Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Oct 20, 2018 9:48 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Separator benzinskih para (odušak rezervoara)
PostPosted: Wed Oct 10, 2018 1:29 pm 

Automobil: Niva 1.7 (2003)
Kod mene je plastični i stalno se lome one "sisice" na njemu i onda se oseća benzin, naročito u krivinama. Na internetu nađoh neki metalni, ali izgleda da je za novije modele. Ima sisicu samo za jedno crevo što ide od rezervoara. Da li bih mogo ovaj metalni da stavim kod mene, samo da uzmem neku račvu pa da dva creva iz rezervoara spojim u jedno i da to tako fercera?
https://www.youtube.com/watch?v=1aBFqGhaQHc

Profile  

Post subject: Re: Separator benzinskih para (odušak rezervoara)
PostPosted: Wed Oct 17, 2018 6:56 pm 

Automobil: vaz21214-20
moze ali kod vecine je plasticni pa nema problema obicno je krivac neko cukanje sa te strane pa posle nije lepo ispravljeno i vraceno kako treba ,creva nategnuta i plasticni separetor presavijen i posle vibracijama dolazi do loma. bolje proveri jer i metalni nece biti resenje ako je nesto nategnuto puci ce ili on na spoju ili crevo...

Profile  

PostPosted: Wed Oct 17, 2018 9:55 pm 

Automobil: Niva 1.7 (2003)
Nije udarano ništa. Jedino što s vremena na vreme imam "posetioca" koji mi izvlači gorivo, pa je moguće da tada dolazi do vakuma u separatoru i zbog toga pucaju sisice. Drugo što mi pada na pamet je da zimi dolazi do zaleđivanja na sisicama, pa zbog toga. Gledam na netu ima dosta njih kojima separator tu puca.
Nadam se da je ovaj metalni izdržljiviji i da ću uspeti da ga nađem. ;)

Profile  

PostPosted: Wed Oct 17, 2018 10:30 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Plastičnom će da pucaju sisice, metalni će da protruli. Jbg tradicionalne ruske oscilacije u kvalitetu.
Spoliš te dve cevke koje dolaze Y komadom, na donji kraj spojiš crevo koje vodi u rezervoar i na njega nakačiš nepovratni ventil u smeru ka rezervoaru i premostiš celu skalameriju. Meni je na 112 to tako radilo 7-8 godina, jer je metalni rezervoar protrulio posle 3-4 godine. I dalje bi radilo da novog vlasnika nisu naterali na autobus.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 18, 2018 6:52 pm 

Automobil: vaz21214-20
kod mene sve to fabricko, stoji evo preko 260 000 i 14 godina... ali naravno sve zavisi kakvo vozilo naletis. kod nive se konkretno kod nas( a i u evropi) u popoulacije vozi jedva 5% vozila koje su kupili licno vlasnici. ostalo je sve preprodata sluzbena skalamerija(iz 3, 4 pa i ko zna koliko ruku). iz istog razloga se i dare zgranuo kad je video kako prodavac nove nive slika mobilom telefonom dok rucka burek. zabole ga za pojedinacne kupce, interesuje ga flotna prodaja. ;)
tako funcionisu zadnjih 40 god. bez izuzetka i bez prekida...i zato sam napisao sta sve moze biti uzrok pored eventualnog nekvalitetnog dela...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours