Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Oct 21, 2018 12:33 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 210 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: ZokRS - Lada Samara 1300
PostPosted: Fri Jan 05, 2018 4:45 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja sam stavio Continental creva. Ona imaju armaturu ali u sebi. To je bolje jer kada gumeni deo napukne, to se odmah vidi dok kod opletenog ne možeš da vidiš dok načisto ne pukne i procuri gorivo. Mada ta Continental creva nikada i ne pucaju.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 5:46 pm 

Automobil: Lada Samara
Znaci imaju gumena armirana crijeva za gorivo.. bitno mi je da imam I drugu opciju osim original djelova jer uvijek imam problem naci takve djelove. Kad se ima siri izbor ide to lakse..

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 6:03 pm 

Image

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 8:17 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Ko što Dare kaže Conti ali ako nađeš i Semperit, Wurth, Febi slobodno uzimaj, sva imaju armaturu jer sada retko ko znamenit pravi creva u košuljici

Profile  

PostPosted: Tue Feb 06, 2018 11:26 pm 

Ljudi, opet imam neke problemcice.. nesto mi zuji I cvili ispod zastitne plastike za zupscasti remen.. bar mi tako zvuci da je tamo. Spaner, vodena pumpa ili nesto trece? Da napomenem da sam, poslije zamjene dihtunga na poklopcu glave, motor malo ocistio I oprao od ulja cetkicom I benzinom a I malo sam odvadio ulja kroz otvor za sipku za mjerenje ulja posto mi je bilo preko maximum nekh 0,5 cm. Tu sam gurao gumeno crijevo I izvukao jedno 2 deca ulja. Nakon toga mi to pocelo cviliti.. da nisam tu sta poremetio?

I jos jedan problem.. dok radi hladan, na leru, pod cokom, pocinje obarati broj obrtaja I skoro se ugasi I to kad se ugrije na 50 stepeni. Do tih 50 stepeni radi normalno.. imam osjecaj da nesto do struje. Mjenjao ruku, kapu, svjecice I vratio stare kablove radi testa I nista ne pomaze. Normalno prima gas cak I kad se skoro ugasi.. ne stuca, odziv na papucicu trenutan.. samo obara broj obrtaja na 50 stepeni do gasenja I to samo na leru. Da nije hladnije vrijeme I da ne cekam da se malo zagrije prije kretanja ne bih ni primjetio problem.. Koji su siptomi loseg komutatora ili bobine? Mogu li oni izazvati takve probleme?

Profile  

PostPosted: Tue Feb 06, 2018 11:57 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
To sto ti cvili bi trebalo da se izgubi, tako se i meni javljalo na ladi kad operem motor.
Za pad broja obrtaja mozda se ukrutilo crevo za vakum ako radi na plin.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 07, 2018 12:29 am 

I ja se nadam da ce to sto cvili prestati jer se pojavilo nakon pranja motora.. malo je prskalo benzina I ulja prilikom pranja po alternatoru I remenu.. sitno nesto jer sam pazio ali ipak koja kapljica pobjegla.
Plin nemam.. samo dobri stari benzin.. :) Maloprije procitah da slican simptom javlja ako se skida pumpa za gorivo I mjenja dihtung ili se nanosi diht smjesa ispod pumpe da se moze desiti da ona sipkica, ako je malo vise potrosena, bude kratka I ne moze dovoljno prici pumpi I da zato slabije druka gorivo u karburator? Jel moze to da bude? To mi je interesantna teorija jer sam bas prije par dana skidao pumpu jer mi je curkalo ulje pa sam nanio jedan sloj silikona ispod pa je moguce da je pumpa malo vise odmaknuta od sipkice..

Profile  

PostPosted: Wed Feb 07, 2018 9:21 pm 

Automobil: lada
proveri na crevu benzinske pumpe ka karburatoru koliko baca benzina

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 12:36 pm 

Pozdrav, ljudi..opet imam par pitanja za pametnije I iskusnije nego li sam ja..

Zanima da li, prilikom zamjene davaca za temperaturu za ventilator na hladnjaku , potrebno ispustiti antifriz ili moze bez ispustanja?
Isto pitanje I za davac temperature motora? Da li se on moze mjenjati tako sto se samo odvrne stari I umjesto njega uvrne novi davac?
Pitanje za crijevo na kocionom servu..kad se kupuje crijevo da li dodje samo crijevo bez onog crnog djela koji ide u servo ili dolazi sve zajedno? I kako se vadi taj crni dio iz serva? Da li se vuce ili se malo cima lijevo desno ili se ne vadi uopste..
I jedan problem sa akumulatorom.. poceo mi je izbacivati kiselinu. U pitanju je Topla aumulator star oko 6 godina.. ne bih ni primjetio da nisam , dole ispod nosaca akumulatora, video bjeli prah koji ostaje kad se kiselina osusi.. svuda ga ima.. po mjenjacu, po bobini, kablovima.. svuda. E sad me zanima da li to do akumulatora ili alternatora koji mozda previse puni? Mjerio sam unimerom I konstatujem da na leru sa ugasenim svim potrosacima 13,78-13,85v, posto broj obrtaja malo oscilira.
Da li je alternator u pitanju ili je akumulator jednostavno dotrajao..

Pozdrav

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 5:46 pm 

Moguće da je akumulator napukao ili se pri vrhu razlepio, a možda ga i preterano puni.
Za ove davače, verujem da ne mora cela količina da se ispusti. Nešto će svakako iscureti ali ako si dovoljno brz mislim da može bez ispuštanja.
Taj deo iz serva (kod Nive) se samo navija levo-desno i vuče napolje i on izađe. Pre toga nekoliko puta nadrukaš pedalu kočnice dok ne postane tvrda. Time znaš da si iskoristio vakuum i onda ćeš mnogo lakše izvući to iz serva nego dok je pod vakuumom.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 6:09 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Davac slobodno odvrni i zavrni drugi, redosled žica nije bitan, crevo od serva se kupuje samo crevo, nepovratni ventil ostaje tvoj, kad vadis iz serva slobodno povući ravno ili malo levo -desno ne možeš napraviti štetu, meni je punio i 16 pa nije cureo akumulator, biće da je tvoj odradio svoje.

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 7:39 pm 

Ok.. hvala ljudi na odgovorima. Malo me brine ovaj akumulator.. bojim se da ne eksplodira jer sam bio jedne prilike prisutan kad se to desilo I bas strasno zvuci I izgleda.. kao iz puske da opalilo.
Danas sam ga prikopcao na ispravljac, pod pretpostavkom da je alternator ispravan I da nije problem do punjenja, I posmatrao povremeno sta se desava sa kiselinom u celijama. Pred sami kraj punjenja, mozda nekih 10-ak minuta prije nego ce ispravljac upaliti zelenu lampicu I prestati puniti, primjetim da se u drugoj celiji do kleme + poceo podizati nivo I skoro da je iskipilo dok je u drugim celijama sve bilo normalno. Topla akumulatori imaju odusak sa jedne od bocnih strana I vjerovatno zbod podizanja nivoa kiseline u toj celiji pocelo curiti na taj odusak.. bice da je akumulator odsvirao svoje. :(

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 8:38 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Termodavac imaš Eloda koji je meni godinama radio bez problema, stavio sam drugi skoro eloda i po preporuci kupio facet koji važi za bolji deo, 7.5000 Facet ti je šifra, facet pali češće ventilator a samara ima tih problema sa hladjenjem tako da ti to ide u prilog.

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 11:05 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
U akumulatoru su sve celije u gornjem delu probusene tako da kad se nivo u jednoj podigne prelazi u drugoj. Ako ti je celija koja preliva poslednja do oduska mozda joj je zapusena rupica koja je na nizem nivou i povezana sa ostalim celijama. Proveri to nekako.
Ove srafove slobodno odvrni i stavi druge, malo antifriz sto iscuri ti doli i ozraci sistem.

Profile  

PostPosted: Thu Jun 21, 2018 11:37 pm 

aleko-2141 wrote:
Termodavac imaš Eloda koji je meni godinama radio bez problema, stavio sam drugi skoro eloda i po preporuci kupio facet koji važi za bolji deo, 7.5000 Facet ti je šifra, facet pali češće ventilator a samara ima tih problema sa hladjenjem tako da ti to ide u prilog.

Zato I mjenjam sto mi po mom misljenju kasno pali ventilator.. kad idem na selo imam dvije uzbrdice jednu za drugom ukupne duzine nekih 150 metara I dok se popnem gore upali mi ventilator ali tek kad kazaljka ode na skoro 2/3 hoda kazaljke za temperature. Meni se cini da je to bas previse pa bi mi pasao taj davac sto ranije pali.. ili da ubacim prekidac pa da rucno palim. Funkcionise li to u praksi kako treba? Ne znas cjenu tog Facet davaca?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 210 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

All times are UTC + 2 hours