Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Apr 21, 2018 5:16 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 05, 2009 12:38 pm 

@sasac87
Cena "nase" Well Done xenon single sijalice je 47 eura.
Cena za H7 ili H1 (Kineske) sijalice je 2000 dinara ili 26 eura ili oko 52 Bosanske marke ;)
Ako imas malo znanja i iskustva, mozes je i sam promeniti.
Zoran ti je dao poprilicno dobar savet i da...pazi ----> 23.000V ume da lepo tresne Image

A mozes i "skoknuti" do Bosne, evo citam da su tamo poprilicno povoljne, samo sto neces naci Well Done
Takodje, ukoliko bi kod nas postavio xenone, i uvek mozes crknutu sijalicu zameniti bilo kojom sa trzista, ali to vise nije to ;)
Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 05, 2009 12:51 pm 

djape1977 wrote:
postoje li xenoni koji nisu plavi, tj, da bude belo svetlo?

NARAVNO Image
Slika ispod je prvo sto se vidi kad udjes kod nas

Image
Gore levo - 3000k, 5000k, 6000k, 8000k
Sredina - 10000k, 12000k, 15000k, 30000k
Dole levo - Blue, Indigo, Green, Pink (samo kao uzorci)

U vezi toplote sijalica, tj. boje svetla

Boja svetla se u stvari oznacava stepenom temperature u Kelvinima (K). Pogresno je mesati intenzitet i boju. Znaci, sijalica koja ima toplotnu vrednost od 6000K ili 8000K nije "jaca" od sijalice koja ima 2800K. Naravno, ako su obe Xenon.

6000K je tzv. SuperWhite boja svetla, 8000K je IceBlue, 2800K je Gold. S time da su to subjektivni nacini dozivljavanja boja.
Guglajte malo i videcete koliko je sarenilo u nazivima boja. Cak se i oznake od proizvodjaca do proizvodjaca razlikuju. Nije svima isti 6000K.

Ono sto jeste objektivno je da je najpreporucljivija boja svetla, pogotovu za naknadnu ugradnju 4300K. Imajte u vidu da je boja svetla na "fabrickim" Xenonima uglavnom 4300K, ponegde 5000K.
Moja najtoplija preporuka je 4300 ili 5000 - max.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 05, 2009 12:58 pm 

Da me ne razumete pogresno, kao sto vec rekoh, "5000K, koje daju totalno belu svetlost, a kada gledas u far izgledaju BlueIce".
Mozda je subjektivan utisak, ali meni maaalko izgledaju plavicasto kad se gleda direktno u socivo. Osvetljeni put je besprekorno cisto beo, Super White.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 07, 2009 9:44 pm 

Posle dugo vremena bavljenja ovim svetlima, i gomilom iskustva, zastupamo brend Well Done cije sijalice emituju najpravilnije svetlo, ne smetajuci vozacima koji dolaze u susret, a dramaticno poboljsavajuci sigurnost sopstvene voznje.

Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 07, 2009 9:51 pm 

Automobil: 2105
Reci mi kolika je opasnost od topljenja sochiva jer konkretno ladini farovi nisu namenjeni za xenon svetla?

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 07, 2009 11:34 pm 

Shone89 wrote:
Reci mi kolika je opasnost od topljenja sochiva jer konkretno ladini farovi nisu namenjeni za xenon svetla?

Cao Shone :)

Opasnost je svakako manja nego kod halogenki - xenoni greju manje od halogenki - mozes samo da "ustedis" na potrosnji fara, emulzije u njemu.
Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 07, 2009 11:42 pm 

Automobil: 2105
Samo jos jedno pitanje, da li xenonima smeta to sto staklo fara nije glatko vec ima onaj unutrasnji kao reljef koji koliko shvatam sluzi da se halogeni snop lepo raspodeli tj. usmeri?

Chini mi se da sam na xenonima vidjao potpuno glatke te plastike/staklo.

Da zakopca jelece ne treba joj nano zna da momci vole kad je otkopcano

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 12:11 am 

Shone89 wrote:
Samo jos jedno pitanje, da li xenonima smeta to sto staklo fara nije glatko vec ima onaj unutrasnji kao reljef koji koliko shvatam sluzi da se halogeni snop lepo raspodeli tj. usmeri?

Chini mi se da sam na xenonima vidjao potpuno glatke te plastike/staklo.

Ne smeta nimalo, raspodelu svetla "odradjuju" sociva i unutrasnja arhitektura fara...ovde govorim o "mojim" Well Done xenon sijalicama, potrudio sam se da na trzistu pronadjem sijalice koje su napravljene tako da im je ziza na indenticnim mestima kao kod halogenki. Sto nije slucaj kod 95% xenon sijalica koje su u ponudi kod nas. Odatle i tolika frka oko "xenona koji zaslepljuju" vozila koja dolaze u susret...
Stvarno mi je stalo do kvaliteta aftermarket stvari koje prodajem...mirnije spavam :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 1:46 pm 

Na koji nacin praznite napon kada neko dodje sa pregorelom sijalicom a pre toga je nekoliko puta palio i gasio svetla.
Koje su vam mere zastite od otrovnog gasa (sem paznje pri rukovanju sijalicama)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Mar 08, 2009 10:08 pm 

dosta bre vise sa tom pricom o "otrovnim" sijalicama. verujem da ti ne bi prijalo kad bi progutao sijalicu ali osim toga ne vidim nacin da se otrujes xenonom a u tom slucaju bi ti i obicna halogena napravila jednak problem :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 09, 2009 11:32 am 

borcham wrote:
Na koji nacin praznite napon kada neko dodje sa pregorelom sijalicom a pre toga je nekoliko puta palio i gasio svetla.
Koje su vam mere zastite od otrovnog gasa (sem paznje pri rukovanju sijalicama)

Imamo lika koji u sebi vec ima 23.000V..njega koristimo za raznorazna "praznjenja" :D
Salu na stranu - cim je sijalica ugasena - nema tu napona.

Nema bojazni za rukovanje sijalicama - a i koncentracija gasa je dovoljna da moooozda osamuti mrava ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Mar 10, 2009 12:35 pm 

Mogu da najavim rasprodaju jedne firme sa kojom saradjujemo, dogovorili smo da mi preuzmemo te uredjaje.

Marka je Cartech, sasvim solidni Kinezi, svi su 6.000K, ugradjeni na vozilo kod nas - 130e.

Image

Garancija godinu dana. Nema H4.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 11, 2009 6:41 am 

Princip rada Xenona:

Dve elektrode se "srecu" unutar jezgra sijalice u kojoj se nalazi plemeniti gas Xenon i mesavine metal-halidnih soli (btw, od kvaliteta sadrzaja jezgra sijalice zavisi i njen rad, trajanje). Kada se na krajeve elektroda dovede 23.000 Volti, formira se Voltin luk koji je 300% jaci izvor svetla. Obzirom da nema klasicne niti koja se zagreva, sijalice traju i do 10 puta duze od klasicnih.

Image

Dakle, trosenjem elektroda povecava se razmak izmedju njih, a time i velicina Voltinog luka. Posledica je jace svetlo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 12, 2009 1:15 pm 

Pre ugradnje xenona: Image Nakon ugradnje xenona: Image Image Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 16, 2009 1:03 pm 

Kako god vama zvucalo ovo, ali iako za sada ne postoje standardi oko ovakvih dodatnih kompleta, mi smo se potrudili da nadjemo proizvodjaca koji, osim sto ima dobar kvalitet uredjaja, ima i precizno izradjene sijalice. Njihova ziza je na identicnom mestu na kome se ona nalazi i na Halogenim sijalicama. Na taj nacin ne dolazi do toga da ova svetla smetaju drugim ljudima. Ili je bar to minimalno.

Takodje, ukoliko su ona losa, a jos se i ne postave kako treba, dolazi do onog efekta koji je tema ovde - zaslepljivanje vozaca iz suprotnog smera. Sastavni deo svake nase konverzije je stelovanje svetala na pravilne vrednosti. Jako bitan detalj na kraju svakog posla.

Image Image

Svaki auto koji se "uradi" sa nasim uredjajima nece imati problema sa tehnickim pregledom. Pravilo kaze da nije bitna jacina svetla koja "izlazi" iz fara vec raspodela svetla. Ukoliko onaj koji vrsi tehnicki pregled, kada prisloni "spravu za proveru svetala na tehnickim pregledima", konstatuje da visina svetala ne prelazi dozvoljene granice, nece biti nikakvih problema.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours