Anlaser

Moderators: dejo, na benzinskoj me vole, parkvets, jeronimo

Post Reply
kizahood
Automobil: Lada Niva

Anlaser

Post by kizahood » Fri Jan 05, 2018 10:24 am

(da li je moguce da ne postoji tema o anlaseru?!? Zar to nikom ne crkava? Pre ce biti da sam corav; admin nek prebaci u postojecu temu ako uspe da je nadje)

Dva puta mi je već crk'o bendix, jednom se i neki magneti u statoru razdesili, a anlaser koristim na vrlo štedjiv način - ne gasim na crveno, auto da ako jednom godišnje ne upali iz prve...

Ako je u pravu lik iz Daretove omiljene prodavnice, ispostavilo se kod mene ne pasuje bendix koji se standardno ugrađuje u nove Nive, tj. zalomio mi se neki beloruski anlaser koji je očigledno sranje (ili je neko nekad ukrao fabrički anlaser i ubacio taj beloruski).

E sad, 1500 za bendix i isto toliko za ruke, pa x2, ja bre platih pola cene novog anlasera (ispostavilo se da je nov svega 100e) a i dalje imam sranje... :evil:

Ono što me konkretno zanima: da li standardni Nivin anlaser pasuje "šraf na šraf" umesto ovog beloruskog, pošto kontam da sledeći put kupim ceo?

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Re: Anlaser

Post by dejca » Fri Jan 05, 2018 12:47 pm

Koji gde anaser pasuje to ne znam, ali ja sam nekad na moju ladu 2107 za 6 meseci promenio tri bendixa. Tek treći je bio dobar. Kad bi išao da kupujem drugi nosio bih kutiju predhodnog da ne kupim isti, i tako dok nisam ubo dobar.
Probaj sam da zameniš, ništa nije toliko komplikovano.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Fri Jan 05, 2018 3:19 pm

pasuje ti bilo koji alnaser, stari ili novi. samo su ovi noviji planetarci(imasu sistem zupcanika kao reduktor i olaksavaju i ubrzavaju verglanje) pa vrte kao busilica i duplo su manji gabaritom od starih.Pa ko sta voli on i montira... ;)
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Fri Jan 05, 2018 3:46 pm

Meni još radi fabrički alnaser, nikada nije pipnut (pu, pu...) Kupio sam još kad nove četkice s namerom da ih preventivno zamenim ali ipak dok radi neću da ga diram.
Verujem da odgovara bilo koji alnaser jer zvono menjača i zamajac su svima isti osim možda posle 2012. kad su Nive dobile veće lamele. To bi trebalo proveriti.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Fri Jan 05, 2018 5:51 pm

Ja mislim da pasuju i anaseri od kocka lade.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Fri Jan 05, 2018 6:42 pm

pasuje sve lamela je veza a zamajac je ostao(bilo je mesta za 20 mm vecu lamelu) isti. samo nesto redizajniran, olaksan...ali kvaka je u zastitnom limu oko alnasera ne dopusta prevelike gabarite...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

Post Reply