Lada pali ventilator kad se upali

Moderators: dejo, na benzinskoj me vole, parkvets, jeronimo

Post Reply
zlocko
Automobil: lada niva

Lada pali ventilator kad se upali

Post by zlocko » Sat May 13, 2017 7:49 pm

Kao sto naslov govori ,upali mi ventilatore za hladjenje cim ju upalim i stalno rade vemtilatori pa me zanima sta bi to mogao biti problem?Ako ko zna?Lada je 1.7 benzin 2002 godiste.

bortlonger
Automobil: lada

Re: Lada pali ventilator kad se upali

Post by bortlonger » Sat May 13, 2017 8:46 pm

instalacija, uticnice, termoprekidac ventilatora
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

lasta
Automobil: niva

Post by lasta » Sat May 13, 2017 9:32 pm

izštekan ili je riknuo termoprekidač
nalazi se na alumiskom kučištu na glavi
kuda dolazi gornje crijevo koje ide na kiler-glava
naravno ako ga eko nije prebrikao
lasta

Dare
Automobil: Niva 1.7 4×4

Post by Dare » Sun May 14, 2017 11:27 am

Možda zelepio relej koji pali ventilator.

zlocko

Post by zlocko » Tue May 16, 2017 8:04 am

Nije mi se dalo to skidati dole ispod volana pa sam napravio posebno na peekidac da palim iz kabine ventilatore pa kad se ugrije upalim ih i to je to.Svakako hvala na prijedlozima za rjesavanje problema.

bortlonger

Post by bortlonger » Tue May 16, 2017 10:30 am

i kad neki put slucajno zaboravis da ih ukljucis, bice ti zao sto to nisi sredio kako treba
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

kizahood
Automobil: Lada Niva

Post by kizahood » Tue May 16, 2017 1:09 pm

Ja sam prethodni auto 10 godina vozio sa ventilatorom koji se pali iz kabine i NIKAD nisam zaboravio da ga uključim. Pa termometar je jedan od osnovnih instrumenata na tabli u koji stalno mora da se gleda (bar kad su Lade u pitanju). Sam koncept "zaboravljanja" da se uključi mi je totalno neshvatljiv - kao kad bi neko rekao da pazim da ne zaboravim da zakočim, ili da ne zaboravim da pritisnem kvačilo pre menjanja brzine...

Na sadašnjem autu još uvek nisam ugradio, baš sam lenčuga... doduše automatika za sad odrađuje pos'o.

zlocko

Post by zlocko » Tue May 16, 2017 2:50 pm

Ma tako mi je najjednostavnije i jos sam napravio da na prekidacu palim jedan po jedan.A zaboraviti necu pa to je osnovno sto se gleda u voznji.Ladama su stvarno lose instalacije odradjene.Pogresnim putom kablovske grane su povukli.Puno bolje bi se to dalo izvesti.Hvala na pomoci
.pozz

Vladan1983
Automobil: Niva

Post by Vladan1983 » Tue May 16, 2017 8:33 pm

pozdrav svima - slično pitanje - od danas diže temperaturu stalno i ventilator radi skoro non stop aili uopšte nije ustanju da vrati temperaturu na 90 ili jedva vrati pa ponovo se digne, održava je na sredini između 90 i 130...šta bi to moglo biti da nije crkla pumpa za vodu ili šta već? ovo se ranije nije dešavalo..inače jedan ventilator mi je crko, radi samo jedan ali ranije je i taj jedan brzo vraćao temperaturu nazad...

bortlonger

Post by bortlonger » Tue May 16, 2017 11:40 pm

prvo proveri kais vodene pumpe, a zatim termostat..
ako si skoro menjao rashladnu tecnost, postoji mogucnost da je negde ostao vazdusni cep u sistemu za hladnjenje, ali kao prvo kais, kao drugo termostat

zlocko

Post by zlocko » Wed May 17, 2017 9:08 am

A i meni se grijala pa kad sam nasuo antifriza u hladnjak prestala se grijati.Nadosipavao sam prvo u posudu medjutim to nije pomoglo ali mi jedan mehanicar rekao da moram direktno u hladnjak i onda mi se prestala grijati.

bortlonger

Post by bortlonger » Wed May 17, 2017 11:12 am

to je bio u pitanju vazdusni cep, i da bi se odstranio, onda se rashladna tecnost doliva direktno u hladnjak ( motor ukljucen, i zagrejavas dok ne otvori termostat.. kad otvori, tecnost iz hladnjaka pocne da cirkulise i onda dopunis hladnjak)

Post Reply