Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jul 18, 2018 5:04 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Servisi i majstori 2017te
PostPosted: Mon Sep 25, 2017 12:51 pm 

Automobil: Niva
Pozdrav svima! Znam da je malo nepristojno pitanje jer je tema delimično obrađena na više mesta (već sam tražio po forumu), ali je takođe tema podložna promenama. Gde da novi vlasnik stare Nive traži servis? Naravno, dok mu popravke ne uđu "u ruke". Kada se jednom ovlada znanjima, sve je ok, ali gde raditi auto do tada?

Po mojim iskustvima, kvalitet usluga se po Srbiji jako često menja. S toga me zanima, po vašim iskustvima, koji bi bili preporučeni servisi, ili majstori, za Nivu na teritoriji Beograda i Kragujevca u tekućoj, 2017oj godini? Moje lično nahođenje, kao nekoga ko je odrastao i radio u, nazovimo ih rigidnim sistemima, bi bilo da idem kod zvaničnih servisa uvoznika Lade 4x4, pa koliko košta da košta. E, sad, da li je to i najbolje rešenje?

Hvala svima unapred na korisnim savetima!

Profile  

Post subject: Re: Servisi i majstori 2017te
PostPosted: Mon Sep 25, 2017 4:14 pm 
Nek ti je bog u pomoci u svakom slucaju.

Zvanicni, da ih tako nazovemo, su ti najgora moguca opcija. Majstore skupljaju sa sa halo oglasa, zaposljavaju bukvalno svakog, delove nabavljaju na kilo i sa njima garantovano najebes.

PostPosted: Mon Sep 25, 2017 5:08 pm 

Upravo zato i pitam, hvala na info. Voleo bih da čujem što više mišljenja, koja će i drugima biti korisna. Sada još da nađemo ko valja :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Mon Sep 25, 2017 5:10 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Pa rekao bih da nemaš ubrizgavanje već običan motor, ako imaš običan ti si priču s majstorima završio, delove kupiš u prodavnici i sam zamenis, delove trapa malo se potrudis i nabavis po čuvenim radnjama u Madjarskoj ili Rusiji, ako gde zapne tu smo, imaju dve Nive na forumu i vlasnici ih održavaju kako treba tako da ces dobiti sve odgovore, ako ne poznaješ mehaniku dovoljno je da nadjes majstora koji hoće da radi posao.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 27, 2017 5:58 pm 

Automobil: vaz21214-20
u beogradu jedini zvanicni servis koji radi lade a da moze da zavrsi posao(od nekoliko postojecih) je trenutno ruski i eventualno beolada . problem je sto ovaj prvi je skup kao da je za neka druga vozila pa se treba raspitati oko cene. isto delove imaju u nekoliko kategorija(od falsa do originala) pa prema zeljama treba i zahtevati sta da ugrade(opet se treba razumeti i opet skuplje) ...sa ovim drugim nemam licnog iskustva ali par kolega je bilo ranije i nisu bili losi sad vec je verovatno i pitanje kako rade...
za kragujevac ce kragujevcani biti merodavniji od mene... ;)

Profile  

PostPosted: Wed Sep 27, 2017 8:18 pm 
jeronimo wrote:
sa ovim drugim nemam licnog iskustva ali par kolega je bilo ranije i nisu bili losi sad vec je verovatno i pitanje kako rade...

Cik probaj ako imas kahunas, ja ne bih imao. Vola u dupe ne umeju da ubodu kolektivno :)

Ruski ima cene takve, da se osecas kao da odrzavas maserati sto je i inace politika kuce. Poznaniku su zamenili anlaser na 111 ladurini za 200e, remont strucno proglasen kao nemoguc, onda je ovaj novu uginuo pa nastala zurka sa zamenom...

Manje vise (samo)ovlasceni servisi za ladu su personifikacija tragicne usluge.

PostPosted: Thu Sep 28, 2017 4:06 pm 

za ruski evo licno iskustvo... dosao sam da zamene dobose na 150 000 na sluzbenoj, i ajde da sacekam coveku ispred mene stavljaju sve fenox. remont kompletnog trapa sa sve amortizerima. cutim ajde da ne pravim pometnju mozda je auto za preprodaju. kod mene razmeravanje dobosa u normi su ali su malo elipticni. obrada sa strugu original novi paknovi (vadio iz magacina bez rasprave poznaju me i ne tolerisem javasluk). cena usluge kao da sam kupuio nove dobose i paknove u prodavnici. e sad nisam hteo da se prljam(stari bili zalepili) izvadim karticu provucem i cao...

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 9:30 am 

Automobil: Lada Niva
jeronimo wrote:

Nije precizirano šta se podrazumeva pod "stara Niva", subjektivna je to kategorija ;)

Ako je injection, moja dosadašnja iskustva što se tiče elektronike idu u prilog Draganu struji sa Pivare, u poređenju sa ovlaščenim servisom Viva (preko puta Sajma, ispod Koje).

Doduše, on je samo za elektroniku, a kod Vive imaš sve, a koliko se ovde kuka na ovlašćene servise, Viva uopšte nije loša (al' je zato skupa u 3 lepe, 1600 kinte čoveksat bio zadnji put).

Za ostalu elektriku sam imao pozitivna iskustva sa Zoćom iz Sušice.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 2:49 pm 
U BG ovlasceni su uzas, a 1600 sat je norma za garaze i ilegalu. Ovde bi kvalitetnig majstora za 1600 po satu placali bez prigovora.

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 10:50 pm 

kizahood wrote:
jeronimo wrote:

Nije precizirano šta se podrazumeva pod "stara Niva", subjektivna je to kategorija ;)

Ako je injection, moja dosadašnja iskustva što se tiče elektronike idu u prilog Draganu struji sa Pivare, u poređenju sa ovlaščenim servisom Viva (preko puta Sajma, ispod Koje).

Doduše, on je samo za elektroniku, a kod Vive imaš sve, a koliko se ovde kuka na ovlašćene servise, Viva uopšte nije loša (al' je zato skupa u 3 lepe, 1600 kinte čoveksat bio zadnji put).

Za ostalu elektriku sam imao pozitivna iskustva sa Zoćom iz Sušice.

Kizo, hvala ti ko bratu za ove info!. Hvala i svima ostalima!

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2017 12:45 pm 

crni boki :D ovde niko nece crvenu da plati po satu kakvih 1600 :mrgreen: , a da ovlasceni deru to je tacno ali to je u vecini brendova kod nas tako nema ovlascenog servisa a povoljnog po ceni. a i za kvalitet je uglavnom slaba vajda...

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2017 2:52 pm 
Placaju i vise, samo im se to precuti :mrgreen:

PostPosted: Mon Oct 02, 2017 2:32 pm 

Automobil: Lada Niva
Kod ovih jebe i to što izdaju fiskalni račun, znači platiš i ruke i porez na ruke.

A inače su ovlašćeni servis za Ford i za Ladu, a nemaju odvojena "mesta troškova" za jednu i drugu marku, jedni isti ljudi rade. Možda Ford ima malo jače standarde za majstore :?

Profile  

PostPosted: Wed Oct 04, 2017 11:24 am 

pa kolko do sad znam za ladu je do ove godine bilo pozeljno da imas ovlasceni servis bar za jos jedan brend(to je ideja domacih zastupnika, umesto da sire mrezu oni misle da mogu da preotmu bez obuke za ove na terenu :lol: ) e sad cu cini mi se postavili realnije uslove i ako se malo aktiviraju mozda bude nesto od neke mreze. ali to cemo videti tk za par godina ovim tempom... :?
mada za nas koji radimo sami treba zamo da otvore magacin sa delovima i zdravo... :D evetualni isporuka brzom postom na adresu i interet pregled stanja na lageru ... ;)

Profile  

PostPosted: Fri Oct 13, 2017 9:14 pm 

Sutra idem kod onih likova na Cukaricu, pa nek mi je bog u pomoci... Jebiga, moram negde da proverim neke stvari, a onda cu u Kragujevcu detaljnije :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours