Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jun 24, 2018 3:48 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 787 posts ]  Go to page Previous  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Next
Author Message
 Post subject: Re: Iz Samare u Samaru
PostPosted: Tue Nov 14, 2017 9:04 pm 
Crkla mi spoljna brava na vozacevim vratima :evil: ...

... ali nije travi hteo da je pravi od plastelina pa posle kad ponovo rikne da na sav glas opanjkavam rusku auto industriju.

Nije me zanimala ni kupovina nove tj nazovi nove ... jer te nove su gore od ove moje stare.

Pozovem elektronicara, svratim do njega i sad cekam subotu da se bacim na igrariju. Po rasporedu je zamena brave + jos neke sitnice koje sam dobio od njega.
Dakle, oridjidji, 1. ugradnja, malo presla :angel
Image

PostPosted: Wed Nov 15, 2017 9:26 am 

dodji i nosi, zamena za kafu, koka kolu ili sta god vec
imam punu kutiju brava za samare, bar pola su ispravne, poskidao sam ta govna sa moje i stavio neke aftermarket, za sad rade

Profile  

PostPosted: Wed Nov 15, 2017 9:40 pm 
Moze, hvala.
Ako nije problem neka stoji negde u cosku do prve prilike.

Ladurina se nista ne kvari a ja gomilam rezervne delove ko hrcak klopu. Ustedela se neka kinta pa reko ajd da kupim benzinjarsku pumpu i ubacim je u gepek za rezervu, nikad se ne zna kada ce ova da ispusti dusu. Kad bi znao da ce se to desiti u gradu onda bi me i stoleo bojko za nju ali po marfijevom zakonu se takve stvari obicno desavaju u nekoj vukojebini i pustagiji.

Svratim u jednu radnju, nema. Svratim u drugu, kaze ima 1400 dinara. Vadim pare a oni meni izvinite nema, greska u koracima :roll: .

Gde sta kako ... ja kad izvadim onda i ne vracam u futrolu dok ne upotrebim ... tj potrosim. Zevaj levo desno ... i tako se ladurina ponovila.

Patosnice 1400 ... obloga volana 600. Kupio sam i osigurace, keramicke i one ubodne. Pravim neke baj/pasove u osigurackoj kutiji pa nek se nadju.

...
Image
...
Vozimo se dalje :angel ... a pumpu kupujem od sledeceg dzeparca ...

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 7:40 pm 
Danas po rasporedu tehnički dan na motornom vozilu. Nagomilale se neke sitnice pa da ih odklonim po lepom vremenu.

Spoljna brava levih vrata, zeza me onako slomljena 10ak dana. Napadnem je jutros ranom zorom ...
Image
...
Očekivao sam da zateknem trulež i kojekakve ajkule i drakule ispod tapacirunga kad ono moša ;) ...
Pričaju mangupi da ladurina istruli za 10/15 godina ... ovoj mojoj trulji je punih 30 a nema ni traga od korova :lol: ...
Image
...
Veštim brzim i hirurški preciznim majstorskim pokretima brava je skinuta. Bravo za mene :mrgreen: ...
Dijagnoza je postavljena, polomljena je poluga a zatim sledi operacija.
Rastavljam je na proste činioce, elektroničar mi je dao komplet ispravnu bravu + pojedinačno svaki deo koji moze da pukne.
Odlučujem da zamenim puknutu bravu a ovu komplet ispravnu ostavim za rezervu.
Image
...
Image
...
Pranje u benzinjari jer je travi ima u dovoljnim količinama.
Napolitanke su sastavni deo ladaškog folklora :) ...
Image
...
Sklapanje i montiranje ... pačija škola ....
Image
...
Na kraju balade ovako izgleda.
Štelovanje pranje podmazivanje, sve fercera na blagi dodir prstenca.
Ko je raspoložen da ima ovakav primerak neka spremi dve tauzenke ili 4 rozickave. Jbg nije ovo laguna pa da je vozi svaka šuša sa ulice :lol: ....
Image
....
Sedim tako sam sa sobom uzivajuci u plodovima svoga rada :D ...
Servis pun mada je subota i nije mi do šljakanja. Zvoni mob ... komšija sa mojom bivšom samarom. Kuka zapeva kaže pomagaj. Ja trk do njega.
Ne radi srednje i zadnja stopka ...
Image
...
Image
...
Mojih ruku delo, još uvek je u zivotu. Smaralo me je kad počne mleveno lišće da izleće kroz klimu.
Image
....
I šta kažete rodjaci :!: ... :mrgreen: ... travi je najgori od sve dece :lol: ...
Ja sam turao i gurao ove tiplove pre 10 godina a za to proteklo vreme je sve besprekorno radilo i nije bilo nikakvih problema.
A onda je neki kromanjonac hteo da me citira i kopira moje umetničke tvorevine. Koliko vidim nekada je radila i sekira da bi se lajka opravila :mrgreen: ....
Image
...
A kad je mogla da radi sekira, prihvati se ja ašova i lopate i sve dovede u ispravno stanje.
Mix bate, mix ... osigurači, loš kontakt i pregorele sijalice ...
Image
...
Image
...
Uhvati me nostalgija gledajuci je onako izmrcvarenu i maksimalno izraubovanu.
Nekada su se kod mene u ovom gepeku držali samo reketi za tenis i štapovi za golf. A danas :angry ...
Image
...
Image
...
Motor je besprekoran, na satu je 123000 km ...
Image
...
Limarija je otišla u penis, na proleće joj ističu registracija i atest pa će u penziju ko gagina :xixi ...
Image
...
Samara je pravo radno magare, drugar je bravar i tovari 300 kg cevki i ostalog gvozdja na krov. U gepek jos toliko. Kaze da ni jedan auto ne bi izdržao takav tempo.
Stalno me pita kad će moja ladurina biti na prodaju pa da je opet on nasledi. Kažem mu za Dejču i njegove planove a onda me priupita jer on pri zdravoj pameti kada uzima nešto drugo sem lade za takav posao.
Image
...
Travijev zaštitni znak na svakom vozilu :kez . Još je u zivotu ...
Image
...
Pričali zezali se ovo ono i ja spomenem kako sam menjao bravu kod mene.
On usta i izvadi 2 nove brave od golfa 2. Neko mu rekao da su iste kao na samari ali nisu, razlika je očigledna. U svakom slučaju ih ja uze za kabrija.

E tako se ponašaju pravi drugari ladaši koji bez ikakvog interesa pomazu jedni drugima.
Mi nismo ko oni derperaši lagunaši koji jedva čekaju da prodaju i zahebu nekog drugara sa foruma :P ...
Image
...
I tako ja danas ubi dan ... mada ostale su mi jos neke sitnice ali nista bitno.
Otom potom, bitno da sam je usisao celu jer je upala koja trunka dok su bila otvorena vratahahaaaa ...
Image
...

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 9:05 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
A gde da nadjem dobru ladu Aaaa :evil: ne postoje više. Reset sam trebao uraditi 2013 tad ih je i bilo ali plin i još nešto su tad promenili odluku.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 9:39 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Dejca, ti da uzmeš pasata b4 i bog da te vidi, raga od auta, jeftin za održavanje.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 9:52 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Ja stem pAsatem nemam ništa ali u ponudi od do 2400€ samo dva benzica u ponudi.

Profile  

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 10:01 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
gledam ovu tvoju bivsu crvenu pa se setih i ja moje Samare, isto sam imao mrezicu ispod haube kod pozarnog zida samo sto je moja pratila boju kola i bila plava. :D mozda je nekome smesno ali je zaista radilo posao i vise nego dobro, razmisljam i da na Vectri uradim nesto slicno.
drugo, i moja je isto pocela da truli na A stubu, dole kod nosaca levih vrata. kontam da je sada u slicnom stanju kao i ova.

a ovu sadasnju vise necu da komentarisem. gledao sam slike od pre neki dan kada si putovao negde, nabio mi komplekse toliko da sam sanjao iste veceri da sam kupio Samaru. koliko sam bio srecan, a tek koliko sam se razocarao kad sam skontao da je samo san u pitanju... :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 10:17 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Travi je samo nabijao formu za sutra ujutru :twisted:

Profile  

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:32 pm 
dejca wrote:
A gde da nadjem dobru ladu Aaaa :evil: ne postoje više. Reset sam trebao uraditi 2013 tad ih je i bilo ali plin i još nešto su tad promenili odluku.

Pa nema ih na izvolte, al tu i tamo izleti po neka.

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:42 pm 
Travi je uvek u formi za drugare. Nisam ja ko onaj matori i ćelavi Štrumpf da gledam samo lični interes.

Inače je mrežica ispod haube keva za lišće i ostale sitne djakonije. Sećam se da sam tada u sobi pravio zaštitu od komančerosa pa mi tako i sinula ta ideja.

Najvise sam se nervirao kada usisam auto a ono mi odma sutradan istrče brabonjci iz klime kada je aktiviram. Mrežica je prva stvar od dodatne opreme kojom sam ponovio ovu ladurinu kad sam je kupio.

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:47 pm 
Ja mislio vi ljubitelji lade kad ono jedni drugima preprodajete i uvaljujete kršine :D

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:49 pm 
masan_motor wrote:
Ja mislio vi ljubitelji lade kad ono jedni drugima preprodajete i uvaljujete :D

Znaci zbog toga ostajes na forumu? Tome se nadas, to prizeljkujes :mrgreen:

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:51 pm 
Em vas lade guze em se međusobno krljate :D

PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:57 pm 
Em ti navaljujes da i tebe krljamo, pa ko to da postigne? :mrgreen:

Post new topic Reply to topic  [ 787 posts ]  Go to page Previous  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Next

All times are UTC + 2 hours