Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Jun 18, 2018 5:09 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1456 posts ]  Go to page Previous  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Next
Author Message
 Post subject: Re: Lada Samara 1.3
PostPosted: Mon Feb 27, 2017 10:07 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Kada sam juce malo vozikao auto sve je bilo extra. Ali posle voznje po nekim malim ulicama i uparkiravanja kada se upalio ventilator, od tada ler nije najbolji. Do tada je bio odlican. Ne gase se kola na semaforu, ali je ler pogorsan. Kakve veze ima ler sa ventilatorom?

A i primetio sam da kada dam desni zmigavac, lampica u autu treperi brzo, mada ne uvek, ne znam kako je spolja, vrv i sijalice trepcu brze? Sta je tu problem ( automat, masa) ? :?

Profile  

PostPosted: Mon Feb 27, 2017 10:16 pm 
Gago wrote:
Kada sam juce malo vozikao auto sve je bilo extra. Ali posle voznje po nekim malim ulicama i uparkiravanja kada se upalio ventilator, od tada ler nije najbolji. Do tada je bio odlican. Ne gase se kola na semaforu, ali je ler pogorsan. Kakve veze ima ler sa ventilatorom?

Ukljuci se ventilator koji u sadejstvu sa bracom farovima hoce da optereti alternator, on sreca mala metalna, pod mucnim dejstvom kontra-elektromotorne sile u dosluhu sa remenom nju prebaci na radilicu, pa ako je ler sam po sebi kljakav tada bude jos kljakaviji. Moguce da negde mlati fals vazduh itd ...

Gago wrote:
A i primetio sam da kada dam desni zmigavac, lampica u autu treperi brzo, mada ne uvek, ne znam kako je spolja, vrv i sijalice trepcu brze? Sta je tu problem ( automat, masa) ? :?

Neka sijalica ti kubi kontakt. Kada su sve tri na broju imas vremensku konstantu kola na koju sa navikao, te ritam zmigovanja koji ti je poznat. Kada neka klepi, pre svega neka od dve vece, daklem napred ili nazad, onda se ceo sistem ubrza, ali tamo gde sijalica/sijalice rade ...

PostPosted: Mon Feb 27, 2017 10:34 pm 

Pa meni je ler po tom prvom paljenju ventilatora kasnije konstantno los. Tj i kao da mi je ventilator pokvario ler :mrgreen:

Nisam razumeo za sijalice. Je l ovo znaci da mi je neka sijalica za zmigavac crkla ili i ne mora da znaci?

Profile  

PostPosted: Mon Feb 27, 2017 10:39 pm 
Pa ocigledno nije zato sto rece da se to ne desava uvek. Da je crkla neka sijalica desavalo bi se uvek. Neka sijalica gubi kontakt, bilo sijalica sa grlom, bilo nesto unutar same sijalice. Za pocetak kad se to bude desavalo stanes pa vidis koja te muci. Zamenis je pa pratis dalje ... :)

PostPosted: Thu Mar 09, 2017 9:20 pm 

Registrovana Lajka. :)
Ukupan ceh 13200 din.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 09, 2017 9:40 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
To se isplati voziti :-D

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 12:11 pm 

Javlja mi se malo cudan problem.
Kada ujutru palim na plin, nece da upali dok ne dodam pun gas dok verglam. Palim bez sauha.
Ali ni tako nece uvek da upali. Primetio sam da dok verglam i prekidac vratim u neutralni polozaj pa odmah na plin, upali odmah.

Kao da elektro ventil ne pusti nekad plin iako kad dam kontakt on klikne, pa moram ja to rucno da uradim na prekidacu.

Problem nije veliki, ali me zanima sta to moze biti, jer se ranije nije desavalo :)

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 3:23 pm 
Da imas ono tursko govno kao ja imao bi suprotno pitanje, kako je moguce da je upalio bez bacanja magije :mrgreen:

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 3:42 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
On cakne ali dali pusti plin, kad pritisnes onaj dozer (crveno dugme) dali se cuje plin da susti.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 5:13 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
A jesi probao da upališ na benzin i odmah prebaciš na plin? Kako tad radi motor?
Ako hoće da upali tek sa punim gasom trebalo bi da znači da pušta suviše gasa, možda ti ventil ne zatvara dobro pa sad sa letnjom smešom na ovim zimskim temperaturama ostane možda nešto tečnog gasa u sistemu koji se onda grune u granu pa bude prebogata smeša.
A i probaj prvo očistiti elektro kontakte na ventilu, možda korodiralo pa ne puštaju dovoljno struje pa se ventil otvori od vibracija

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 5:54 pm 

Boki
:D

Dejca
Nemam ja taj dozer, samo prekidac za plin-neutral-benzin.

Bruyoni
Zimi sam ostavljao kola na benzinu i palio sa izvucenim sauhom. Nekada upali bukvalno cim okrenem kljuc, a nekada se desavalo da ne moze da upali uopste. Mada u principu uvek malo benzina imam, pa se mozda zbog toga to desavalo. Zato sad i palim na plin.
Kada god sam upalio na benzin, prebacivanje na plin je bilo bez ikakve greske. Prekidac na neutral dok ne istrosi benzin, malo zatresu kola i u tom trenutku prebacujem na plin i sve radi normalno.

Problem je sto retko palim auto, jednom do dva puta mesecno kada idem za KV. I npr 2-3 dana pred odlazak kuci upalim auto na benzin bez problema, a na dan odlaska kuci vergla ali nema sanse da upali. To mi nije bilo jasno, jer posle 3-4 nedelje nevozenja upali iz prve, a posle 2-3 dana ne moze. Tada mi je uvek pomagalo da verglam na neutral dok valjda ne izvuce benzin, pa posle prebacim na plin i zadnjim trzajima akumulatora upalim auto.

Ocisticu malo kontakte pa cu videti sta ce biti. Ni akumulator nije bas u cvetu mladosti, posle 3-4 verglanja znacajno oslabi...

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 6:04 pm 

E i ja imam problem zadnja tri dana kad ostane auto napolju, vergla ko lud i nece da sastavi, danas sam ga nekako prevario al opet jedva ubalio, kaze mi jedan plindzija da je mozda problem do plina, letnji plin a hladno vreme, ima vise smole, upalim na benzin i na plin prebaci i radi al da upali na plin nikako ili tesko

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 8:42 pm 
Kod mene pali uobicajeno. 10ak sekundi plinskog dr(u)kanja, malo otvorim leptiric gasa, pa sacekam jos jedno 10ak sekundi i sastavi skoro na keca pri prvom paljenju, potom svako sledece bez problema.

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 10:06 pm 

Pa ti imas ritual :-D
Ja ni zimus ni leti nisam nista pipao, kljuc i pali ko nista al sad nesto zeza, ako bude zezao i kad otopli ide na intervenciju

Profile  

PostPosted: Fri Apr 21, 2017 11:11 pm 
Jasta, prvo bacim vradzbinu pa kad kresne i dobro se zagreje onda vuce ko belsava, al dotle kawa banana ... Mimgas, turska rec za govno :mrgreen:

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1456 posts ]  Go to page Previous  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Next

All times are UTC + 2 hours