Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jun 24, 2018 3:48 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Potreban set kvačila za Nivu 1.7
PostPosted: Wed Apr 08, 2015 3:02 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Drugari,
danas primetih prve znake slabosti seta kvačila. Bilo bi idealno da ga zamenim u narednih nedelju dana jer sam slobodan.
Zamolio bih vas za kontakt telefon neke firme koja bi mi poslala set (ili ako neko od vas to može i hoće da učini). U obzir dolaze svi setovi s kojim bi pedala kvačila bila što mekša. Dajte neku preporuku (Valeo, Luk... )

Svaka pomoć je dobrodošla. Razumećete da svaki dan eventualnog stajanja Nive u kvaru predstavlja veliki problem... A traženje nekog ne-ruskog seta u Nišu i okolini znači čudno gledanje od strane prodavaca :(

Hvala svima,
Dare.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post subject: Re: Potreban set kvačila za Nivu 1.7
PostPosted: Wed Apr 08, 2015 3:45 pm 

Automobil: Skala 55, Koral 65
Zovi Kit Komerc, Euro 018, Euro 07, Euro auto i trazi po sifri da ti naruce Sachs set 3000 240 001, ili posebno korpa 3082 133 042, lamela 1878 005 788, druk lager 1850 282 185.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 4:59 pm 
Quote:
(ili ako neko od vas to može i hoće da učini).

Kada nadjes ono sto ti odgovara, samo javi gde da se podigne i neko iz Bg klana ce to odraditi ... ;) ...

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 5:33 pm 

Hvala momci. Jel neko isprobao taj Sachs u praksi ? Kakva je pedala s njim ?

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 8:32 pm 

Jesam ja ,ali ne na Ladi .....Ok je ....nema greske ,ali je i cena ozbiljna ako je pravi (200e)

Najbolji druk sto mozes da uzmes kao poseban je BREDA.Kosta ako se nevaram 1100din. u Euro07.
Tako kupljen posebno taj druk lezaj,u kombinaciji sa remontovanom tvojom korpom ,lamelom sa Nemackim ferodama,i obradjenim zamajcem ,daju jako zadovoljavajuce rezultate....kako na papuci kvacila,tako i polju vuce samog automobila.Kombinacija je proverena na jednoj samari te ti pricam utiske iz prve ruke.

U parama to iznosi ovako :

- Obrada zamajca 1000din
- Reparacija korpe 1200
- Reparacija lamele 1000
- Druk lezaj Breda 1090din
------------------------------------
Ukupno 4290din........ Mesto reparacije - zanatska radnja FICA (u okolini Beograda ,tj u Ostruznici)

Isto TO ,samo u drugoj zanatskoj radnji koja ima malo duzu i jacu reputaciju (kod Malinica) kosta za par stotina dinara vise.Dakle ispod 5000din .

U Gazeli ,koja ima najjacu reputaciju sto se tice originalnosti delova ,set kosta izmedju 8 i 9 hiljada dinara .Imaju LUK i Valeo ja mislim.

Bokijev auto sam vozio ,mislim da je kod njega origanal Valeo ,placen je set ozbiljno ,ali je i pedala kao pena.Utisak fenomenalan sa mog stanovista .

STA GOD DA IZABERES ,bilo da je skupo bilo da je jeftino ,neovisno gde se to nalazi .....javi i sve ti organizujem odmah.

Ukoliko bilo sta porucujes iz Euro 07,samo im naglasi ,da to sto narucis ,iz centralnog magacina (iz Batajnice) dostave u radnju u Cvijicevoj ulici (kod gradske bolnice)

Ukoliko bilo sta narucujes iz Gazele,i servis i direkcija su im kod mene i Travija u komsiluku.

Ukoliko se odlucis na reparaciju ,salji ,pa da nosimo na rad.Procedura traje oko 2 sata (sam posao)

Rusku lamelu imam novu ,Ruen korpu imam novu ,ali to nisam stavio ni sebi u svoju krkelu ,pa ne preporucujem ni tebi .....

DRUGARSKI SAVET - koji god set da stavljas ,OBAVEZNO obradi zamajac.Neka je to samo sto se kaze da ga lizne ,ali ga ipak odradi ......ovde ili kod tebe - sve jedno.

Na vezi smo ;)

Profile  

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 9:15 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
ja sam vise za ficu i jer stalno tamo idem a ako se resis za reparaciju to pada na mene :)

Profile  

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 9:58 pm 

O, hvala momci na podršci.
Sutra istražujem cene telefonom ako može, pa ćemo videti. Ja sam za novo.
Iskreno, dvoumim se oko druk lagera. Ovaj što vozim je fabrički i dokazan je. Deluje mi kao veći rizik stavljati nov, nego zadržati ovaj. Šta mislite?
Zamajac kakav je, to nemam predstavu uopšte. Ništa ne vibrira pri polasku i slično. Mada imam ovde dobrog strugara koji bi ga rešio ako treba.
Celu operaciju planiram da radim samostalno. U kanalu imam vodu oko jednog metra, ali imam i pumpu. Ne znam tempo nadiranja nove vode ali to će biti taman ubrzavajući faktor da ne detaljišem mnogo :D

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 10:02 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
kad se obradjuje zamajac ne radi se samo nalegajuca povrsina nego i povrsina gde naleze korpa tj citava prednja strana i tako obradjeno probaju oni, ja sam obradio zamajac i kupio novu korpu a lamelu sam radio i mnogo je bolji osecaj kada sam obradio, obrada se ne radi na strugu zato sto povrsina baziranja treba biti povrsina na koju naleze radilica a to ne moze da se bas pozicionira na strugu.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 08, 2015 11:22 pm 

Tacno !!!! Obradjen zamajac zahteva korpu i lamelu u tom trenutko da bude tu.Dakle kod strugara.Ukoliko se Dare odluci za nov set,tek kad mu dodje u ruke ide na obradu zamajca sa tim setom....

@Dare .....skoro sam menjao set kvacila na beloj.Imao sam odlican druk na njoj.Nije se cuo.Nisam ga bacio ,ali sam stavio nov.Ne ruski i te fore od 400/500din vec ozbiljan druk lezaj.
Zasto ?
Pa nisam smeo da se kockam sa eventualnim ponovnim skidanjem menjaca u blizoj buducnosti .Taj stari druk ,GARANT bi svirnuo pre sledece zamene seta.U toj situaciji postoje samo dve opcije:

- ili teras tako i on se cuje
- ili skidas ponovo menjac

Ovako sam KAO sigurniji ....jbm li ga dal* sam u pravu :sad:

Profile  

PostPosted: Thu Apr 09, 2015 12:32 am 

Ja sam fabričku korpu i lamelu menjao na 55 000km, a sad sam na 136000 i fabrički druk još radi. Tako da sam stekao izvesno poverenje u njega Image
Takođe ni zamajac nisam obrađivao niti ga skidao. Procenio sam "od oka" da je dobar i tako je i bilo. Neko možda misli da je ovo mala kilometraža za ovaj drugi set. Ja mislim da nije. Em je ruski (Načalo) em ja više vozim prikolicu nego sam auto :)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Apr 09, 2015 12:41 am 

Automobil: Samara 1.3s
Dare, a sto ne nastavis sa Nacalo kvacilo? To je s obzirom na cenu Nacalo kvacila odlicna kilometraza.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 09, 2015 1:20 am 

Dare wrote:
Ja sam fabričku korpu i lamelu menjao na 55 000km, a sad sam na 136000 i fabrički druk još radi. Tako da sam stekao izvesno poverenje u njega Image

Pa neces valjda posle 140K da vratis druk ponovo da ide taj :shock: :shock:

Profile  

PostPosted: Thu Apr 09, 2015 9:16 am 

Gago wrote:
Dare, a sto ne nastavis sa Nacalo kvacilo? To je s obzirom na cenu Nacalo kvacila odlicna kilometraza.

Nemam pojma. Nekako mi je osećaj na pedali od odmah bio čudan.

skora wrote:
Pa neces valjda posle 140K da vratis druk ponovo da ide taj :shock: :shock:

Staviću nov, ajde ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Apr 09, 2015 9:17 am 

Automobil: vaz21214-20
dare ako si pazljivo citao ja imam sachs set, promenjen na 67 000 a sad racunaj koliko je preterao.... :D

Profile  

PostPosted: Thu Apr 09, 2015 9:33 am 

Miljan wrote:
Zovi Kit Komerc, Euro 018, Euro 07, Euro auto i trazi po sifri da ti naruce Sachs set 3000 240 001, ili posebno korpa 3082 133 042, lamela 1878 005 788, druk lager 1850 282 185.

Samo ovaj set i ima da se nađe.
Gazela - 8.200din
Kit komerc -8.290din.

Meni ove cene deluju prihvatljivo. Šta kažete?

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours