Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Dec 18, 2017 5:09 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 789 posts ]  Go to page Previous  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Next
Author Message
 Post subject: Re: Iz Samare u Samaru
PostPosted: Sat Nov 18, 2017 11:59 pm 

Automobil: Lada Riva 2107,1300c
Boki78 wrote:
Pa nema ih na izvolte, al tu i tamo izleti po neka.

Secas li se ranije koliko sam ih cesto postavljao u temi lade u oglasima, poslednja da je nesto valjala bila je samara 12-tog marta.
Image

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:18 am 
Bogme imao si i jednu 112 sve do kraja oktobra :)

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:36 am 

Jedina koja sad nesto vredi, mada na oglasu je 23 dana i nista. Pocetna cena bila 1100.
Image

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:44 am 
A šta fali ovoj? Tu i tamo je malo popustila jbg selo veselo 400 evra

https://www.polovniautomobili.com/putni ... /lada-1200

Attachments:
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_752cfdcc8cb1-800x600.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_752cfdcc8cb1-800x600.jpg [ 78.22 KiB | Viewed 101 times ]

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:50 am 
@dejca, onaj opis da se auto prodaje zbog sluzbenog auta mi je presimpatican za realnost :mrgreen: ne bih se iznenadio da odem pa videim kako su misevi odozdo odradili svoje no ko bi ga i znao ...

masan_motor wrote:
A šta fali ovoj? Tu i tamo je malo popustila jbg selo veselo 400 evra

https://www.polovniautomobili.com/putni ... /lada-1200

Osh je pazaris, taman da tovaris kamenje sa Romanije?

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:54 am 
Ova mi se lada mnogo sviđa može super da izgleda spuštena sa nekim alu felnama. Ova lada 112 koju imamo nema ama bas nikakvu dodatnu opremu cak ni prozori vise ne mogu da se otvore, nijedan :D
Ova karavanka na plin i bog da te vidi. Vučeš cveće, zemlju, cement i na kraju dana samo ispereš crevom gepek 8)

Ovo je ona čuvena cigla boja :D

Skroz retro, samo bi joj nabacio presvlake od jambolije ili jagnjeće kože!

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 7:52 am 

Ma Boki svakavih sam se opisa nacitao, ja ne znam zasto ljudi i pisu u opisu razlog prodaje kola.
Masni kao prvo plin nikad vise u mom zivotu, 2102 lada mi se nikad nije svidela, naj lepsa mi je 2104 ali sa prednjom maskom od 2107 lade, takve u srbiji su vrlo retke.

Image

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 8:44 am 
A bre dejco sto si negativan prema plinu :mrgreen: Pa ne moze on bas besplatan da bude, reatest nine neki neverovatan trosak, a ona havarija oko orvog reatesta ne bi trebala da se ponovi. Na kraj krajeva, kad predjes skroz na benzin videces vec i sam kako bas nije neki ugodjaj.

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 8:57 am 
Meni nije jasno zasto su svi koji prodaju lade radili generalku na 100 i neku iljadu? Uvek to napisu u oglasu. Dejco kupis tu kockastu ladu i napakujes drugu haubu i masku. Jeste ta lada mladja ali su mnogo propalije od ove sa okruglim farovima karavanke. Mnogo su trulije a i ovih vise nema i skroz su retro. Nekada su ljudi taksirali po beogradu i jako bili zadovoljni... Sa ovim sto ima okrugle farove.

Pre bih uzeo ovu karavanku nego 112 u svakom slucaju.

Jos nesto mi interesantno za ove lade nive, dosta njih navodi kako je prepakivalo menjač od 1.6 od neke stare i dodavali zupčanik od pete przine u ovu noviju 1.7 zar se to bas toliko raspada? Ta niva je jedina simpaticna lada al su trule ko bulja. Katastrofa u svakom pogledu. Jednom je kupiš i ne možeš da je se rešiš dva života :D

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 9:26 am 
Na 100.000 generalku rade samo kompletni retardi, tvoji duhovni blizanci.

Menjaci se raspadaju od nebrige. 5stepeni menjac je nastao kalemljenjem seta 5te brzine na cetvorostepeni i da peta ne bi prozujala mora se voditi racuna o kolicini ulja i redovno ga menjati. To nije popularno medju sljivama pa se onda raspadnu.

Niva ne da nije vencanica, nego ce iole ocuvana mnogo pre otici za ok cenu nego tvoj plastikaner koji jeste skolski primer zutog vencanja na ovim prostorima.

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 9:35 am 
Kako nebriga konkretno je čovek prepakovao ceo menjač a zadržao svoju petu brzinu

https://www.polovniautomobili.com/putni ... da-niva-17

Sve nešto umotavate u nebrigu ovo ono a auto totalno sranje. Em trulo em se komplet raspada.

Pa ja vozeći koreanca uštedim dvadesetak lada to smo već apsolvirali. I to sve kroz potpunu nebrigu radeći samo redovne servise u propisanom roku :D evo svećice ću da zamenim na 50.000 km obećavam :oops:

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 11:54 am 

Boki ti je sve rekao, ako se održava kako tako teraće minimum kao moja 170,000 km. Znam lade u komšiluku kocka koje su i 250,000 km. prešle bez rada na motoru.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 7:17 pm 
Pa da ali svaki drugi oglas radio generalku meni je to malo mnogo. Retko kome se posreći pa zabode 150.000 km. Sećam se davno kada je drugar radio u elektrodistribuciji. Kaže svaka druga lada niva na 7-8.000 km rikne glava motora novi automobili tek kupljeni. Sad ti kazi slobodno nije odrzavana, vozi ko stigne i slično. Uvek ista priča koju mrmljate u krug.

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 8:15 pm 
masan_motor wrote:
Sećam se davno kada je drugar radio u elektrodistribuciji. Kaže svaka druga lada niva na 7-8.000 km rikne glava motora novi automobili tek kupljeni.

Prosecna edb niva uliva poverenje u odrzavanje. I ja bih mogao da lupetam kako je svaki koreanac mekan, uvija se u krivinama i sl al to bi bilo kao i to tvoje lupatanje.

Prvo ladine glave jako tesko pucaju jer su poprilicno masivne, drugo da zvekne dihtung bas na svakoj drugoj je malo morgen jer bi to znacilo reda 50% reklamacija a to niko od uvoznika ne bi trpeo/preziveo.

Tako da prost rezon kaze da seres ko foka :)

PostPosted: Mon Nov 20, 2017 4:35 am 
E to je bilo izgoreli dihtunzi sad si me podsetio ko juče da je bilo. To je samo tvoj problem što ne veruješ ništa a ladu svaki dan popravljaš i praviš od govana. Tvoja nesreća i ničija više.

Post new topic Reply to topic  [ 789 posts ]  Go to page Previous  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Next

All times are UTC + 2 hours