Alarm sa centralnom

Moderator: letnjikovac

savke
Automobil: Samara i Laguna

Post by savke » Wed Jun 04, 2008 9:44 am

"Skakavac" je daljinac koji na sebi ima i kluc pa ga pritiskom na dugme izbacuje. Na principu noza skakavca.

Motorici se ubacuju u vrata i oni ti povlace polugice koje bi ti inace rukom povlacio da otkljucas vrata. Treba ti onoliko motora koliko vrata imas, plus jos ukoliko hoceh obicno imas posebno dugmence za otvaranje gepeka.

Centrala tera motorice u jednom ili drugom smeru, u zavisnosti da li otkljucava ili zakljucava vrata.
Samo zamisli da je svaki novi dan bolji nego juče a lošiji od sutra....!

Black dragon
Automobil: 2103 special

Post by Black dragon » Wed Jun 04, 2008 9:50 am

Hvala na objasnjenju sigurno cu da ugradim to, cini se kao korisna stvar
Tamo na cesti mi je ostalo srce
na vrućem asfaltu.

Black dragon

Post by Black dragon » Sat Jun 07, 2008 4:35 pm

sad sam uvideo moguci problem, kod mene brave teze idu tj. ponekad ni rukom ne mogu da spustim onu plastiku sa kojom se zakljucava iznutra, pa se postavlja pitanje oce li ti motori moci da povuku tj. oce li imati snage?
na vrućem asfaltu.

savke

Post by savke » Mon Jun 09, 2008 9:06 am

Prvo sredi to da ne ostanes negde zakljucan (a ti sa spoljne strane)

P.S. Da li i kljucem ide tesko?

Black dragon

Post by Black dragon » Mon Jun 09, 2008 1:15 pm

Ne, kjucem ide sasvim glatko jedino onako rucno zeza
na vrućem asfaltu.

Zeka

Post by Zeka » Mon Jun 09, 2008 2:45 pm

Ja sam imao isti problem sa zadnjim vratima pa sam morao da skinem dve opruge
i sad motori rade bez problema, naravno sve brave sam skidao ocistio i podmazao i vec dve godine centralna radi bez problema.
[url=http://www.postimage.org/][img]http://s4.postimage.org/JauQ9.jpg[/img][/url]

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Mon Jun 09, 2008 5:47 pm

Sta si skinuo mene j..u zadnja vrata nikako nece da ih otkljuca - tesko se pomera ona poluga???

Zeka

Post by Zeka » Tue Jun 10, 2008 2:47 pm

Skinuo sam dve opruge. Jedna se nalazi na spoju male poluge koju pritiskas kad zakljucavas i poluge koja vodi do same brave. To mu dodje kao neki zglob i ima samo ta opruga tako da ne mozes da promasis. Druga opruga se nalazi na drugom kraju poluge odnosno na samoj bravi i ista je kao i ova prethodna tako da i nju ne mozes da promasis. I obavezno podmazi kompletni mehanizam za zakljucavanje.Nadam se da sam ti koliko toliko objasnio koje su opruge u pitanju. :mrgreen:
[url=http://www.postimage.org/][img]http://s4.postimage.org/JauQ9.jpg[/img][/url]

andrejbeca

Post by andrejbeca » Sat Jul 19, 2008 2:14 pm

Ja u Samari imam fabricku centralnu,radi vec 5 godina bez problema.

savke

Post by savke » Tue Jul 22, 2008 12:10 pm

Dobio sam od nekog lika cenovnik i za oko mi zapao jedan alarm:

Centralna brava,alarm, 2 daljinca, plivajuci kod, domet 800m, pager sa displejem na daljincu, automatsko podizanje prozora... i sve to za 6.500 din.

Imre
Automobil: Honda Civic Tourer

Post by Imre » Tue Aug 19, 2008 4:01 pm

Kupio sam alarm,40€.
Evo i slika:

Image

Image

Imobiliser alarma necu ni povezivati da ne bi pravio frku.
A treba mi i mali pomoc...ako je vec neko ugradjivao alarm u 11x nek mi pomogne!Npr. odkle ste mu ukrali napajanje i kako da povezem sa centralnom,posto mi na "semi" na pokazuje sta je sta nego samo pise koja zica je koje boje...a ima tri zice...
"Ignition" zicu gde da povezem i za sta uopste sluzi?

Image

Imre
Automobil: Honda Civic Tourer

Post by Imre » Tue Aug 19, 2008 4:03 pm

atropin
Automobil: VAZ 2103

Post by atropin » Wed Dec 09, 2009 7:40 pm

poznanik mi nudi za neke smjesne pare komplet: modul (centralno zakljucavanje, bez alarma), dva daljinca, 4 motora (1 master), i materijal za montazu. na zalost nisam kod sebe imao aparat da uslikam, ali sam dobro zapamtio o kojem se kompletu radi, pa sam nasao sliku na netu - cajniz na kvadrat.
Image
na modulu ima 8 pinova. buni me daljinski - imaju 4 dugmica (otvaranje, zatvaranje), i jos dva od kojih je jedan sa ucrtanim zvonom, a drugi sa simbolom zvucnika ispred kojeg je X.
sta su funkcije ta dva dugmica?
odgovaralo bi mi da prilikom zakljucavanja (otkljucavanja) bude i vizuealna signalizacija (npr. da bljesnu migavci). mozda u buducnosti budem ugradjivao i motorcic za otvaranje gepeka, pa i to imam na umu. nisam bas siguran koliko mi to stvarno treba, ali eto, mozda budem vrijedan pa uradim nesto ovako:
Image

Image

da li vam je ovaj komplet poznat, cemu sluze onda dva dodatna dugmica, da li bih mogao imati vizuelnu signalizaciju prilikom aktiviranja brave i da li bi se ovaj modul i daljinski mogli iskoristiti za otvaranje gepeka ?

Zeka

Post by Zeka » Thu Dec 10, 2009 12:27 am

Ta dva dugmeta po oznakama bih trebala da budu za ukljucivanje i iskljucivanje alarma naravno kad imas alarm sto kod tebe nije slucaj. Kod mene je slicna centralna ugradjena i daljinski ima 3 dugmeta za otkljucavanje,zakljucavanje i za otvaranje gepeka. Trebalo bih da imas dva (u mom slucaju siva) kabla sa osiguracima koja idu iz centrale i ona se povezuju za vizuelnu signalizaciju( migavce)

atropin
Automobil: VAZ 2103

Post by atropin » Thu Dec 10, 2009 10:27 am

da, prepostavio sam - ili je neka funkcija koju ne kopcam ili je kinez uglavio daljinski koji nije namjenjen, ali radi.
ma nema sta tu da razbijam glavu. malo cu jos obici prodavnice, pa ako ne naleti nista zanimljivo uzima ovaj. kod sestre isti taj model radi vec godinu dana na puntu (istina bez migavaca i ona dva dugmeta ne sluze nicemu). mene ce izaci 30KM, iliti 15,3 eura uz dogovor da ga testiram mjesec dana, pa ako nisam zadovoljan mogu da ga vratim.
bez automatskog otvaranja gepeka naravno da mogu, ona dva dugmeta na daljinskom mogu da ignorisem, ili da ih nekako zamaskiram, a sto se tice migavaca - ako i nema izlaza, mislim da to mogu rijesiti.
hvala zeka :)

Post Reply