Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jul 18, 2018 4:51 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 167 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Stelovanje karburatora i paljenja i vakumi
PostPosted: Fri Dec 11, 2015 11:28 am 

Automobil: Niva
motor se gasi,3 elektricne sam stavljao,sraf za vazduh uopste ne reaguje...razvodnik mijenjao,svjecice,kablove,razvodnu,komutator,ja ne znam sta da joj radim vise...i od pola gasa nece,gusi se,a na jedan dio gasa svaki put zastane (kao da knedlu proguta) pa nastavi...na leru radi neravnomjerno,obrtaji idu od 1000 do 2000,i sa sauhom se gasi i nema snagu uopste i kad je upalim na -5,nece pod sauhom

Profile  

PostPosted: Fri Dec 11, 2015 12:24 pm 
Gledaj da negde ne falsira, vakuum creva isporveravaj, ono ka korektoru pretpaljenja i ka servu, pogledaj servo, proveri jel karburator zadihtovan, da li dihtunzi ispod njega vrede cemu, ako sve prodje pregledaj svecice jel neka masna cadjava i sl, eventiulno premeri kompresiju motora. Pogledaj izduv jel ok, gledaj da li oko izduvne grane negde imas garezi pa eventuialno menjaj dihtunge ...

PostPosted: Fri Dec 11, 2015 1:15 pm 

svecice ok,mjerio kompresiju,na sva 4 cilindra je 14...ne znam sta da radim vise

Profile  

PostPosted: Fri Dec 11, 2015 8:21 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ako već imaš dve Nive od kojih jedna radi, onda skini sa nje karburator i prebaci na ovu koja ne radi. Ušteluj paljenje da radi kako treba. Onda vrati onaj loš karburator i igraj se sa njim. Bar ćeš znati da je do njega.
Da nisi možda zamenio mesta onim dvema diznama koje stoje vertikalno u karburatoru? Evo ti slika, vide se oznake. Samo je pogledaj u krupnom planu.

Image

Nema tu neke mudrosti. Ja sam pre neki dan čistio karburator jer od vožnje na plin uopšte nije hteo lepo da radi na benzin. Nije prvi put. Rastavim ga u delove. Onda uzmem onaj Abro sprej za karburatore i ušpricam kroz svaku rupicu dok ne izbije negde. Onda sklopim, naštelujem onaj šrafić uvučen sa prednje strane i to je to. Radi. Vozio sam par dana samo na benzin, sve ok. Ne trese se, ne cima, ide lepo, pali hladan i topao ;)

E, da. Jesi li siguran da si je dobro uzbio kada si menjao lanac? Meni je na staroj nivi majstor loše uzubio jer sam ja tad bio dete :) . Greška smo otkrili tek par godina kasnije. Niva je radila ali je slabije išla. Tek kad je uzubljena kako treba, postala je drugi auto. Na ovoj koju sad vozim, obratio sam pažnju kad sam menjao lanac i lančanike i nema razlike pre i posle. Čak ni razvodnik mi nije pobegao ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Dec 13, 2015 12:13 pm 

Dare,sve sam probao,i karburatora jos 2...cak jedan sa vodenim sauhom weberov...opet nista...majstor tvrdi da je uzupcena dobro...i ove dizne su ok na karburatoru,ma sve...

Profile  

PostPosted: Sun Dec 13, 2015 12:44 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Proveri ti opet, meni je motor na zemlji radio savršeno, ubacim ga u auto, stavim auspuh, pali i prima gas al ne ide kako treba, kod lađe nikad nećeš pogoditi tačku na lancaniku i kućištu brigade, skini poklopac i pogledaj al prvom stavi reper na radilici na nulu, ako ti je sad gore tačka npr sa leve strane ti je premesti sa desne ili kontra, što se tiče županija razvojnih to ces videti kad uzupcis auto, možeš i njega da izvadis pa kad završiš županije stavi reper od radilice od prilike na 7 stepeni pa onda spusti razvojnih, razvojnih prvom namesti da bude u pravcu prvog ili četvrtog cilindra-palenja

Profile  

PostPosted: Sun Dec 13, 2015 6:29 pm 

A jesi li eliminisao servo od kočnica? Možda je membrana popustila. Uzmi pa isključi crevo sa serva i zatvori ga nečim. Pazi samo jer je tu vakuum, da ti ne usisa to čime si zapušio.
Možda ti i sa razvodnikom nešto nije ok pa pri nekom broju obrtaja daje netačan ugao.
Ako si već siguran da je uzubljena kako treba i da je kompresija kako treba, onda prebacuj deo po deo sa nive koja radi i otkrićeš šta te muči. Mislim da je tako najlakše.
Kad kažem deo po deo, najpre mislim na karburator i razvodnik, onda komutator i tako te sitnice koje se brzo skinu i nameste.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Dec 13, 2015 11:07 pm 

servo od kocnica?mislis na vakum? kakve vez on ima,Dare?

Profile  

PostPosted: Sun Dec 13, 2015 11:51 pm 

Ima i to velike, uvlači ti fali vazduh, rastali ga na grani i zapisi rupu pa probaj da vozis

Profile  

PostPosted: Mon Dec 14, 2015 12:30 am 

a da,da...probacu jos to...a i ne dolazi mi glicerin do zadnjih tockova,mozda je nesto povezano...hvala...javljam va da li je to :)

Profile  

PostPosted: Mon Jan 11, 2016 6:56 pm 

momci,resio sam problem...ipak je slabo uzupcena bila...a na drugoj koja je dugo lezala,pokusao da je upalim ali uopste ne usisava na kraburator...moze li biti da su karike zalijepile?

Profile  

PostPosted: Mon Jan 11, 2016 7:12 pm 

Ako motor okreće onda i nisu zalepile, probaj da spas petrolej,

Profile  

PostPosted: Mon Jan 11, 2016 10:05 pm 

vaskoh wrote:
momci,resio sam problem...ipak je slabo uzupcena bila...a na drugoj koja je dugo lezala,pokusao da je upalim ali uopste ne usisava na kraburator...moze li biti da su karike zalijepile?

Eto, odmah sam ti rekao da je loše uzubljena.

Kako sad to ne usisava uopšte? Jesi li proverio da li uopšte okreće bregastu? Prvi put čujem za tako nešto. Jedino ako su izduvni ventili pokrivljeni. Zapuši auspuh nečim pa proveri onda.

I, da, koliko ti niva zapravo imaš ? ;)

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Jan 14, 2016 1:33 pm 

okrece bregastu,ali uopste ne usisava na karburator...3 svecice uopste ne sagorijevaju,samo jedna...majstor rekao da sipamulje u cilindre,to uradio ali nista...Dare,imam dvije nive i Pucha :) dvije Nive imao pa uzeo Pucha a sad onu sto nije uzubljena prodajem...dosta mi je jedna i Puch :)

Profile  

PostPosted: Sat Feb 13, 2016 11:33 pm 

samo da vam kazem da dje prodje Puh,tu i Niva prolazi :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 167 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 2 hours