Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Jan 18, 2018 3:30 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 142 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Author Message
 Post subject: Re: lada 2103 `75 god.
PostPosted: Fri Apr 01, 2016 9:24 pm 

ako zapucas na more, obavezno peta, inace ima da umres od dosade.

deluje na slikama da je jako lepo ofarbana. cist akril?

Profile  

PostPosted: Fri Apr 01, 2016 11:46 pm 

djape1977 wrote:
ako zapucas na more, obavezno peta, inace ima da umres od dosade.

deluje na slikama da je jako lepo ofarbana. cist akril?

Aha. Cist akril. Max mayer. Ludacki sjaj ima. Ispalo o.k. Ima sitnih nedostataka. Neko bi bio prezadovoljan. U neko doba cu je sigurno celu prepolirati. Ima malih peckica tu i tamo. Nema podlivaka.Na nekim manjim detaljima(obod krova) malo pomorandzine kore. Leglo bi poliranje. Taman je odstojala tj. sazrela boja.
Inace cerkice (10 i 4 god.)su najveci obozavatelji lade. Pored lade vozim i citroen c4 i xsaru. Kazu da je lada najudobnija."zadnje sediste mekano kao kauc".

Profile  

PostPosted: Sat Apr 02, 2016 6:28 am 

akril se odlicno polira, zafarbava, popravlja.
jednom clanu kluba sam vec u dva navrata popravljao isto 2103, jednom havarija jednom rub i sajtna, ne mozes naci prelaze posle poliranja.

nekad je citroen bio pojam udobnosti, sada na zalost truba, istokao i svi ostali. ok, jesu i dalje udobniji od nemaca, ali nije to to

Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 7:47 pm 

Покушавам неке ствари да објасним сам себи али слабо ми иде.... У сваком случају желео бих са људима на форуму да поделим нека своја искуства. А и има разлога што од данас па убудуће пишем само ћирилицом. Касније о томе.
Ево мој случај:
Пре неких годину и по купим ладу специјал 1500 или прецизније ВАЗ 2103. Искрено, нисам раније нешто посебно тј. упште размишљао о баш том ауту. Али догоди се такорећи љубав на први поглед. Она матора али очувана, мало прешла, има неку лепоту. А и била баш јефтина. А спремају је за на кило. И тако....
Исти дан шлеп из Краљева за Чачак. Гледам шта све фали да се врати у оригинално стање. Полако јурим делове и све полако гомилам по полицама. Прибавим све и распремим је, правац лимар на сређивање и фарбање. Дуго је то трајало али се одрадило. Спакујем је релативно лако и брзо. Одради се и одјава возила, (платим порез на пренос апсолутних права)враћање старих таблица исл.
Иначе имала је само једног власника 40 година. После његове смрти ауто наследила ћерка(власник по оставинском решењу). Ухватим прилику кад је жена долазила у Кв( иначе живи у БГ-у) и одрадимо одјаву и пренос власништва. Старија госпођа, не можеш баш да је цимаш да прелази толики пут онако кад ти се ћефне.
Све мислим то је то.
Е сад дошло лепо време и на реду је да се региструје како доликује. Ту креће ЗАЈЕБАНЦИЈА са СУП Чачак (на курац их набијем СВЕ). Извињавам се али морам.
ПРВИ ПОКУШАЈ
Имам уговор оверен, са 3,4 печата на њему. Одрађен технички, све поплаћане таксе и таксице. Регистрациони лист, полиса .....Све се лепо види. Одем у Суп - каже госпођа шалтеруша " Немате оставинско решење од претходног власника". Ја се бусам возило одјављено, одрађен превод, све чисто ко сунце-- Питам шта ће мени њено оставинско решење, разумем да ми траже мој документ али они мени траже туђи документ.
Каже морам да набавим. Нема ништа од регистрације.
ДРУГИ ПОКУШАЈ
Некако прибавим копију оставинског решења после неколико дана и сторнирам полису осигурања због датума, извадим нову и правац суп. Да напоменем да у Суп-у Чачак раде 2 или 3 шалтера за регистрацију и да је гужва само таква. У просеку пола сата до 45 мин. по једном возилу. А ту су и ликови из агенција који региструју по 3,4 аута одједном. Шалтеруше претерано љубазне :-x Атмосфера до..... Људи нервозни као осице. Разумљиво. Чекање на ред минимум 2 сата. Кад сам коначно стигао на ред, гледа ова папире и каже: "Ја овде не видим да је госпођа измирила своје пореске обавезе по оставинском решењу, могуће да није. И она није могла да отуђи возило. Нема ни печат да је ослобођена плаћања пореза" Ја кипим :x Шта јој све нисам рекао. Врати ми папире и каже да поврх свега имам и две неплаћене казне. Које су иначе плаћене али нису скинуте са регистра неплаћених казни. Покажем јој уплатнице али не вреди. Каже морам у прекршајни суд. Ајде шта ћу. Одјеба ме ко ништа. Еј, ја региструјем ауто а она ми тражи да ли је тамо неко платио порез на наследство. Који се иначе и не плаћа(ако отац умре први ред наследника тј. деца не плаћају порез). Чист дебилизам.
Трећи пут
После дан, два "скокнем" до Краљева у пореско, кажем људима шта ми треба. Они без речи нађу решење и лупе ми печат на копију да наследници немају неизмирених обавеза. Завршим све за 5 мин. Све похвале.
У прекршајном суду у Чачку покажем уплатнице за казне, да би ме скинули са регистра. Не могу они то.... :shoot Пошто су казне из Новог Пазара и Краљева морам да зовнем Прекр. суд у КВ и НП па они да ме скину и тако то... Ја не верујем шта ми се догађа и питам се само шта је следеће. Одрадим некако и то. Оставим регистрацију ѕа сутрадан јер треба да прође сат, два док се са сервер апдејтује. Знам да не могу да стигнем на ред.
ЧЕТВРТИ ПОКУШАЈ
Одем данас у Суп сав срећан имам све папире, нема ме на регистру неплаћених казни. Мислим нема шта да фали али опет... знајући какве су будале не радујем се превише.
Стигнем на ред после сат, два :prvi предајем папире и видим да све изгледа иде како треба. Госпођа преврће папире, штиклира, доноси и таблице и ја већ благи осмех. Коначно. Таман се она спремила да ми протури таблице кад ПРЦ
"Јао, па ја не могу да вам дам таблице. Вама су погрешно уписали број шасије на техничком прегледу."
Да ли можете да замислите моју реакцију :evil: :evil: :evil: Не верујем шта ми се догађа. Сад замислите дебила. Каже "Овде ми показује да има неслагање. У систему." Е ту долазимо до тога да је њој систем на ЛАТИНИЦИ. и има само бројеве као опцију + латиница. А мени број шасије на ЋИРИЛИЦИ+ бројеви односно пише тачно ВАЗ210303203.... и исти пише и у старој саобраћајној . ВАЗ210303203 итд. Не може да схвати и чуди се, каже погрешили на техничком. Као шта им раде ови са техничких и тако то. Ја је безуспешно уверавам да нису погрешили али не вреди. Каже иди провери, па дођи бићу ја ту касније. Не могу да објасним будали да Руси пишу како пишу. Одлетим кући и сликам ауто тј. број и вратим се. Докажем будали да нису погрешили на техничком. Она ме гледа и опет се чуди како то ћирилица и као не може ништа да уради. Да дођем поново после викенда. Да се она консултује са неким па да види шта ће. Као можда ће морати ауто на вештачење. На крају сам се смејао као и сви они људи око мене. Још као пита шта је ВАЗ? А ја јој кажем Волшки автомобилни завод, и то на ћирилици. Стварно смехотрес а у исто време и да плачеш од муке.
Тако да одох поново у понедељак на још једну сеансу. Више не знам коју по реду. Јављам шта је било. И од сад па на даље и у будуће САМО И СТРОГО ПИШЕМ НА ЋИРИЛИЦИ.
Извињавам се ако сам био превише опширан и сморан. Али можда ће неко бити у сличној ситуацији, па да зна шта да спреми од папира и шта може да очекује од наше лепе државе и њених служби.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 7:53 pm 

ево и шах мат
Како сад на ћирилици у сред Србије?????????? А из Русије????????

Attachments:
IMG_0828222222.jpg
IMG_0828222222.jpg [ 142.43 KiB | Viewed 1284 times ]
IMG_0830 11111.jpg
IMG_0830 11111.jpg [ 87.5 KiB | Viewed 1284 times ]
 Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 8:02 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Svaka čast na strpljenju. Šta reći, Srbija i njena birokratija. Meni recimo svake godine traže neki novi papir za registraciju prikolice, a lično sam je izvezao iz fabrike uz sve papire upravo da bih izbegao svako moguće zezanje. Prošle godine sam morao da tražim atest da mi ponovo pošalju iako imam sve što treba.

Trebalo je da kažeš šalteruši da je to BA3 , (Б А три) ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 8:53 pm 

Dare wrote:
Svaka čast na strpljenju. Šta reći, Srbija i njena birokratija. Meni recimo svake godine traže neki novi papir za registraciju prikolice, a lično sam je izvezao iz fabrike uz sve papire upravo da bih izbegao svako moguće zezanje. Prošle godine sam morao da tražim atest da mi ponovo pošalju iako imam sve što treba.

Trebalo je da kažeš šalteruši da je to BA3 , (Б А три) ;)

Мислиш, нешто на ову фору

Attachments:
42902-8f693bee2724f347b6059c50a31e1a3a.jpg
42902-8f693bee2724f347b6059c50a31e1a3a.jpg [ 72.26 KiB | Viewed 1281 times ]
 Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 9:46 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Haha ovo je najjače :)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 10:53 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Epa trazili smo demokratiju, devedesetih sve to bilo jednostavnije, mogao i komsija da ti registruje auto uz licnu kartu a sad ce traziti jos malo i krvnu sliku. Srbija je to :roll: :roll: .

Profile  

PostPosted: Fri Apr 08, 2016 11:02 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Prosto im se moze i na salteru rade ljudi bez skole, ja sam na mom autu radio PUS bez ikakvih problema u BG-u

Profile  

PostPosted: Sat Apr 09, 2016 2:54 am 

resenje za jedan od problema - sva kola registrovati na babu, kevu, zenu... nekog ko ne vozi i ne moze imati neplacenih kazni.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 09, 2016 9:06 am 
Quote:
Prosto im se moze i na salteru rade ljudi bez skole, ja sam na mom autu radio PUS bez ikakvih problema u BG-u

Iz ovog tvog komentara sam zakljucio da pismeni i skolovani ljudi zive i rade samo u Beeogradu. Ali mi nikada nije bilo jasno zasto salterske radnice nazivate salterusama i podrugljivo podcenjujete njihov rad. I na ovom forumu ima vise paora nego onih drugih ... ali ja klasifikaciju pravim samo tako sto ljude delim na ljude i neljude ...

Tebi druze svaka cast na trudu koji si ulozio da bi sredio lajku i doveo je do stadijuma u kom jeste, ali ...

1. ostavinsko resenje ti je bilo potrebno za registraciju ...
2. pecat o izmirenim poreskim obavezama je obavezan i u mnogim drugim slucajevima ...
3. normalno je da sud u ČA ne moze da anulira tvoje uplatnice sudovima u NP i KV ...
4, e ovde te je vec uzela na zub .... imam drugaricu salterusu pa znam iz njenih prica kako prolaze oni kulturni a kako oni drugi ...

Ovo sam ti sve rekao iz licnog iskustva jer sam bio u slicnoj situaciji pa sam znao sta da spremim od papira.

Sto se tice ladurine, njoj zelim mnogo srecnih kilometara ... a tebi zelim mnogo srece u ponedeljak. Pa nas obavesti kako si prosao ... sa salterusama.

PostPosted: Sat Apr 09, 2016 6:36 pm 

travelman wrote:
Quote:

Iz ovog tvog komentara sam zakljucio da pismeni i skolovani ljudi zive i rade samo u Beeogradu. Ali mi nikada nije bilo jasno zasto salterske radnice nazivate salterusama i podrugljivo podcenjujete njihov rad. I na ovom forumu ima vise paora nego onih drugih ... ali ja klasifikaciju pravim samo tako sto ljude delim na ljude i neljude ...

Tebi druze svaka cast na trudu koji si ulozio da bi sredio lajku i doveo je do stadijuma u kom jeste, ali ...

1. ostavinsko resenje ti je bilo potrebno za registraciju ...
2. pecat o izmirenim poreskim obavezama je obavezan i u mnogim drugim slucajevima ...
3. normalno je da sud u ČA ne moze da anulira tvoje uplatnice sudovima u NP i KV ...
4, e ovde te je vec uzela na zub .... imam drugaricu salterusu pa znam iz njenih prica kako prolaze oni kulturni a kako oni drugi ...

Ovo sam ti sve rekao iz licnog iskustva jer sam bio u slicnoj situaciji pa sam znao sta da spremim od papira.

Sto se tice ladurine, njoj zelim mnogo srecnih kilometara ... a tebi zelim mnogo srece u ponedeljak. Pa nas obavesti kako si prosao ... sa salterusama.

Ајмо полако...
Чини ми се да си цитирао коментар члана са форума "алеко- 2141" - Prosto im se moze i na salteru rade ljudi bez skole, ja sam na mom autu radio PUS bez ikakvih problema u BG-u. А да се обраћаш мени. Ако грешим - ИЗВИЊЕЊЕ!!!
И даље чврсто стојим иза сваког слова које сам написао. Сад ћу и да аргументујем. И да прокоментаришем неке твоје наводе.
Кажеш " 1. ostavinsko resenje ti je bilo potrebno za registraciju ...".
Ја тврдим да ми није требало и да ми не треба. Оставинско решење је требало претходном власнику приликом склапања купопродајног уговора у општини (као доказ о власништву) и одјаве возила у супу. То може свако да провери на званичном сајту муп-а Србије. Ево линк http://www.mup.gov.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/registar-vozila.h
То што они траже то од грађана - У њих је и хлеб и погача.
Значи, за упис у јединствени регистар возила потребно је следеће: Између осталог и доказ о пореклу возила ( саобраћајна дозвола -КОД ПРОДУЖЕЊА РЕГИСТРАЦИЈЕ,
рачун - АКО ЈЕ ВОЗИЛО НОВО,
уговор о куповини - АКО СТЕ АУТО КУПИЛИ ОД ФИЗИЧКОГ ЛИЦА,
уговор о поклону- јасно као дан,
Правоснажно решење о наслеђивању - АКО РЕГИСТРУЈЕТЕ АУТО КОЈИ СТЕ НАСЛЕДИЛИ,
правоснажна пресуда о утврђивању власништва.
У зависности наравно од ситуације потребан вам је један од ових докумената. Нема мешања баба и жаба.

Кажеш 2. pecat o izmirenim poreskim obavezama je obavezan i u mnogim drugim slucajevima ...
Мене лично и тренутно ти неки многи други случајеви не интересују. Наследници првог реда не плаћају порез на наследство. И то је у мом случају утврђено у пореској управи у Краљеву и у општини Краљево. Доказ су печати на купопродајном уговору. Из пореске управе и из општине. Да није тако не би заиста могао да се отуђи ауто и ја не бих могао да платим порез на пренос АПСОЛУТНИХ ПРАВА. Од момента одјаве возила и преноса апсолутних права постоји само један власник.
линк - http://www.mup.gov.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/odjava-vozila.h

Оставинско решење је лични и приватни документ онога ко нешто наслеђује. Држава може да тажи од мене неки мој документ и то не сваки. А туђи документ... Не може.
О.К Нормално би било да су након моје уплате и књижења извода, рачуноводства истих тих судова раскњижила моја дуговања према њима. И то истог дана. А не после џ,з дана и то након мојих телефонских позива и мољења и обајшњавања.

Прво што је шалтеруша рекла кад је "стручно" утврдила да се не слаже број шасије, јелте како ВАЗ И ТО НА ЋИРИЛИЦИ, крив је био човек са техничког прегледа за ког је рекла да није читао број шасије са аута него је само преписао из папира. И то из папира из којих је уредно регистрован ауто неких 40 год. За редом. Па и "ова" из агенције погрешила на полиси. Хахахахахаха. Сви су криви само је она врх. Кад сам јој донео слике на увид остаје без текста и не зна шта да ради. Каже можда мора ауто на вештачење. Хахаха. Шалтеруша са великим Ш!!!
А то да "узимају на зуб"..... Културни или не .... Не бих да коментаришем. Покушаћу да останем културан. Овај пут.
И у мом случају се ради о различитим шалтерским радницама и једном Шалтерушом. А како стоје ствари, изгледа да ћу их све полако упознати. Имам ја времена.
А ако нешто са правне стране није тачно - слободно ме исправите.
Само ћу у понедељак, ако не добијем уредно таблице, да тражим написмено разлог зашто ми одбијају захтев.
Да подсетим да ће у понедељак бити 12 дана од техничког прегледа. Који важи 30 дана. Можда и успем да региструјем. Ко зна?

Profile  

PostPosted: Sat Apr 09, 2016 8:01 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Sestra mi radi na registraciji auta, kaze da treba sve sto ti zena rekla a posto je zena nasledila od oca auto ona ne placa potez tj treba biti oslobođena od njega, sto se tice slova tu ne znam sta da ti kazem, kod mene je broj sesije "XTB" e sad da li je ovo cirilica ili latinica to ne znam al kaze i ona da treba biti na latinici, nek neko vidi svoje brojeve pa nek ti kazu.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 09, 2016 8:53 pm 

isti problem sa ostavinom i registracijom samm i ja imao.

kupio auto od naslednika pokojnog vlasnika.
u opstini prodavca, kraljevo, uredno overen ugovor.
na opstini prodavca poreska uprava uredno naplatila porez.
prodajem auto sledecem vlasniku bez registracije.
poreska uprava na mojoj opstini, zemun, odbija da izda poresko resenje. za njih ono sto su kolege u opstini kraljevo uradili nije dobro. traze na uvid original ostavinskog resenja.
tek posto sam im dostavio OVERENU FOTOKOPIJU ostavinskog resenja sa pecatom poreske uprave kraljevo, izdaju resenje.

ponovo se desava ista situacija kao sto je imao i kolega - poreska uprava u ovom slucaju a ne MUP, fakticki ne priznaje dokument koji je izdala i overila druga institucija ove drzave.
koga bre boli k**** za ostavinu kad je moj kupoprodajni ugovor overen i porez placen. auto je moj i nema nikakve vise veze sa prethodnim vlasnikom, ostavinom itd.

imamo u u oba slucaja posla sa FAH-idiotom koji ne zna svoj posao, ima nizak IQ i ne razume sta zapravo radi.
rezultat vise decenijske negativne selekcije.

koga bre boli levo jaje kako ce da se cita BA3. vaz ili b a 3, savrseno je nebitno. bitno je da kad neko digne haubu da proveri broj karoserije to izgleda isto kao u saobracajnoj.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 142 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

All times are UTC + 2 hours