Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Apr 21, 2018 5:05 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 09, 2010 11:57 pm 

Ni 30% nije malo...

Profile  

Post subject: Re:
PostPosted: Tue Jun 07, 2011 12:00 pm 

savke wrote:
YUgisa wrote:
Po pravilu, ako se kvalitetno uradi N2O, svaki motor bi trebao da moze da izdrzi 50% povecanje snage. Cena za sistem od +30ks je 400e, sve novo, a video sam sad i na jednom forumu, na prodaju za valjda 350e sistem sa vise vrsta dizni valjda od 45 do 75ks... Neunistava motor nista, to je velika zabluda (upoznavanje tematike oko principa rada otkriva i zasto), pod uslovom da je dobro ugradjen... Bivsi vlasnik je imao u mom Yugu N2O i od 45000km, 2000km (ukupno) je presao pod aktiviranim nitrom i nista mu nefali....

2000km pod aktiviranim nitrom?!?!? Koliko ja znam nitro sme da se aktivira samo kada je leptir za gas otvoren maksimalno i da se deaktivira pre nego sto se pusti gas. Mali mi je puno to.

Inace mislim da je bezbedno (za motor) povecanje snage do 30%, ali samo ako se uradi kvalitetno, kao sto si i rekao. Naravno podrazumeva se da sve ostalo na motoru mora biti maksimalno ispravno....

Nije 2000km presao iz jednom, nego kada se trkao na 400m, pa brdo trka, ukupno se skupilo 2000km predjenih... Barem je tako meni rekao bivsi vlasnik... A sto se tice povecanja snage, postoje razliciti sistemi, pa od njihove jednostavnosti zavisi i koliko mogu bezbedno dati snage... Za ove najprostije sisteme mnogi navode izmedju 30 i 50% da je bezbedno... ;)

Profile  

Post subject: Re: N20-nitro-NOS u ladi ?
PostPosted: Tue Jun 07, 2011 1:48 pm 

Automobil: vaz21214-20
to je bivsi Gumetinin jugo iz (bivsi vlasnik je iz ns), i jeste bio je na nitro sistemu(i gazen je lepo) koje inace isti i ugradjuje kao i ostale gadzete iz auto tunig-a....
tako da nema sta, nitro ce izgurati svaki motor u opciji do 35-40% sve preko toga trazi manje ili vece dorade...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours