Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Jul 17, 2018 3:55 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: LS 1500 - VR
PostPosted: Fri Aug 20, 2010 11:05 pm 

Konacno sam postavio neke slike
Lada samara 1500, 90.god. proizvodnje. Kupljena aprila 1991.

Image
Image

Image
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Last edited by zlatko83vr on Fri Aug 20, 2010 11:29 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 20, 2010 11:22 pm 

Automobil: 2105
Vi sa samarama mi redovno probudite zelju da moju 2105 promenim za Samaru :))) Mada se na kraju uvek setim da je RWD RWD i odustanem od Samare :)))

Svaka cast za Samaru izgleda super :) Kakav ti je enterijer, jel nije ispucala ona plastika ispred suvozaca?

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 20, 2010 11:35 pm 

Nesto sasvim malo je ispucalo. Pre nedelju dana sam je ispolirao Turtle wax-om zelena kutija i dobila je na sjaju

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 21, 2010 8:33 am 

Ista kao moja bivsa. Crna, 1500 ccm i 5 vrata.Stara ljubav zaborava nema :sad:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 21, 2010 10:23 am 

Plin ti je mnogo lose ugradjen,prvo bolje je da je isparivac na drugoj strani,ali ako vec nije,nema potrebe da creva zaobilaze na drugu stranu kucista vaz.filtera,treba mnogo jaci vakum da povuce gas,mogla su lepo da idu na blizu stranu kucista vaz.filtera.
Drugo skini ono rebrasto crevo za grejanje sa izduvne grane,to ti za plin ne treba i fiksiraj onu klapnu za toplo-hladno.
Trece,bolje je da imas racvu za stelovanje plina sa dva srafa,preciznije se podesi smesa.

Ali inace auto izgleda sasvim pristojno ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 21, 2010 1:35 pm 

Automobil: Lada 112 1.6 16v
dobra samara. 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 21, 2010 1:52 pm 

Automobil: Sputnik
Lepo izgleda, mada licno mi se ne svidja kako samari stoji crna boja. Inace kada su ti ugradjivali plin zaobilazili su kao kisa oko Kragujevca, bar metar creva ima viska... Pohvale za auto, vidi se da je ocuvan...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 21, 2010 2:07 pm 

Automobil: 2105
Ja znam gomilu ljudi koji su imali problem sa ugradnjom plina. Jednostavno kad ti ugradjuju njima je cilj da ti to ugrade i da te skinu s` ku*** a to sto uopste ne vode racuna gde i kako provlace creva to nema veze. Posle je moj mehanicar kosu cupao jer nekim mestima jedva prilazi!

Sve u svemu - jbg tako je kako je majstori su nam dundjeri al idalje sve pohvale za Samaru - stvarno dobro ocuvana :))

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 21, 2010 4:20 pm 

Ofarbaj branike u crno, mnogo ce bolje da izgleda.Ja sam to uradio na mojoj i nisam se pokajao.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 22, 2010 12:13 am 

Pera wrote:
Plin ti je mnogo lose ugradjen,prvo bolje je da je isparivac na drugoj strani,ali ako vec nije,nema potrebe da creva zaobilaze na drugu stranu kucista vaz.filtera,treba mnogo jaci vakum da povuce gas,)

Prvo hvala svima na komplimentima za lajku.

Slazem se da isparivac treba da je na levoj strani, sad ne mogu da stavim bocu za pranje stakla (kad sam ugradjivao plin nije mi radio taj mehanizam pa ja pristao na toj strani-sad se kajem ali jbg).

"jaci vakum da povuce gas" - ima li neke posledice zbog toga? Inace planiram da stavim isparivac na levoj strani zbog pomenute posude za vodu.

Last edited by zlatko83vr on Sun Aug 22, 2010 1:03 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 22, 2010 12:16 am 

vigmir wrote:
Ofarbaj branike u crno, mnogo ce bolje da izgleda.Ja sam to uradio na mojoj i nisam se pokajao.

Za branike sam skoro razmisljao da li da ih farbam ili ispoliram nekim sredstvom i ostali su tako. Nisam siguran da li ce dobro ispasti posle farbanja u crnoj boji.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 22, 2010 3:40 am 

Posledice bi mogle biti da mozda malo slabije prima gas i da guta knedlu,da ne bude zabune,moze to i ovako da funkcionise bez problema,ali ostatak instalacije mora biti cakum-pakum,inace su posledice jos vise izrazene,ako ikako mozes prebaci isparivac na drugu stranu,negde sam to objasnjavao.
Takodje ako ti je grejanje isparivaca uzeto sa creva grejaca kabine,prebaci da tecnost uzima sa karburatora,brze se greje isparivac.
Jos jedna stvar,sto vidim na slici,mi nije jasna kod tih sabana (cast izuzecima) sto ugradjuju plin-kada ubacuju mikser za plin u kuciste,obavezno iseku onaj L-limcic na kome se nalazi sraf za stezanje poklopca vaz.filtera.Onda se poklopac drzi samo na zakackama,bez tog centralnog srafa,a on u stvari najvise i steze poklopac.
To uz malo volje moze da se uradi,tako sto se taj lim malo stanji brusilicom i zavrne na par mesta i lepo mesac moze da se ubaci,a opet poklopac moze da se stegne.Ja sam tako odradio kod mene.Kapiram da ih mrzi da 10 min duze rade instalaciju :evil:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 22, 2010 11:35 am 

Automobil: Lada Samara 1.3S
Dobra lajka , shto se tice plina nema veze gde ti stoji isparivac ako radi i dobro ide nema potrebe ga dirati koliko god ruzno izgledalo !!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 22, 2010 11:58 am 

Na plin odlicno radi, pali, vuce i potrosnja je ok. Na benzin guta knedlu a i dugo nisam palio na benzin.
Poklopac vaz.filtera se drzi bez centralnog srafa a ta rupa je popunjena silikonom

Kad sam vec spomenuo benzin, kako vam auto radi na benzinu-da li radi isto kao i pre ugradnje plina ili ima razlike? (moje misljenje je da ne moze da radi isto kao pre ugradnje plina)

Meni je zadnji put dobro radio na benzin pre 5.god. resavam se da opet sredim. Auto prvo uopste nije hteo da upali na benzin, pa je zatim mnogo seckao vozio sam ga jedno 100km autoputem trese auto kao lud (mislio sad da ce dizne da se ociste ali cvrc?).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Aug 22, 2010 6:36 pm 

Automobil: Sputnik
Sto se tice rada na benzinu pored ugradjenog plina, kod mene radi super, stim sto najmanje jednom mesecno prebacim na benzin da malo radi i za sada nemam problema. Posto nemam potreba za nekim vecim ( normalnim) performansama, plin mi je malkice zavrnut tako da mi trosi procek 8L plina pa kad ga prebacim na benzin imam utisak da sam mi nitro ukljucio, tako da mogu reci da mi super radi na benzinu. :D
A sto si tice tvoje instalacije plina, samo ti se smanjuje inercija sistema ( kada dajes gas pod dejstvom vakuma isparivac dobije zadatak da pusti vise plina i potrebno je vreme da ta kolicina dodje do motora, e tebi je to vreme vece nego sto bi moglo da bude, jasno da se to non-stop desava pri bilo kakvim promenama gasa).

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours