Dare je spominjao limariju kao faktor brige,to i mene isto brine.Gledam moju 111 imala trule koseve jos pre dve god a 2005god je.Mada nagledao sam se i Pasata B6 sa prilicno rdje(mada ne strukturne).Cudi me sto za Nivu Urban ne moze da se dobije klima a nesto mi ne deluje da ima bolju antikorozivnu zastitu.

Profile  

PostPosted: Mon Aug 20, 2018 11:28 am 

Zaštita na Nivama je loša. Njih pratim na Drive2, za druge ne znam. U Rusiji se nudi nekoliko paketa opreme na Nivama ali naravno naši uvoze osnovni bez mogućnosti da biraš. Ja računam ovako: Uzeti novu Nivu, dodati plin, kuku i klimu. Uraditi zaštitu i staviti plastike. Sve to već ulazi u ozbiljniji cenovni rang gde je Duster dosta dobar izbor. I osnovni 4x4 model je bolje opremljen od Nive. E sad, što sam ja ljubitelj to je druga priča. Po meni najbolja kupovina Nive trenutno je kao što je našao naš drug Angler. Polovna, a kao nova upola cene. Retko se pojavljuju, treba pratiti oglase svaki dan.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Aug 21, 2018 10:01 am 

Cena i jeste problem,da Vesta krece od 8000 ojra bila bi instant hit,ovako je povuci potegni.Nasa ljubav prema Ladama postala je kao i svaka ljubav,iracionalna al sta cu kad volem Lade :) Mada volim kad negde idem prvi put da sklapam posao odem sa Ladom pa svi odmah imaju drugaciji pristup prema nama.Shvatio sam da ako se pojavis u boljim kolima odmah ocekuju da ces im "kozu sa ledja odrati". Thesis nije skup ali malo ljudi zna sta je,jednom sam cak cuo komentar,doktor vozi Bentlija :)

Profile  

PostPosted: Tue Aug 21, 2018 10:50 am 

Lancia limuzina od auta :-)

Profile  

PostPosted: Wed Aug 22, 2018 9:20 pm 

Automobil: Lada Niva 1.7i 4x4
Ja sam se u Ladu "zaljubio" tek pošto sam je kupio. Čak se nikada nisam ni vozio u nivi pre nego sto sam išao da je kupim.
Odluka "zašto baš niva" je pala zgog svrhe kupovine tj zbog čega uzimam auto (pres vega lov, za put do vikendice i sve ostalo što se autobusom po bg-u i okolini ne može obaviti), cene, cene održavanja i dostupnost delova...
Nivu sam tražio po oglasima svaki dan bez malo godinu i po dana ne bi li našao neku koja je odgovarala mojim kriterijumima a to su bili godište 2010 i mlađe, benzin (bez tng-a), što manje na kilometar satu, cena do 5k a ostalo kako se potrefi i potrefilose ;)
Što bi moja devojka rekla kupio si igračku da ima šta da čačka i budži.

Profile  

PostPosted: Wed Aug 22, 2018 9:52 pm 

I ja već dugo imam bookmarkovan link ka polovnim automobilima gde je postavljen identičan kriterijum i skoro svaki dan gledam ali vrlo retko se pojavi primerak koji mi se sviđa. Na kraju kad mi prekipi ima da kupim novu opet :D

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Aug 22, 2018 10:13 pm 

Ja našao Forda benzinca u ekstra stanju i svi kao niko neće benzin neće se prodati i auto se prodao za par dana, još ne mogu da se oprostim od njega a ima jedno dve nedelje :-D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 238 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

All times are UTC + 2 hours