Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Sep 19, 2018 5:47 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1069 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 72  Next
Author Message
 Post subject: dejca, Lada riva 2107
PostPosted: Sun Feb 10, 2013 6:01 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Evo da predstavim moju rivu.
Lada je godiste 1990, ja sam je kupio od prvog vlasnika iz Bujanovca 2000 god. za 3250 DM. Kupio sam je sa kilometrazom oko 85.000 a sada je 150.000. Idalje ide ko prvog dana i sa njom sam bas zadovoljan. Na njoj sam dosad menjao samo neke potrosne delove: donje jabucice iz preventive, zadnje kocione cilindre, pre neki dan i glavni kocioni cilindar, obadva hidraulicna cilindra za kvacilo, razvodnik i ruku paljenja, platine nekoliko puta, paknove i plocice na klestima za prednje kocnice i tako da ne nabrajam vise.
Kada sam je kupio zastitio sam je mesavinom preradjenog ulja i bitumena i tu smesu sipao svugde gde se je moglo sipati a gde nije busio sam lim i sipao i tamo i taj vid zastite se je odlicno pokazao. Stradala mi je samo napred u noge vozaca i suvozaca, tu ispod ima suplja gredica i cetvrtka za dizalicu i samo tu mi je stradala jer u toj supljoj gredici nisam mogao sipati moju smesu. Juce sam sa cuo sa jednim limarom da mi to izvari.
Ova moja lada je prevezla tone i tone tereta, kada sam je kupio tada je bila aktuelna preprodaja benzina i svake nedelje je ona prevozili oko 1.000 lit. MB i D2.
Svake godine u nekoliko puta sa vlasine sa njom dovezem oko 300 litara izvorske vode, zatim sa nosacem (gepikom) na krovu je isto prevezla podosta tereta a u zadnje tri godine i stalno dovozim kuci zemlju za cvece jer se bavim i cvecarstvom.
Voznja u njoj je udobna samo sto je na volanu malo teza, grejanje odlicno. Nazad sam joj stavio 14 felne, probao sam i napred ali nemoze zakacinje tocak pri skretanju.
Volan sam isto morao menjati jer se je njen original raspao, original rivin nigde nisam mogao naci pa sam stavio neki manji kog sam kupio od jednog bugarina. Ali mi je original daleko lepsi.

Evo slike motora a nju cu slikati ovih dana pa cu i njih postaviti.
Image Image

Profile  

Post subject: Re: dejca, Lada riva 2107
PostPosted: Sun Feb 10, 2013 7:57 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Zašto su ti smetale kontrolne žice na boci ulja za kočnice? Mnogo je bolje imati lampicu ispravnu jer kada uđe vazduh već može da bude kasno...

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Feb 10, 2013 8:21 pm 

Tog dana sam menjao glavni kocioni cilindar i bio izvukao zice iz poklopca da bih mogao poklopac pomeriti da mi nesmeta i da zaostalo ulje ne kaplje u vec prljav motor koji ce posle zamene ulja i filtera ici na pranje. A naravno zice tj. buksne sam kasnije vratio gde treba.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 10, 2013 9:35 pm 

Meni prvo što je upalo u oči je ova lampica u motornom prostoru. Ove naše lade su stvarno unikat po tom pitanju. Zaista nisam primjetio da i jedna druga kola imaju rasvjetu u motronom prostoru koja zaista može biti jako korisna. :) :) :)

Profile  

PostPosted: Mon Feb 11, 2013 12:13 am 

Automobil: Riva 2107
dejo wrote:
Meni prvo što je upalo u oči je ova lampica u motornom prostoru. Ove naše lade su stvarno unikat po tom pitanju. Zaista nisam primjetio da i jedna druga kola imaju rasvjetu u motronom prostoru koja zaista može biti jako korisna. :) :) :)

Da ali opet druga kola nisu predvidjena da se popravljaju po mraku. :D :D

Profile  

PostPosted: Mon Feb 11, 2013 12:38 am 

Sinisa R wrote:
dejo wrote:

Da ali opet druga kola nisu predvidjena da se popravljaju po mraku. :D :D

Da to mene neki prijatelji zezaju s tim. :D
Sjećam se jedno ljeto u kasne sate vozim ja ladu i vidim diže se temperatura, a ne pali se ventilator. Stanem dignem haubu, upali se rasvjeta :) i vidim jedna mi žica spala sa termoprekidača jer sam par dana prije nešto čačkao tu pa sam i predpostavio šta je. Osim toga u gepeku imam dodatnu opremu - originalna torba sa alatom u kojoj ima i ona lampa što se ušteka ipod volana. Ma milina. To je bila prava dodatna oprema: ima set montirača, par ključeva najbitnijih, manometar, lampa, kurbla..... ,a ne ovi današnji automobili masno platiš samo neke kratice (ABS, ASR, ESP..... i ostale gluposti) bez kojih se automobil može sasvim normalno upotrebljavati.
Ma da se ne udaljavamo od teme.

Ova lampica na tvojim kolima: fali joj plastika okolo žarulje - ovako te žarulja bije u oči :D :D :D sreća pa je samo 5W

Profile  

PostPosted: Mon Feb 11, 2013 6:06 pm 

dejo wrote:
Ova lampica na tvojim kolima: fali joj plastika okolo žarulje - ovako te žarulja bije u oči :D :D :D sreća pa je samo 5W

Ma sve se resavam da tu stavim jacu sijlicu od 15w ali... Dao si mi dobru ideju za tu plastiku.

Jednom je i mene ta lampica spasila. Vracam se ja iz tazbine i stade lada. Otvorim haubu i naravno doceka me upaljena sijlica, izvadim centralni kabli sa razvodnika stavim na masu i zaverglam. Nema varnice. Otvorim razvodnu kapu, pogledam platine kad tamo upalo neko malo parce necega. Izvadim ja to probam varnicu baca. Vratim sve kako treba i ladilak kresnu ko mina i put se nastavi sa pauzom od 5 minuta.

dejo wrote:
Da to mene neki prijatelji zezaju s tim.

A ja im kazem "lada i kad se pokvari lako se popravlja"

Profile  

PostPosted: Tue Feb 12, 2013 1:17 am 

Automobil: Riva 2107
dejca wrote:
dejo wrote:
A ja im kazem "lada i kad se pokvari lako se popravlja"

Hahahah :D Ma ja sam imao gomilu situacija da se popravila sama od sebe!!! Jednom mi tako alternator nije radio, ja zovem drugara da me oslepa ko elektricara. I u toku voznje rekoh da probam da upalim, posto pre nije hteo jer sam protekli dan vozio na akumulatoru (bez dopune). I za divno cudo skalamerija se upali, i sve radi OK! :mrgreen: Cika elektricar rece da je sve uredu, da nema sta da preuzme...

Profile  

PostPosted: Wed Feb 13, 2013 7:14 pm 

Mozda nisam ugradio jacu sijlicu i stavio zastitu odozgo da nebije u oci. :twisted:
Image

Nisam vam pisao kako je ova moja lada cudna po potrosnji plina. Kada sam je vozio na benzin u gradskoj voznji je trosila od 15L. leti do 20L. zimi. :roll:
Kada sam joj ugradio plin ja sam se preporodio, jer je ona plin trosila manje i u litrazi od benzina. A kako je poboljsala voznju da ne poverujes. Zimi upalim i odmah krecem, nema zagrevanja.
Sada kad idem u tazbinu sipem plina za 500din. to je oko 6L. Predjem 64 kolometara i nepotrosim sve. Otprilike me put kosta 400 do 450din.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 4:38 pm 

Evo slika moje Lade.
Image
Image
Image
Image
Image

I ispucala maska od sunca.
Image

Profile  

PostPosted: Mon Feb 25, 2013 12:00 am 

Automobil: Lada Niva 1.7
Ja bih na tvom mestu izvadio ono crevo od iberlaufa na motoru...dzabe ti zamascuje motor i smanjuje snagu... a ispucala tabla se jako dobro uradi sa plasticnim gitom i crnim sprejom...

Profile  

PostPosted: Mon Feb 25, 2013 12:12 am 

vladista, ali ja sam cuo da ta masna isparenja dodatno podmazuju karike i stubline i zato to i nediram. Nisam ni isprobao da vidim kako ce ici sa iber laufom napolje.
Na koji kit mislis, za prozore ili neki drugi.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 02, 2013 10:26 am 

Automobil: Lada Niva 1.7
Ma kakvi dodatno podmazivanje samo zamascuje i gusi motor-pogotovo na Ladi...uzmi kada auto radi na leru pa skini to crevo...videces odmah razliku u radu motora..Mislim na Git..da saniras ispucalu tablu

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2013 12:23 am 

Danas sam vozio ladu po gradu i stigoh kuci i motor je bio vruc i ajde reko da vidim sta se desava kada izvadim iber lauf. Motor nemenja zvuk, radi isto cak malo i smanji broj obrtaja. Kad vratim iber lauf isti zvuk i kao malo poveca broj obrtaja a valjda bi trebalo obrnuto. Kad je crevo napolje da poveca broj obrtaja a kad se vrati na kuciste filtera da smanji. :?
I nema mnogo da izbacuje dim na crevu sto je dobro :twisted: ali u zimskim mesecima se obavezno stvara vlaga i ona bela masa ali tako je kada se vozi na TNG.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 16, 2013 10:37 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Trebalo je da zatvoriš mesto na filteru odakle si izvukao iberlauf.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1069 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 72  Next

All times are UTC + 2 hours