Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:29 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Check engine blinka
PostPosted: Wed Oct 18, 2017 10:32 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Čudno je da su gasne prljave jer gorivo prođe najmanje tri filtera dok dođe do njih. Proveri kako ti leži filter gasne faze, ako ne zaptiva dobro na šolji onda gas prolazi oko njega a ne kroz njega.
Što se dizni itče zavisi od proizvođača i modela. Recimo Rail se počne javljati na 80k-100k km pa se menjaju jer su zamenske gumice loše, Valtek (njih staviti umesto Rail) se samo prešteluje i možda zamene gumice a Hana dizne uzimaš u amanet i vodiš sa sobom u sledeći auto.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 12:50 pm 

Automobil: LADA NIVA
Nikako rijesti problem na nivi sto se tice check engine. Nesto stuja zabava. Znaci simptomi su isti, ali sam otkrio ujutro kad upalim isto kao da radi na tri klipa, nema snage itd. I tako vozim malo dok se ne ugrije obicno temperatura motora bude oko 70 C . Stanem ugasim ponovno upalim i radi sve normalano. Znaci vozilo radi lose dok se malo ne ugrije ugasi i ponovno ne upali i sve normalno. Mislim i da me struja jebe posto se ne moze spojiti na ECU na diagnostikom. Kazaljka od goriva mi nije bas dobra. Bude na nuli i od jednom u toku voznje proradi i pokazuje tacnu vrijednost. NA dijagnostici ne mogu nista jer se ne mogu spojiti. Kazu otisao ECU, ajde da uvjek auto ne radi kako treba , ali kad se ugrije ugasim ga i ponovno upalim ide kao metak.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 19, 2017 3:51 pm 

Automobil: vaz21214-20
trebalo bi i konektore benzinskih dizni ocistiti mozda je ranije neki skidan i nije leopo vracen pa ulazi vlaga i gubi kontakt. a da ecu nije u redu ne bi krenuo auto uopste. nesto tu drugo ne valja kad nece da ocitava ili uredjaj ili procedura ocitavanja...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours