Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Oct 17, 2018 9:51 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: težina prikolice
PostPosted: Thu Feb 19, 2015 12:10 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
jeronimo wrote:
to su jenostavno gume koje treze duplo veci pritisak od nivinih

Možda kad su na kombiju.
Jednom, svratim ja kod vulkanizera da dopumpam. On kaže aj' ja ću. Pa dodaje, auuuuu, ovo se duva na 4 bara. Ja kažem nemoj. On tera po svom... Meni vaspitanje ne dozvoljava da ulazim u raspravu jer on je vulkanizer, a šta ja znam o gumama... I tako on naduva. Vozim ja 25km do prve benz pumpe. Kad tamo, a guma se vidi da je gazila sredinom možda na 5cm površine. Ja uzmem i vratim pritisak na 2.1 .
Nema nikakve logike pumpati na toliki pritisak ako neće da nosi puno opterećenje za koje je pravljena. Dovoljno je da se ne deformiše i to je to.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Thu Feb 19, 2015 12:44 pm 

Automobil: vaz21214-20
greska, jer ona ima u sebi veci broj metalnih platformi koje traze pritisak da bi bile nivelisane i rasporedjene kako treba.
a tebi niko nije kriv sto nisi opteretio kako je fabrika predvidela ;) pod pumpavanje dovodi do problema ali drugacije prirode.
jedu se bocne ivice i metalna platna "zvacu" gumu iznutra i opet nepravilno naleganje na putu... :)
jednostavno guma nije za taj auto, ili moze ali ako ga natovarite sa 1500 kila....sto opet nije po preporuci proizvodjaca...jedino velicina je bila odgovarajuca i zato su je stavljali oni koji nisu znali ili nisu imali izbora...

Profile  

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 7:19 pm 

Automobil: Lada Niva 1.7
jeronimo wrote:
to su jenostavno gume koje treze duplo veci pritisak od nivinih a obaska sto im je smesa duplo tvrdja od kame (gde je sad onaj bryoni) :mrgreen: a ujedno su i duplo teze(veca potrosnja i teza upravljivost pri ostrijoj voznji) jednom sam probao nivu sa pirocankama i jedino sto mi se svidelo je da mogu da slajfujem i driftam do mile volje jednostavno sa svakim ostrijim gasom prokliza a na zebri po snegu moze do podne u mestu sa sva 4 tocka... :D
licno smatram da je isto kao i stavljanje glave u torbu...

Druze gde si video da je kargo speed duplo tezi od kame? Razlika je u oko 1 kg....a isto tako na nivi kada se napumpa na plafn 2 bara stoji isto kao pod opterecenjem od tri tone za koje je predvidjena i garantujem da ta ista guma ko zna koliko moze da predje na Nivi kad ljudi sa kombi vozilima po 80-100000 hiljada gaze sa njima.
Druga stvar ,ako si vozio kargo speed (all season) naduvanu na 4 bara na nivi nije ni cudo sto podpisuje....Guma se po ledu i snegu do dvadesetak centimetara jako dobro ponasa,cak me i u blatu odusevljava bar sto se mene tice ...Jedino nisam jos probao Kamu 232...al ona je na redu posle Kargo speed all season. Da napomenem imam zimski set guma Kama I 511 i sada sam ih namerno skinuo jer snega vise nema da uposlim Kamu a bzvz da je trosi kad i ova jako fino drzi i na ledu.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 7:34 pm 

Da ne bude zabune, postoji Cargo Speed Winter i Cargo Speed. Ja sam imao ovaj drugi. Ovo za pumpanje se slažem sa Vladistom

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 7:36 pm 

Dare wrote:
Da ne bude zabune, postoji Cargo Speed Winter i Cargo Speed. Ja sam imao ovaj drugi. Ovo za pumpanje se slažem sa Vladistom

I kod mene je isto ova druga Tigar Cargo Speed All season-pise da je guma za sve sezone

Profile  

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 4:44 pm 

http://www.internet-prodaja-guma.com/4x ... 010630001/
mnogo gresite a to nije dobra stvar... :D razlika je i veca jer je tezina kame sa unutrasnjom oko 7 kg a cargo speed je 12 kg jer je tubules. prava razlika se vidi kada se i 511 montira kao tubules(moze jer je pravljena kao unuverzalna ima oznaku tubules a glatku kvalitetnu unurasnjost da ne cepa unutrasnju, ne kao ovi tubulesi koji imaju kratere sa unutrasnje strane. inace tubules je nastao i kao nacin da se smanje troskovi u unutranjoj obradi gume) prava tezina joj je 5 715 grama.
a cargo speed
12 000 grama cisto.... :shock:
http://www.internet-prodaja-guma.com/ko ... 2r/716541/
inace ima taj letnji i zimski ili m+s i nijedan ne valja(opet ako je neko imao neke uplasticene pre njih mozda mu je i delovalo ok ali to je trenutno). sad na zalet je cu i celavim gumama da prodjem poprilicno, treba se izboriti sa snegovima od pola metra na uzbrdici.... ;)

Profile  

PostPosted: Sun Feb 22, 2015 1:44 am 

:lol: Znas kolko je Nivi bitno dal je guma 3-4 kg teza po tocku....
Tvrdim da je Kama I511 vrh vrhova zimska guma za Nivu..leti ju je greh voziti :D

Profile  

PostPosted: Sun Feb 22, 2015 8:05 am 

vladista wrote:
Tvrdim da je Kama I511 vrh vrhova zimska guma za Nivu..leti ju je greh voziti :D

Potpis.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Tue Feb 24, 2015 10:45 am 

pa od pocetka pricam da treba imati dva seta to je idealno :D (naravno da drugi set treba da bude 4x4 gume, nikako cargo i ostala njesra) a 5-6 kila viska na rotirajucim osovinama :shock: e tu se vidi razlika u potrosnji, upravljivosti i trajanju potrosnih delova... ;)

Profile  

PostPosted: Wed Feb 25, 2015 6:34 pm 

jeronimo wrote:
pa od pocetka pricam da treba imati dva seta to je idealno :D (naravno da drugi set treba da bude 4x4 gume, nikako cargo i ostala njesra) a 5-6 kila viska na rotirajucim osovinama :shock: e tu se vidi razlika u potrosnji, upravljivosti i trajanju potrosnih delova... ;)

Da niva ide 200 pa da i uzmemo u obzir rotiranje i tezinu-nju i na auto putu retko ko vozi preko 110 km/h. Jesi probao da vozis ,,Tigar cargo speed all season,, po blatu i mokrom asfaltu?

Profile  

PostPosted: Thu Feb 26, 2015 12:33 pm 

kazem ti da za volanom nive imam 400 000 + i 20 godina iskustva (sto sluzbeno sto privatno) a ako se racuna vozanje kao suvozac, onda preko milionceta ;) od toga najmanje 30% po terenima od kojih se prosecnom vozacu dize kosa na glavi ili nikad nije cuo gde je to :D . nema sta nismo probali i uradili i videli. naravno da sam probao, zato sam i napisao ono od ranije ali slabo citate...od njih su gore samo celave ili razvaljene gume (iskrivljen gazeci sloj) dok na kombiju rade onako kako su previdjene(nije bez razloga brzina taskvih vozila ogranicena na 80, nive se voze mnogo iznad te brzine, naravno ako nisu raspad) jednostavno lose i nesrecno resenje proizaslo iz nase nemastine i neznanja koje je veliko. svaki seoski sofer i traktorista zna kako se vozi i servisira niva bolje od onih iz razvojnog centra...zato nam i ide onako kako nam ide uostalom... :D

Profile  

PostPosted: Thu Feb 26, 2015 2:04 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
ti sa nivom, ja sa ategom ili 814 zakacenim za bager i vozi misko :)

Profile  

PostPosted: Fri Feb 27, 2015 9:21 am 

ma imam ja i sa jos dosta terenaca(takav je bio posao) ali to je prica za neku drugu temu i mesto. ovde elem o tezini prikolice i o mukama vezanim za istu(kao npr obavezna registracija ili atest iste ako nije ono prvo)... ;)

Profile  

PostPosted: Fri Feb 27, 2015 10:08 pm 

jeronimo wrote:
kazem ti da za volanom nive imam 400 000 + i 20 godina iskustva (sto sluzbeno sto privatno) a ako se racuna vozanje kao suvozac, onda preko milionceta ;) od toga najmanje 30% po terenima od kojih se prosecnom vozacu dize kosa na glavi ili nikad nije cuo gde je to :D . nema sta nismo probali i uradili i videli. naravno da sam probao, zato sam i napisao ono od ranije ali slabo citate...od njih su gore samo celave ili razvaljene gume (iskrivljen gazeci sloj) dok na kombiju rade onako kako su previdjene(nije bez razloga brzina taskvih vozila ogranicena na 80, nive se voze mnogo iznad te brzine, naravno ako nisu raspad) jednostavno lose i nesrecno resenje proizaslo iz nase nemastine i neznanja koje je veliko. svaki seoski sofer i traktorista zna kako se vozi i servisira niva bolje od onih iz razvojnog centra...zato nam i ide onako kako nam ide uostalom... :D

Tigar kargo speed ima mnogo veci brzinski indeks od 80 km/h..... :D znaci na prikolici mogu da se voze komotno kao i na nivi

Profile  

PostPosted: Sat Feb 28, 2015 2:20 pm 

ne pricamo o maximalnom brzinskom indeksu gume nego o vozilu koje ih nosi i ponasanju sa njima , mozes stavljati i sinske tockove sa volovskih kola ali rekao sam sta je najbolje a sta nije preporucivo, ako zelite da zadrzite performanse. sve van normi bije po dzepu ovako ili onako....

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours