Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Fri Sep 21, 2018 10:13 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Moja Niva
PostPosted: Tue Feb 19, 2013 8:51 pm 

Automobil: Lada Niva 1.7i
Da predstavim svoju nivu, ima 37000km, zelena boja, od dodatne opreme ima plin, vitlo, gornje i donje reflektore, pragove, zadnji branik i krovnu kutiju.
Imam 2 seta guma, jedne su za zimu i snijeg, VOLTYRE 175/80-16 i Barum 185/80-16.
Do sad je promijenjeo: pumpa vode, indikator protoka zraka, indikator pozicije gasa, bobina, sve spone. Da ne duljim evo slike..

Image

Image

Image

Image

Image

Danas sam isao mjeriti kompresiju i malo sam se razocarao..

1. cilindar 8 bara
2. cilindar 5.5 bara
3. cilindar 5.2 bara
4. cilindar 9 bara

Profile  

Post subject: Re: Moja Niva
PostPosted: Tue Feb 19, 2013 10:06 pm 

Uh loši rezultati! Neka krajnja donja granica bi trebala biti 8 bari. Ima malo kilometara pa bi ja prije posumnjao na glavu motora.
Ventile ili hidropodizače. Kako pali, kako ide s ovom kompresijom? Da li dimi na iberlauf, na auspuh?

Profile  

PostPosted: Tue Feb 19, 2013 10:11 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Dobro izgleda :)

Koji je tačno model tih barum guma ?
I kako si uspeo da uništiš spone tako brzo ? Kako /gde voziš ? Ove voltyre ti nisu neki izbor za sneg. Krute su i po toplom vremenu, a tek sad. Buka je razlog više da ih mrzim.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Feb 19, 2013 10:45 pm 

@dejo pali sasvim uredu, ne dimi nigdje samo slabije vuce

@Dare auto je kupljen polovan, po rijecima prijasnjeg vlasnika je mazen i pazen ali se po svemu vidi da je upravo suprotno od toga. Najcesca moja voznja je cesta, to jest stalna. Auto je kupljen vise zbog vuce prikolice i tu i tamo proci po nekoj cesti koja nije asfaltirana.

a gume cu ti tocno reci sutra

Profile  

PostPosted: Tue Feb 19, 2013 11:25 pm 

Niva koja je mažena i pažena prelazi sto hiljada sa fabričkim sponama, a o motoru da i ne pričam. :)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Feb 20, 2013 12:09 am 

Ne mora da znači da je loše održavana. Desi se ko za baksuz da jednostavno naletiš na lošu seriju.
Ja bi na tvom mjestu skinuo poklopac ventila o pogledao onako vizualno jel sve u redu sa bregastom, klackalicama...
Ne bi bilo loše isprati motor nekim sredstvom, promijeniti ulje i filter. Nasuti benzin i neki aditiv u njega za ventile i onda je dobro gaziti uz neko brdo da se sve dobro propuše. Ako se i onda ne popravi kompresija, skinuti hidropodizače, rastaviti ih i dobro ih oprati. Ako sve to ne da rezultata treba skidati glavu.

Evo jedan diplomski na temu kompresije i mjerenja same.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=& ... 1473,d.Yms

Profile  

PostPosted: Wed Feb 20, 2013 11:45 am 

Automobil: vaz21214-20
kupiti sredstvo za ispiranje motora i sipati ga u staro ulje pre zamene, procitati uputstvo i pridrzavati se istog. sipati novo kvalitetno ulje (polusintetika ili jos bolje sintetika) malo ostrije voziti autoputem da se sa novim uljem isperu hidropodizaci....

Profile  

PostPosted: Mon Feb 25, 2013 12:11 am 

Automobil: Lada Niva 1.7
Ne znam koliko poznajes toga od koga si kupio Ladu....ali 37000km....pa to je bre novo vozilo... pa da je i ne mazis pre 70000km nema sanse da unistis fabricke krajeve spona.....protokomer se fabricki menja tek na 80000km....vodena pumpa isto negde tu...ali racunaj da se to sve menja nakon 100000 predjenih kilometara.....mislim da tu sa predjenom kilometrazom nije nesto u redu.....opet kazem to je moje misljenje....

Profile  

PostPosted: Fri Jun 28, 2013 9:35 am 

protokomer se ne menja fabricki dok ne crkne(ili ga zbog neispravnog merenja ne prijavi ecu), kod mene je prvi jos uvek...
uvek su kod nas smanjene kilometraze verovatno ima bar jednu jedinicu ispred .niko auto koji trosi 700 kinti na 100 km ne vozi samo nedeljom na pijacu,ovo je karakteristicno narocito ako auto nije od prvog vlasnika(cesto privatizovan bivsi sluzbeni) neki se uhvate za glavu ili kazu da sam namerno vrteo sat jer ima 180 000 a ja redovno vidjam vozila sa duplo vecom...sta da se radi ,ovde ljudi misle da samo mercedes minika moze vise od 300 000 :D a on je bio krs jos kad je napravljen... :mrgreen:

Last edited by jeronimo on Fri Jun 28, 2013 10:04 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 28, 2013 9:48 am 

Automobil: Moskvic Aleko
Auto ako ne odrzavas raspasce se i za 50k, moj aleko 200k i moze jos da se vozi a neki su zavrsili na otpadu i sa 30k

Profile  

PostPosted: Fri Jun 28, 2013 10:01 am 

ne i niva, video sam auto sa 47 000 u ovlascenom sevisu koji je vozen na ulju ZA RAZRADU motora(maximum2500-3000km) izgledao je kao da ima jos 100 000 preko ali mu je stradao samo hidropodizac na 3 cilindru...inace covek je redovno dolivao ulje i cudio se zasto to mora da se menja . da ne bude misljenja da je neki nepismeni u pitanju, lik radi u upravi rudarko geoloskog fakulteta kod nas i auto je radovno vozen po rudarsko topionicarskom basenu Bor....kod patosnica na prednjim sedistima si mogao asov da uzmes i lukac da posadis... :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Fri Jun 28, 2013 10:22 am 

Pa da je mukom zaradio taj auto sigurno nebi bilo tako. A pošto mu ga je firma kupila, onda to nije za čuđenje. Ja sam gledao kako pomoćni radnik penje moj službeni Jugo In na ivičnjak od 25cm. Jugo neće, on gas, opet neće, još gasa -i onda se popne. A za svoj auto traži hladovinu kada ga parkira :)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jun 28, 2013 11:40 am 

nemoj na silu :!: , uzmi veci cekic... :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Fri May 27, 2016 7:51 pm 

Nakon zaboravljenih podataka napokon sam se ulogirao. Da odgovorim na neke stvari nakon dugo vremena..

Ajmo redom, prvo kompresija. Problem je bio u ventilima koji su zbog loše podešenog plina jednostavno izgorili i zato je kompresija bila takva kakva je bila, to je sve napravljeno i auto je na 74xxx km i nema greške. Nakon toga na nekih 55-60xxx km sam zbog iritirajućih zvukova uzeo novi mjenjač koji je bio tih prvih par tisuća km i nakon toga jednostavno postao isti kao stari, očito da tako mora biti. Također je puno novih dijelova na autu, ne da mi se pisati sve redom. Sutra moram mjenjati hardijevu spojku iliti mali kardan zbog šesterokutne gume jer mi auto preko 100kmh stvara užasne vibracije tj. stvara se rezonancija. Od nekih novih dijelova tu su nove prednje dvije glavčine s pločicama, zadnje pakne, sajla od ručne, itd. Nego zanima me jedna stvar, kako pravilno centrirati reduktor, vidio sam da ima one šarafe za štelanje i usput sam vidio da mi visi nekakav konektor dole, sve normalno radi i to mi je čudno. Usput moram jedan dan skinuti kardan da provjerim u kakvom su mi stanju križevi i promjenit ih ako je potrebno.

Image

Profile  

PostPosted: Fri May 27, 2016 8:00 pm 

Mislim da ti je polomljen ovaj limčić koji ide na ručku reduktora. Verovatno imaš lufta u toj ručki.
Image

Konektor je možda od davača neravnog puta. Eventualno od lampice za blokadu mada ne verujem pošto ima 3 žice. Uključi blokadu pa vidi da li lampica radi.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours