Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Jun 21, 2018 4:46 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 166 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: NOVA LADA NIVA
PostPosted: Wed Sep 20, 2017 5:08 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Debili,

Profile  

PostPosted: Sat Feb 17, 2018 10:38 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Šta reći...

Image

Image

Godište 2015, obe.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Feb 17, 2018 10:44 pm 

Slaba tačka, izgleda da taj spoj bude tvrdo presovan pa cink ne udje ali zato vlaga da i napravi to što napravi.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 17, 2018 10:52 pm 

Ma kakav cink. Izgleda da je to samo priča za malu decu. Mnogo mi se sviđa nova Niva i imam jaku želju da je kupim ali ovakve stvari kada vidim... nije mi dobro jednostavno.
To što rđaju felne i elementi vešanja, to nekako i mogu da oprostim. Lako je srediti. Ali često viđam baš mlade primerke sa korozijom na limariji i to me stvarno jako nervira.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sat Feb 17, 2018 11:13 pm 

Tolike godine i nisu se opametili.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 17, 2018 11:50 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Pa ide im prodaja i to je to, ne brinu mnogo.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 18, 2018 12:49 am 

Automobil: Lada Niva 4x4
Tuga .

Profile  

PostPosted: Mon Feb 19, 2018 10:00 pm 

Dare sad gleda u sitnice... :D

Nije to veliki problem. Mislim da većina vlasnika koji kupe novu Nivu i ne budu baš toliko razočarani kad vide ovakve nedostake.

Problem je kad se kupe kola koja koštaju par puta više od Nive i onda otkriju neke nedostake pa se navlače sa servisom da se otklone e onda se vlasnici razočaraju, a ovakvi nedostaci kod lada se manje više mogu i očekivati.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 19, 2018 11:23 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Epa nije tako, ako dam 10,000 evra i proizvodjač kaže šta ulazi u tu cenu i ako kaže da je cink lim ugradio to i treba da bude tako. Ako auto posle samo tri godine pokaže mane na mestima kao na slikama koje je Dare postavio šta da očekujemo za prag, podprag i gredice. Pa moja bivša 2107 lada je imala takve bubuljice ali posle 27 godina.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 19, 2018 11:26 pm 

Ma kako se ne bih razočarao? Pa nov auto se kupuje pored ostalog i da izgleda kako treba. Ima na oglasima milion polovnih, ogrebanih, farbanih... Možda su mehanički okej, ali estetski nikako. Zato postoji novo.
Više je tu u pitanju njihov nemar i odsustvo želje da se sve to dovede na zadovoljavajući nivo kvaliteta. Bave se nebitnim glupostima. Menjaju konstrukciju graničnika vrata, stavljaju Pireli gume, električna ogledala, zadnje sedište prave da se preklapa drugačije i lošije nego pre... Umesto svega toga, bolje da su se pozabavili antikorozivnim premazom koji bi bio bolji, a ne verujem da bi mnogo digao cenu proizvodnje. Eno ubacili su u cenovnik metalik boju koja se doplaćuje 200€. To je najmanja doplata od svih novih vozila koja se danas nude i ja bih prvi to doplatio ali džabe metalik boja ako je ispod nje rđa.
Svaki drugi nedostatak se relativno lako popravi ali kad krene korozija to je to. :(

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Feb 19, 2018 11:59 pm 

U pravu ste obojica i u potpunosti se slažem s vašim razmišljanjem.

Što se tiče korozije mnogi proizvođači daju dosta godina garancije na prohrđavanje karoserije. Znači karoserije ne lafeta, mostova i ostalih dijelova podvozja. Nakon par godina starosti vozila iako je još debelo u garanciji na hrđu ukoliko se pojavi ista jako je teško ostavriti popravak na trošak proizvođača. Uvijek imaju neke stavke sitnim slovima koje idu njima u korist.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 20, 2018 12:04 am 

Jeste ali u praksi ta vozila i ne rđaju osim ako su udarana pa rađena. Recimo, video sam bezbroj Fiata kojima je spala farba iza prednjeg točka ali ostao je siv lim, tj cink. Najviše sam toga video na Puntu i Ducatu ali rđe nigde. Kod Lade ide obrnuto. Rđa digne farbu.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Feb 20, 2018 12:29 am 

Rđa na ladi je dodatna ili možda čak serijska oprema. :)

Problem je očito u zastarjelom procesu i tehnologiji proizvodnje i onda vjerovatno taj lim ukoliko neke serije pogodi da je duže bio na nekom lageru ili u samom transportu ukoliko se dovozi iz daljeg lako oksidira. To se tako sastavi lakira i onda naravno izbije.

Ja sam zapravo želio istaknuti da mnogo novih auta neovisno koje je marke ima neke nedostake. Pošto je Niva zapravo jedan primitivan i zastario automobil bez obzira koliko ga mi kao ljubitelji voljeli meni takvi nedostaci ili greške i nisu toliko na srcu koliko bi mi to bilo za neki zapadni auto.

Niva takva kakva je bez obzira na sve nedostake opstaje kao jedan od najdugovječnijih vozila zbog nekih drugih karakteristika koje kupci cijene.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 20, 2018 12:44 am 

Lim je čudo, kad sam radio moj auto pogodilo se da se Turci dolazili su Bg na sajam tehnike za poneli lim za secenje, kad se završio sajam uzmem parče obcnog lima da imam za krpljenje, taj isti lim stoji u garaži tri godine i nije zardjao.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 20, 2018 11:15 am 

dejo wrote:
... nisu toliko na srcu koliko bi mi to bilo za neki zapadni auto.

Pre godinu dana sam kupio nov korejski auto. Posle par meseci sam ugradio kuku i trebalo je povezati elektriku. Skinuo sam stop svetla, a iza plastike rđa! Na obe strane, na istom mestu.

Image

Farba je očigledno oljuštena nekim mehaničkim dejstvom tj nemarom radnika. Nije izbila rđa iznutra. Prelepio sam parče dobre izolir trake samo da to mesto ne kvasi voda. Nemam živaca da se ganjam sa serviserima, a i nekako ne razmišljam puno o tome.
Ali da je nova Lada u pitanju bilo bi mi više krivo.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 166 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 2 hours