Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jan 17, 2018 1:07 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1069 posts ]  Go to page Previous  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Next
Author Message
 Post subject: Re: dejca, Lada riva 2107
PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:04 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Au, kod mene propala stvar načisto :shock:
Nedelji dana lada nije paljena, upalim je juče ujutro i upali na pola ključ. I čuju se tupi udarci tak, tak, tak. Oko 1 minut je trebalo da se zvuk ne čuje. Dali je nešto novo i posledca postojećeg kvara ne znam, ali kako hoće.
Pričao sam juče sa jednim čovekom koji je ranije imao prodavnicu samo za lada delove. I sad još radi ali sa polovnim delovima. Ispričao sam mu za moju ladu i kaže to je to, to im je vek. Da ima peto stepeni menjač dao bi koji evro više nego otpad ovako nema ništa.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 3:46 pm 

Automobil: vaz21214-20
obicno lupka ili cangrlja kada je hladan a lanac nezategnut kako treba , verovatno ti zbog losijeg fitera se sve ulje slilo u karter. ima to jos da tera samo mora i da se odrzava...

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 5:07 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Čika Jeronimo, imaš veliki minus za sve ove godine :-D
Dejca vozi kaisarku, Dejca sve je to donekle normalno ako ti je lošiji filter ulja pa se sve vrati u karter, lupka par sec dok se ne podigne ulje.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 5:15 pm 

Filter ne vraca ulje nazad, ima onu nepovratnu gumu. Lampica se odmah ugasi, ovoliko nije nikad lupkalo ni filter i ulje kad se zameni. Kasnije se čulo i motor kad je zagrejan ali manje i kraće.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 5:21 pm 

Ko zna kako ti je majstor nastelovao ventile

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 7:12 pm 
Dobro si se ti i navozao sa njom, svaki novi model lade traje sve kraće i kraće koliko vidim. Lada ko jaguar, ne palis je par dana i odma nesto zeza :D

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 10:24 pm 

Ovakve simptome ventili neće pokazati, ovo podseća na lupanje radilice. To je što je. Pokvarila se na vreme pre reatesta.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 10:41 pm 

E da ti znaš kako moj motor radi reko bi da je tvoj ko nov :-D

Profile  

PostPosted: Mon Nov 20, 2017 4:31 am 
Pa alekov je uvek klamparao i mleo ko krunilica za kukuruz i kad je bio nov kad se setim :D

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 8:30 am 

Image

Image

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Itako rastadesmo smo se mi, uz iskrene suze koje evo i sad naviru verovali ili ne. 17 godina me je odlicno sluzila, zavrsavala poso i kad je bila neispravna. Jeste da me je u poslednje vreme malo vise kostala ali godine su je sustigle.
Nisam verovao da ce biti toliko interesnta za ladu, mozda sam mogao jos koji evro da izvucem ali ja sam stavio cenu da ode sto pre jer vise nisam mogao da je gledam napolje na kisi i snegu jer ona kisu i sneg je videla vrlo retko.
Ladu sam prodao u petak, kupio je jedan covek koji vozi samo lade, po nju je dosao njegov sin. Kisa je lila ceo dan i dok zavrsismo papire on je krenuo kuci oko 4h. Kisa i dalje lije i ubrzo me zove nerade mu brisaci, vrati se on u dvoriste i crko plasticni zupcanik u motorce. Ode brat kupi drugo motorce, namestim mu njega i on krene, ubrzo opet zove ne rade brisaci. Vratio se opet u dvorise i poluge se ukocile, rasturim opet, motorce se sad nije ostetilo i ponovo namontiram i radi sve kao sat. Probamo brisace u dvoristu 15 minuta i opet zaglavise poluge, sta cemo kakocemo namestim mu da radi samo jedna metlica i tako covek ode i uspesno doputuje kuci u rasku. Eto nije se ni ladi odlazilo od mene. A i po tome se vidi da sam je ja po kisi vrlo retko vozio pa brisace nisam ni koristio da vidim dali rade.

Kad je on odvezao u petak uvece oglas jos nije bio obrisan, jos nekoliko njih me je zvalo, zato kad prodajete svoje lade ne padajte na price da su to krsevi samo da bi vam spustili cenu, stavite realnu cenu i ne popustajte.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 10:38 am 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ti si je škartirao, a ipak je mogla da se vozi i stigne do Raške

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 10:58 am 

Dare, išla je ona i dalje dobro to stoji. Palila je iz prve, malo je izgubila snagu ali je išla. Da je trebalo u nju uložiti trebalo je. Glavni razlozi zbog odluke da je zamenim su atest plina i gužve oko istog :x , trebao mi je karavan jer možda i krenem u malo ozbiljniju proizvodnju cveća.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 11:12 am 
Dejco nema toga vise, sto se guzvi tice.

No sto se skrtarenja tice, da si skrtario skrtario si, al to nije bitno jer je sto se lade tice bilo pa proslo, pitanje je kako ces dalje sa pug-om?

U tom smislu, kad si menjao kaiseve, da li si menjao rolere, spanere, pumpu ili ne? :twisted:

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 1:16 pm 

Nece biti guzve kod vas u BG za etest ali u ovoj selendri sigurno hoce.
A sta sam ja to na ladi skrtario? Nekoliko dana je ladu vozio ženin bratanac jer je njegov audi bio na popravci motora i bratanac nudio gore seljacima za 400 evra. Oni su se čudili kako je tako dobro sačuvana i kako ide dobro. Ja na ladi, sam štedeo ponekad na delovima, kupovao sam polovne kao glavu volana, podizače prozora, retrovizor, volan i drugo se ne sećam šta sam drugo od delova stavio polovno. Novih delova sam stavljao šta ima da se kupi u ovom selu. Ispod lade nema ni kapi ulja ili antifriza, antifriz bistar ko nov. Ja jesam terao nekad cirkus za kao ulje sae30 da sam sipao ali sve su to bile šale.
Ja škrtarenjem ne bih nazvao ako na autu radi nešto a ti ga zameniš novijim delom. Primer, farovi, volan, hrom keder lajsna, retrovizori, komplet maska i instrument tabla, itd. Lada je išla i sa tim starim delovima ali ja sam hteo da ona uvek bude i u što lepšem izdanju, i pare za to nisam nikad štedeo.
Na pežo sem pumpe sve ostalo je zamenjeni, pumpu je majstor pregledao i kaže da nema potrebe. Ja ni na ladi pumpu nisam nikad menjao i problema nema.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 03, 2017 3:13 pm 
A kako znas da ce u tvom mestu biti guzve, a ovde nece? Pre pet godina kada je bila kod vas guzva bila je i ovde guzva, pa ako ces se voditi tom analogijom onda ce biti i ovde. Situacija je da je biti nece, kao sto nije bila ni kad si skoro menjao licnu iako si pri prelasku na nove sigurno cekao kao sto smo i mi ovde...

Nego da se vratimo na temu. Dejco ti jesi nas brat, al da si dzimrija jesi. Kada si menjao ulje, kojim si to uljem radio? FAM/ i sl i sl ili Motul, total, elf? Kada si menjao svecice to su bile bosna ili denso, bosch, ... brisk? Kad si menjao kablove to je bio janmor, flash i sl ili tesla/slon/magnetti marelli i sl?

Kad si resavao problem glave to je bio ozbiljan remont, zamena novom ili polovnom u odlicnom stanju ili polovnom koja je imala nesto manje luft?

Kad si radio menjac, jesi uzeo od npr djapelinka dobar za 150e ili su uzeo cetvorobrzinac?

Itd ...

Ako nas sad kazes da u tvom mestu nema delova, vidis u Nisu ih ima, a to ti je iza drugog coska. Mene letos nije mrzelo iz Beograda da odem do Select Commerca iz ciste znatizelje, zasto je tebi veci problem da odes do njih nego meni?

Nego manes ladu, ona je proslost, da se mi latimo PUG-a :mrgreen:

Kako taj tvoj mehanicarski bog zna da je pumpa dobra tj koliko jos ce biti dobra? Da li ti je rekao kada da je menjas i garantovao da dotle neces imati problema? Vise puta sam imao cas da takve intelektualce priupitam da li moze garancija na tu tvrdnju i nikad nije mogla, onda su uglavnom gubili musterije, koje su doduse mene vodile da vidim sa kakvim gonazelisma imaju cast da saradjuju.

Kad radis veliki servis menjas sve, ne zato sto nesto obavezno ne valja, sasvim je moguce da valja, ali to ne mozes sa sigurnoscu da znas. onda ti je lakse i jeftinije u TCO smislu da izmenjas sve i udjes u neki prosecan ritam 5 godina/ 60000km pa sta pre istekne...

Na dalje jesi menjao menjacko ulje? Jesi li zamenio kocino ulje i isprao sistem?

Vidis kad se radi prihvat starijeg vozila to kosta, i ako zelis da ga uradis kako valja dzepno zmijce mora u povijest :)

Da kojim slucajem zivis kod mene u komsiluku racunaj da bi ti odletelo jos par stotina evradi za zastitu vozila ili bi se jako brzo oprostio od istog ...

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1069 posts ]  Go to page Previous  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Next

All times are UTC + 2 hours