Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Jul 17, 2018 9:34 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: U-POL RAPTOR
PostPosted: Fri Sep 01, 2017 10:03 pm 

Automobil: Megane 2 ,Niva
Koristio sam ovih dana po prvi put rust converter, uzeo taj presto.
Stvarno je jezivo koliko su te hemikalije i farbe napredovale zadnjih godina.
Da se neko ne zajebe slucajno da radi sa converterom bez rukavica, ruke ne mogu da se operu danima ni sa nitrom.
I ako slucajno padne na kozu mora odma pod vodu, dok ne osusi na ruci obicna voda lako skine ali ako malo posusi cao.
Iskonvertovana ruka postane ljubicasta :D

Profile  

PostPosted: Fri Sep 01, 2017 10:13 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Potrošio sam litar za ceo auto, mnogo dobra stvar, skidao sam skoro tapacir na vratima i digla se nešto farba, skinem farbu koja se odvojila kao papir ne znam zbog čega ali lim je maslinasto zelene boje izgleda da on vremenom promeni boju a preko njega sam išao epoxy prajmer što je još jedan plus

Profile  

PostPosted: Sat Sep 02, 2017 1:30 am 

Automobil: Megane 2 ,Niva
Opasna vradzbina je taj rust converter ako je istina sta sam sve gledao po you tube tu korozije vise nikad nema.
Presao sam i u blatobranima one sastave izmedju amortizera gde je dupli lim i sve srafove okolo, komplet rubove sa unutrasnje strane u par nanosa.
Skinuo limove u blatobranima izavdio par kubika blata :D isprao sve do poslednjeg zrna sacekao da se osusi.
Sutra dan sve converterom namljackao iznutra, posle kad vise nisam znao sta cu kompletnu cev od kuke i kuku sam presao pa cu da farbam.
Kontam kad dodjem do zadnjeg diferencijala da i njega predjem sa rustom pa prefarbam.
Skinuo sam i zadnji branik da sredim, sve cetiri matice 13 sam morao da izlomim, ono je uzas da bog sacuva. A branik jedva skinuo sa gedorom zglobnom jel cev od kuke jebava.
Oko nive sta god da uzems da radis najebao si.
Odustao sam od sike i uzeo Mannol 9919 Anticor UNDERBODY COATING BLACK Corrosion Protection Spray za blatobrane kazu ljudi koji su radili da je bas dobar, cena skroz ok a ima ga i u spreju.
http://www.ebay.ie/itm/7x650ml-Mannol-9 ... SwwxJZcgSW
To sutra krecim i tek onda idu plastike.
Evo jedna slika kako sam uprskao solje nazad i rub, to iznad sto se vidi su mrve spric gita koje cu kasnije da ocistim sa plavo sivom cebe smirglom i vodom i na kraju ispoliram.
A na slici se vidi u kakvom stanju mi je fabricka zastita blatobrana na nivi koja nikad nije imala korube.

Ko bude primetio gde je upskano vodim ga na klopu u svemir, to je oko onih prica kako ne moze da se uradi a sa akrilom mozes kako hoces.
Cak i najgrublja crvena cebe smrigla ne ostavlja riseve jako je zahvalna za rad i mozes svuda prici, samo je poenta ne zuriti nego lepo osmirglati git i spric git dok se do kraja lepo ne obore ivice.
Git ako treba moze i srednje klase ali spric git mora biti prvoklasan.
Ovi sto prave boje mi dilgli pritisak, otvara haubu trazi neki papir vezano za nijansu moje ljubicaste, ja kazem nema.
Kaze bice zajebano napraviti kao Ruski akril tamo vamo, ja reko ljudi idu u svemir ti mi oko akrilne boje dramis.
Na kraju lik izlazi ulazi 10 puta i odjednom kaze citac je prepoznao boju i ja dobijem original nijansu bez trunke razlike.
Zamenio sam i keder gepek vrata, hocu da promenim sa soferke i zadnjeg stakla one gangreozne srebrne lajsne , ove nove su u crnoj boji.
Mnogo stvari sam zapoceo ali uskoro ce biti spremna za lose vreme i fishing avanture :xixi

Attachments:
20170831_232043.jpg
20170831_232043.jpg [ 357.31 KiB | Viewed 469 times ]
 Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours