Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jan 17, 2018 12:48 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 1455 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 97  Next
Author Message
 Post subject: Lada Samara 1.3
PostPosted: Tue Jul 09, 2013 6:15 pm 

Automobil: Samara 1.3s
Iako sam clan od 2008e godine ,tek sad predstavljam svoju Samaru. Auto je '90 godiste, presao nesto vise od 73000 km.Auto je bukvalno od 1998 (posle oceve smrti) do 2008 (moje polaganje za voznju) paljen otprilike dva puta godisnje: da se proveri pred tehnicki kod majstora i da se otera na tehnicki. Do 1998 je presla oko 36000km, 1000 je mozda ujak presao voznjom na tehnicki i slicno i ostalo je presla u mom vlasnistvu. Pre neki dan mi je procurela pumpa za vodu i ima neke probleme oko paljenja koji su se za sad resili, pa cemo videti :)
Plin joj je reatestiran do 2018. godine, ali otprilike planiram da je vozim do 2016, eventualno 2017, do kad zavrsim faks i zaposlim se :angel ....
Od vecih limarijskih problema, naveo bih leva vrata, koja su mi se otvorila prilikom voznje u rikverc i posteno se ulubila. U voznji se ponasa odlicno, tiha je, uzivancija je voziti je, mada ja nisam ni imao prilike da vozim druga kola da bih je uporedio...
Nikada farbana, i sve vreme garazirana, osim ove zime jer sam poceo u BG sa njom da putujem...
Toliko za sad, evo i nekih slika:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Last edited by Gago on Wed Jul 10, 2013 8:52 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject: Re: Lada Samara 1.3
PostPosted: Tue Jul 09, 2013 10:32 pm 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
lepa samarica, samo steta da ne zamenis ta vrata, mnogo joj ruzno stoji tako izlupano

PS. gde si sakrio bocu za prskanje sofersajbne ?

Profile  

PostPosted: Tue Jul 09, 2013 10:40 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Primer koliko znaci garaza se vidi i kod tebe. Te rdjice gde ti je oguljena farba ranije sigurno nisi imao ali odkako je ostavljas napolje kisa cini svoje. I ta vrata polovna mozes naci sigurno jeftino.
Smanji malo slike, razvuko si stranicu.

Profile  

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 12:37 am 

Nisam je sakrio, vec je nemam... Za to vreme dok se maltene nije vozila je zamrzla voda i posuda je pukla, ja na to tada nisam obracao paznju i ovi za plin su tu postavili rasprsivac i ja sad nemam gde da postavim posudu, a trebala bi mi po bljuzgavici.... Limar mi je prvo rekao da ce to da ispravi i da se nece primecivati, ali ga valjda posle mrzelo, rekao je da je dupli lim i da je tesko za savijanje, da nadjem druga da postavim... I meni je veoma ruzno, ali nemam preko 30 evra da dam za vrata, a za te pare ne verujem i da moze da se nadje... I slike ne umem da smanjim :?

Profile  

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 1:25 am 
Gago wrote:
Nisam je sakrio, vec je nemam... Za to vreme dok se maltene nije vozila je zamrzla voda i posuda je pukla, ja na to tada nisam obracao paznju i ovi za plin su tu postavili rasprsivac i ja sad nemam gde da postavim posudu, a trebala bi mi po bljuzgavici....

Postoji fora da se lako i jeftino snadjes. Uzmes kesu od keca i prisrafis je na jednu od onih matica na solji amortizera.

Image

Gago wrote:
Limar mi je prvo rekao da ce to da ispravi i da se nece primecivati, ali ga valjda posle mrzelo, rekao je da je dupli lim i da je tesko za savijanje, da nadjem druga da postavim... I meni je veoma ruzno, ali nemam preko 30 evra da dam za vrata, a za te pare ne verujem i da moze da se nadje... I slike ne umem da smanjim :?

Prati ponude na limundu i kupindu. Sa vremena na vreme natrce bas dzaba delovi. Nije nemoguce da komplet vrata sa tapacirom staklom ... nadjes i za manje od 30e ...

Gago wrote:
I slike ne umem da smanjim :?

kaci slike na http://www.dodaj.rs pa ovde prekopiraj sadrzaj polja "kod za forum (sa pregledom)"

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 7:36 am 

Boki ti je dao savete pametne savete za sve.
I ja sam isto kod mene stavio kesu za vodu za stakla od zastave 101 jer je boca za vodu bila prsla predhodnom vlasniku.

Profile  

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 8:36 am 

Kupicu tu kesu od keca i probacu to da postavim, mada je pitanje u kakvom je stajnu sistem za vodu, nije korisceno minimum 10-12 godina... Ali cu u svakom slucaju probati jer koristi.

Profile  

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 9:01 am 

Nadjoh sad na kupindu vrata, verovatno cu stupiti u kontakt sa prodavcem, KG mi je blizu, mogu i licno da preuzmem... Jesu li ovo stvarno nova vrata u klot verziji koja se samo prefarbaju??? http://www.kupindo.com/Autolimarija/953 ... LEVA-DESNA

Profile  

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 10:09 am 
Gago wrote:
Kupicu tu kesu od keca i probacu to da postavim, mada je pitanje u kakvom je stajnu sistem za vodu, nije korisceno minimum 10-12 godina... Ali cu u svakom slucaju probati jer koristi.

Probaj pa vidi. Ni kod mene taj sistem nije radio veoma dugo, cak duze nego kod tebe pa je sve proslo bez problema. Najprostija varijanta ti je da uzmes kesu, motor za kesu i da direktno na motor vezes crevo koje ide ka soferci. U najgorem slucaju ces menjati crevo i prskalice, ali to nije neki trosak. Ako zelis da imas i proskanje na zadnjoj soferki onda ces morati da pazaris i ventile ukoliko su neispravni.

Gago wrote:
Nadjoh sad na kupindu vrata, verovatno cu stupiti u kontakt sa prodavcem, KG mi je blizu, mogu i licno da preuzmem... Jesu li ovo stvarno nova vrata u klot verziji koja se samo prefarbaju??? http://www.kupindo.com/Autolimarija/953 ... LEVA-DESNA

Jesu. Konkretno prvo ih ismirglas, ne da skines boju do metala vec da ih zamatiras pa onda farbas. Preporucljivo prvo temeljnom pa onda lakom. Naravno posle treba presloziti vrata, tj prebaciti mehanizam podizaca stakla, granicnik, kedere, staklo, rucku bravicu i tapacir. Generalno nije neka komplikacija samo radi polako i za jedan radni dan potpune opustencije si sve zavrsio ...

PostPosted: Wed Jul 10, 2013 4:18 pm 

Eto za 2600 din. dobices nova vrata i sigurno ce biti bolja nego da si stara ispravljao.
Naravno kad kupujes kesu za vodu proveri na dnu kese i motorce dali radi kako treba.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 12:25 am 

Trenutno su finansije problem, jer sam mi je u S. Palanci procureo antifriz, pa sam servo menjao i otislo je oko 6000 din, tako da ce vrata pricekati bar mesec dana...

Profile  

PostPosted: Fri Jul 12, 2013 7:01 pm 

Vec duze vreme da bi mi sirena svirala, moram prilicno jako da je stisnem... To mi nije toliko smetalo, ali mi se danas desila situacija gde mi je bilo potrebno da brzo svirnem. Sta moze biti problem, osigurac nije cim zasvira kad je jako stisnem...

Profile  

PostPosted: Fri Jul 12, 2013 10:03 pm 

Automobil: 111
Kad skineš volan i oblogu sve će ti se samo kasti - potrošili su se kontakti u volanu.
Evo ima na limundu, druga slika te zanima, ta dva pipka sa dve žičice su za sirenu.
http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i- ... U/14923041

Profile  

PostPosted: Fri Jul 12, 2013 10:31 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
od 800-1000 din je nov srednji deo

Profile  

PostPosted: Fri Jul 12, 2013 11:17 pm 
Gago wrote:
Vec duze vreme da bi mi sirena svirala, moram prilicno jako da je stisnem... To mi nije toliko smetalo, ali mi se danas desila situacija gde mi je bilo potrebno da brzo svirnem. Sta moze biti problem, osigurac nije cim zasvira kad je jako stisnem...

Probaj da plastike koje okruzuju stub volana priblizis prema sebi. To ces uraditi tako sto ces otpustiti jedan jedini sraf koji se nalazi ispod volana tacno pri srediti plastike u donjoj zoni, onda povuces plastike ka sebi i ponovo zasrafis.

Post new topic Reply to topic  [ 1455 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 97  Next

All times are UTC + 2 hours