Tudjim autom preko granice

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Re: Tudjim autom preko granice

Post by bruyoni » Thu Feb 20, 2014 5:34 pm

Imre wrote:Jedino ako traze srpski carinici,oni jesu trazili par puta,madjarski i hrvatski carinici su ponekad trazili i uveli u komp sa kojim kolima sam usao ili izasao.I panduri su me zaustavljali vise puta,nikad nista (u madjarskoj i austriji)...
Ne kazem za tudje vozilo,nego pre je bio zakon,da ne treba punomoc ako vozi neko iz uzeg porodicnog kruga.I ja sam vadio punomoc kad sam vozio tastova kola preko grane,ali kad je bilo isto prezime nikad.U madjarskoj je isto tako,uzi porodicni krug moze da vozi ista kola,tako da sa uveren da nece praviti izuzetke sa nekim ko je iz srbije.
Vozilo je tuđe ako ti nisi vlasnik i to je to. U pasošu ne piše ko ti je otac, majka, brat... Svi to izdaju i sad na jednom ne treba
Meni uvek traže oni drugi (HU, HR, SLO, BiH, RU) kad izlazim iz SR a naši kada se vraćam u SR.
To što nekada ne traže i nekada puste kada je kontrola je dobra volja pandura a od te volje, lično, ne želim da zavisim

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood » Tue Aug 05, 2014 11:57 pm

Ove godine sam bio resio da ne bacam pare na taj dokumenat.

Saobracajnu je trazio samo nas carinik i bolelo ga je uvo ciji je auto (doduse, nas bi morao da prizna nase ovlascenje a srpskom, koje imam); Makedonac je trazio samo zeleni karton, nije ga zanimala ni saobracajna; a Grka tek zabole za te gluposti.

Logicno i jes', ako te tvoj carinik pusti napolje procenivsi da nisi ukrao auto, ato bi ostale bolewlo uvo za to?

E sad, da se pojavim sa tudjim Aston Martinom... mozda bi druga prica bila. ;)

Ajvanho
Automobil: Lada 111 1.5 16v

Post by Ajvanho » Wed Aug 06, 2014 8:02 am

Pa nije ti niko tražio ni vozačku dozvolu, ali to ne znači da ne treba da je imaš. Mogli su da traže.
Kad ništa ne pomaže - pročitaj uputstvo.

Imre
Automobil: Honda Civic Tourer

Post by Imre » Thu Aug 07, 2014 10:39 am

U Nemackoj punomoc ne postoji.Ako imas neciju saobracajnu (ovde nisu plasticne,nego a4 papir sa podacima),ti imas puno pravo nad automobilom dok se ne prijavi kao ukradeno.Znaci zavisi od drzave do drzave,ali mislim da je situacija u Srbiji malo preterana a u Nemackoj suvise opustena.

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood » Fri Aug 08, 2014 5:15 pm

Meni je najlogicnije da se konta ovako: ako je neko toliki idiot da drzi saobracajnu u kolima, automatski je i zasluzio da mu ista budu ukradena :D

To je kao da drzis kljuc u bravi...

Post Reply