Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu May 24, 2018 7:34 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 158 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Author Message
 Post subject: Re: ZokRS - Lada Samara 1300
PostPosted: Fri Jan 05, 2018 4:45 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja sam stavio Continental creva. Ona imaju armaturu ali u sebi. To je bolje jer kada gumeni deo napukne, to se odmah vidi dok kod opletenog ne možeš da vidiš dok načisto ne pukne i procuri gorivo. Mada ta Continental creva nikada i ne pucaju.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 5:46 pm 

Automobil: Lada Samara
Znaci imaju gumena armirana crijeva za gorivo.. bitno mi je da imam I drugu opciju osim original djelova jer uvijek imam problem naci takve djelove. Kad se ima siri izbor ide to lakse..

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 6:03 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Image

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Jan 05, 2018 8:17 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Ko što Dare kaže Conti ali ako nađeš i Semperit, Wurth, Febi slobodno uzimaj, sva imaju armaturu jer sada retko ko znamenit pravi creva u košuljici

Profile  

PostPosted: Tue Feb 06, 2018 11:26 pm 

Ljudi, opet imam neke problemcice.. nesto mi zuji I cvili ispod zastitne plastike za zupscasti remen.. bar mi tako zvuci da je tamo. Spaner, vodena pumpa ili nesto trece? Da napomenem da sam, poslije zamjene dihtunga na poklopcu glave, motor malo ocistio I oprao od ulja cetkicom I benzinom a I malo sam odvadio ulja kroz otvor za sipku za mjerenje ulja posto mi je bilo preko maximum nekh 0,5 cm. Tu sam gurao gumeno crijevo I izvukao jedno 2 deca ulja. Nakon toga mi to pocelo cviliti.. da nisam tu sta poremetio?

I jos jedan problem.. dok radi hladan, na leru, pod cokom, pocinje obarati broj obrtaja I skoro se ugasi I to kad se ugrije na 50 stepeni. Do tih 50 stepeni radi normalno.. imam osjecaj da nesto do struje. Mjenjao ruku, kapu, svjecice I vratio stare kablove radi testa I nista ne pomaze. Normalno prima gas cak I kad se skoro ugasi.. ne stuca, odziv na papucicu trenutan.. samo obara broj obrtaja na 50 stepeni do gasenja I to samo na leru. Da nije hladnije vrijeme I da ne cekam da se malo zagrije prije kretanja ne bih ni primjetio problem.. Koji su siptomi loseg komutatora ili bobine? Mogu li oni izazvati takve probleme?

Profile  

PostPosted: Tue Feb 06, 2018 11:57 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
To sto ti cvili bi trebalo da se izgubi, tako se i meni javljalo na ladi kad operem motor.
Za pad broja obrtaja mozda se ukrutilo crevo za vakum ako radi na plin.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 07, 2018 12:29 am 

I ja se nadam da ce to sto cvili prestati jer se pojavilo nakon pranja motora.. malo je prskalo benzina I ulja prilikom pranja po alternatoru I remenu.. sitno nesto jer sam pazio ali ipak koja kapljica pobjegla.
Plin nemam.. samo dobri stari benzin.. :) Maloprije procitah da slican simptom javlja ako se skida pumpa za gorivo I mjenja dihtung ili se nanosi diht smjesa ispod pumpe da se moze desiti da ona sipkica, ako je malo vise potrosena, bude kratka I ne moze dovoljno prici pumpi I da zato slabije druka gorivo u karburator? Jel moze to da bude? To mi je interesantna teorija jer sam bas prije par dana skidao pumpu jer mi je curkalo ulje pa sam nanio jedan sloj silikona ispod pa je moguce da je pumpa malo vise odmaknuta od sipkice..

Profile  

PostPosted: Wed Feb 07, 2018 9:21 pm 

Automobil: lada
proveri na crevu benzinske pumpe ka karburatoru koliko baca benzina

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 158 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

All times are UTC + 2 hours